Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Wine #1987599
    Bbt
    Felhasználó

      Hali!

      Elolvastam a topicot , okosabb nem sokkal lettem , igazan jo leírást sem talaáltam a wine-vel kapcsolatba, ezért egybõl fel is teszem a kérdésem.

      steamet akarok futtani linuxon, de nem igazan ertek a wine-hez vagyis meg nem használtam, tehát beírom hogy wine prog_helye_neve.exe , és a következõ üzenetet kapom:

      wine /root/wine/Program Files/Steam/Steam.exe
      Warning: the specified Windows directory L”C:\windows” is not accessible.
      Warning: the specified System directory L”C:\windows\system” is not accessible.
      Warning: could not find DOS drive for current working directory ‘/root’, starting in the Windows directory.
      wine: cannot find ‘/root/wine/Program Files/Steam/Steam.exe’

      mit kell beállítani a wine-n ,hogy menjen?
      elõre is köszi
      [align=right][snapback]128656[/snapback][/align]

      1. ne futass root joggal wine-t. Ezt õk is írják (már hogy nem támogatott.)
      2. winesetuptk segítségével tudod konfigurálni
      3. wine alá érdemes telepíteni a programot, ne a windows alá installált változatot használd. (így a PATH problémák biztosan meg fognak szûnni.)

      Hozzászólás: 2. lfhu találkozó #2010990
      Bbt
      Felhasználó

        Ma fogok sörözni a Déli környékén, körülnézek van-e nekünk való hely…

        Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008547
        Bbt
        Felhasználó

          sajnos nem értek a linuxhoz, azt a free parancsot sem ismerem, de majd kipróbálom.
          [align=right][snapback]128628[/snapback][/align]

          írd be egy konzolba, hogy „free”
          dokumentáció: man free

          ha valamit keresel, de nem tudod mi az, akkor az „apropos” az embered (én se tudtam, hogy a free parancs az, beírta, hogy „apropos memory” és ez is benne volt. így kipróbáltam…)

          Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997089
          Bbt
          Felhasználó

            Garantálja valaki, hogy ebben a topicban lesz forgalom és megnézi valaki mondjuk holnap, mert addig nem is járt a fórumon?

            Nem értem miért ilyen nehéz megérteni mivel is van a bajunk.

            Hozzászólás: *** ATi driver for Linux *** #1997086
            Bbt
            Felhasználó
              Hozzászólás: Minimális rendszerigény #2010785
              Bbt
              Felhasználó

                Szia!

                Egy 800-as Celeron-t felhúzok 1100-ra. Gondolom ez már elég lesz nem? Meg 1 GB Sd ram? Ennyivel azért már menni fog a talicska nem?  🙂
                [align=right][snapback]128616[/snapback][/align]

                szerintem fel se húzd… Itt többet nyersz azzal, ha megbízható a gép, és kevesebb baj van vele…

                Hozzászólás: artsdsp #2012024
                Bbt
                Felhasználó

                  Kérdés: hogy lehetne rávenni hogy akármit indítok el, „eléírjon” egy artsdsp parancsot?
                  [align=right][snapback]128559[/snapback][/align]

                  Kis Linux/Unix alapok sem ártanak: alias parancs használatát tanulmányozd át.
                  igazából csak néhány programot érint, úgyhogy egyszerû feladat…

                  Megjegyzem, ahol nem megy a hardweres mix, pl. NAS segítségével teljesen jól meg lehet oldani…

                  Hozzászólás: UHU 1.2 (Rajt!) #2008541
                  Bbt
                  Felhasználó

                    gyorsabb a uhu-vezérlõpult, ami nagyon zavart engem. meg így mûködik is, csak lassabb. [align=right][snapback]128468[/snapback][/align]

                    Ezt te érted?
                    a memória lehet kevés, érdemes lenne bemonitorozni (írni egy röpke scriptet és figyelni a „free” parancs válaszát.)
                    de már a free is elárulja…

                    Hozzászólás: gdesklets automatikus indítása xfce4 alatt #1991247
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Bbt:
                      „A cél az lenne, hogy automatikusan elinduljon a gdesklets, ha Xet (ill. xfce4-et) indítok. nincs fent semilyen dm, az ablakkezelõ Xfce4…”
                      csak egy 5let: az nem eleg, ha XFce4-session-bol kilepeskor bejelolod a „Folyamat mentese a kesobbi bejelentkezesekhez” negyzetet? Eztan ujrainditva minden program fut (elvileg), ami a kilepeskor is mukodott…
                      [align=right][snapback]128610[/snapback][/align]

                      Köszi, de olvasd tovább a topicot.
                      olyan jó féléve letudtam a problémát… 😉

                      Hozzászólás: gdesklets automatikus indítása xfce4 alatt #1991245
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nem lehet valahogy úgy beparaméterezni az indítást, hogy mondjuk alapból a tálcára rakja?
                        [align=right][snapback]128607[/snapback][/align]

                        Mit is szeretnél csinálni?

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,461-1,470 / 4,322