Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: image – backup #2011910
    Bbt
    Felhasználó

      terminál -> su -> cat /dev/hda > /dev/hdb
      [align=right][snapback]128488[/snapback][/align]

      így bootképes lesz a visszaállítás után?

      Hozzászólás: Kernel 2.6.10 #2004934
      Bbt
      Felhasználó

        xmister:
        sokat segíthet a helyzeten, ha nem a 2.4.xes kernelhz való initrdvel próbálkoznál…

        Hozzászólás: GUI telepítési probléma #2007972
        Bbt
        Felhasználó

          Viszont a GUI megérkezésével fellépett egy nagy probléma (pontosabban 2):
          1. Optikai egerem van és a KDE láthatóan nem kedveli, rosszul érzékeli a gombotkat, a kurzor meg ide oda ugrál (valószínû itt és én basztam el valamit 🙂 ), hogy lehet elérni hogy átállítsam az egeret, vagy ezek alapból nem szeretik az optikaiakat?
          2. Hogy lehet képernyõt váltani?

          Hozzászólás: SLAX Live Linux #2011752
          Bbt
          Felhasználó

            Most nem éreztem annak.  🙂
            [align=right][snapback]128391[/snapback][/align]

            Kovi üzeni, hogy legközelebb figyelj a hír szerkesztésére, mivel alul be kell jelölni, hogy megjelenhessen a fõoldalon. (tornásznia kellett…)
            Ez a link legyen irányadó, a képeken látszik, hogy mit hogyan kéne (bár csak részben egyértelmû!)
            http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=11781#

            Kisbetû figylmeztetést meg vedd komolyan, mielõtt meglepetések érnének!

            Hozzászólás: elcsztem valamit #2011781
            Bbt
            Felhasználó

              Hopp, ezt a lépést kifelejtettem… Te intuitívabb vagy 🙂
              [align=right][snapback]128211[/snapback][/align]

              pont azon gondolkoztam el, hogy valószíüleg te találtad meg a lényeget… 🙂

              Mindegy.
              Most már minden infót megkaptt, hogy sikerrel vegye az akadályt.

              Hozzászólás: elcsztem valamit #2011779
              Bbt
              Felhasználó

                esetleg másold át egy fates partícióra, amit lát mind a két rendszer. (/mnt)
                alatt.
                vagy floppyra, pendrivera, akármire.
                Azért ne várd el, hogy minden egyes lépést valaki majd a szádbarág, veszteni valód túl sok nincs.

                Melleselg olvass bele a végébe, te is észreveszed, ha egy sorban az szerepel, hogy error, vagy azzal kezdõdik, hogy (EE)

                Hozzászólás: elcsztem valamit #2011775
                Bbt
                Felhasználó

                  nem semmi még mindig nem jön be a grafikus rész  🙁  🙁
                  van még valami reményem??
                  [align=right][snapback]128201[/snapback][/align]

                  logot én csatoljam?

                  Hozzászólás: elcsztem valamit #2011773
                  Bbt
                  Felhasználó

                    nekem eddig is nv volt és nem volt vele semmi gondom…
                    az xconfigba hogy tudok bemenni ha nem jönbe a grafikus mod?
                    [align=right][snapback]128197[/snapback][/align]

                    a filet kell kézzel szerkesztened.
                    root login, mc elindít.
                    leírtam fentebb.

                    Hozzászólás: elcsztem valamit #2011771
                    Bbt
                    Felhasználó

                      de igen frissitettem az összes csomagomat
                      mert sok nem is volt fel telepítve
                      nvidia geforce 2 mx440

                      vissza tudom állítani?
                      [align=right][snapback]128193[/snapback][/align]

                      nézz bele az XFconfigba, ha a driver „nv” akkor írd át „vesa” ra, és indítsd újra.

                      és csatold a /var/log alatt található XF86log filet (át kell nevezned txtre, különben a fórum nem hagyja csatolni)

                      lecke2: a log fileból a legtöbbször megtudjuk mi a hiba.

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1948624
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nem kötekedni akarok, de a leírtak teljesen mást mondanak számomra, mint amire gondolhattál. Egy cikknél csak az számít, amit az olvasók értnek a szövegbõl. Nem könnyû úgy fogalmazni, hogy szinte mindenki ugyanazt értse, mint amit el szeretnél mondani.

                        Az elsõ cikknek egész jó, csak gratulálni tudok hozzá.
                        [align=right][snapback]128190[/snapback][/align]

                        Igazából azt akartam sugallni amit értettél: hiszen pont azt tartom az egészben szégyennek, hogy a mostani szerzõdés gyakorlatilag semmibe nem került a Microsoftnak. Felmarkolta a pénzt, és nem kellett letörölni azokat a programokat, amiket odaadott pár éve. Semmit nem adtak, csak az ellenértéket vették fel.

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,481-1,490 / 4,322