Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hali!
Elolvastam a topicot , okosabb nem sokkal lettem , igazan jo leírást sem talaáltam a wine-vel kapcsolatba, ezért egybõl fel is teszem a kérdésem.
steamet akarok futtani linuxon, de nem igazan ertek a wine-hez vagyis meg nem használtam, tehát beírom hogy wine prog_helye_neve.exe , és a következõ üzenetet kapom:
wine /root/wine/Program Files/Steam/Steam.exe
Warning: the specified Windows directory L”C:\windows” is not accessible.
Warning: the specified System directory L”C:\windows\system” is not accessible.
Warning: could not find DOS drive for current working directory ‘/root’, starting in the Windows directory.
wine: cannot find ‘/root/wine/Program Files/Steam/Steam.exe’mit kell beállítani a wine-n ,hogy menjen?
elõre is köszi
[align=right][snapback]128656[/snapback][/align]1. ne futass root joggal wine-t. Ezt õk is írják (már hogy nem támogatott.)
2. winesetuptk segítségével tudod konfigurálni
3. wine alá érdemes telepíteni a programot, ne a windows alá installált változatot használd. (így a PATH problémák biztosan meg fognak szûnni.)Ma fogok sörözni a Déli környékén, körülnézek van-e nekünk való hely…
sajnos nem értek a linuxhoz, azt a free parancsot sem ismerem, de majd kipróbálom.
[align=right][snapback]128628[/snapback][/align]írd be egy konzolba, hogy „free”
dokumentáció: man freeha valamit keresel, de nem tudod mi az, akkor az „apropos” az embered (én se tudtam, hogy a free parancs az, beírta, hogy „apropos memory” és ez is benne volt. így kipróbáltam…)
Garantálja valaki, hogy ebben a topicban lesz forgalom és megnézi valaki mondjuk holnap, mert addig nem is járt a fórumon?
Nem értem miért ilyen nehéz megérteni mivel is van a bajunk.
Szia!
Egy 800-as Celeron-t felhúzok 1100-ra. Gondolom ez már elég lesz nem? Meg 1 GB Sd ram? Ennyivel azért már menni fog a talicska nem? 🙂
[align=right][snapback]128616[/snapback][/align]szerintem fel se húzd… Itt többet nyersz azzal, ha megbízható a gép, és kevesebb baj van vele…
Kérdés: hogy lehetne rávenni hogy akármit indítok el, „eléírjon” egy artsdsp parancsot?
[align=right][snapback]128559[/snapback][/align]Kis Linux/Unix alapok sem ártanak: alias parancs használatát tanulmányozd át.
igazából csak néhány programot érint, úgyhogy egyszerû feladat…Megjegyzem, ahol nem megy a hardweres mix, pl. NAS segítségével teljesen jól meg lehet oldani…
gyorsabb a uhu-vezérlõpult, ami nagyon zavart engem. meg így mûködik is, csak lassabb. [align=right][snapback]128468[/snapback][/align]
Ezt te érted?
a memória lehet kevés, érdemes lenne bemonitorozni (írni egy röpke scriptet és figyelni a „free” parancs válaszát.)
de már a free is elárulja…Bbt:
„A cél az lenne, hogy automatikusan elinduljon a gdesklets, ha Xet (ill. xfce4-et) indítok. nincs fent semilyen dm, az ablakkezelõ Xfce4…”
csak egy 5let: az nem eleg, ha XFce4-session-bol kilepeskor bejelolod a „Folyamat mentese a kesobbi bejelentkezesekhez” negyzetet? Eztan ujrainditva minden program fut (elvileg), ami a kilepeskor is mukodott…
[align=right][snapback]128610[/snapback][/align]Köszi, de olvasd tovább a topicot.
olyan jó féléve letudtam a problémát… 😉Nem lehet valahogy úgy beparaméterezni az indítást, hogy mondjuk alapból a tálcára rakja?
[align=right][snapback]128607[/snapback][/align]Mit is szeretnél csinálni?
-
SzerzőBejegyzés