Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Végsö elkeseredés #2011578
    Bbt
    Felhasználó

      Kedves Gyõrfi József!
      Elõször is: döntésed elfogaadom, tedd meg, ha így gondolod.
      Azonban felhívnám néhány dologra a figyelmed, amik esetleg megváltoztatják a véleményed, illetve talán rávilágítanak általad nem teljesen átlátott dolgokra.
      Tehát: Bátran belevágtál egy teljesen idegen rendszer felrakásába, és használatába, azonban mint ahogy észrevetted (indirekt úton) ez nem elég a Linux megismeréséhez. Sajnos minimális alapokra szükség van. Erre többen utalást is tettek (http://www.szabilinux.hu), sajnos helyetted azonban nem tanulhatjuk meg.
      Hogy a válaszok mindenféle parancsok voltak? Talán mert a Linux egy olyan rendszer, ahol alapvetõen parancsokat adsz ki, és csak néhány grafikus alkalmazást használsz.

      Vegyünk egy példát (én írtam neked): „apt-get install valknut” ha csak ezt az egy parancsot kiadod rootként, feltelepült volna egy dc kliens. Amennyiben nem, akkor kaptál volna hibaüzeneteket, és lett volna miben segíteni.

      Fontos még látnod, hogy ezen a fórumon mindenki szabad akaratából segít másoknak. Sajnos ilyen helyzetben nagyon elhanyagolható mennyiségû embernek van arra ideje, hogy a létezõ legalapabb rendszerszintû dolgokat átfussa veled, ennyi önállóságot elvárunk a kezdõktõl.
      Amennyiben ez nem megy, úgy kérj meg valakit, akivel vagy olyan viszonyban, hogy menjen el hozzád és vegye át veled azokat a dolgokat, amik nélkül nem boldogulsz. Mindenkinek könyebb lesz.

      Remélem ezen rövid írásomat pozitívan értékeled, mindenféle indulat nélkül íródott.

      Hozzászólás: kernel 2.6(.x) serious #2002603
      Bbt
      Felhasználó

        Final 2.4.30 viszont kint van. Sok bugfix-szel.

        Forr.

        Hozzászólás: UHU Vmware… #2011260
        Bbt
        Felhasználó

          A leirás jó, és ha végigcsinálja az ember, müködik is, de próbálta már valaki újraindítás után újból használni a vmware-t? Mert nekem nem megy. Azt írja ki a virtuális gép indításakor, hogy

          „Could not open /dev/vmmon: No such file or directory.
          Please make sure that the kernel module `vmmon’ is loaded.”

          Ha újra belépek root-ként és újra lefuttatom a vmware-config.pl-t, akkor megint müködik a gép leállításáig. De gondolom van egyszerübb módja is, pl. valamit valahova be kéne másolni, meg valamit valahova beírni. Tud valaki segíteni?
          [align=right][snapback]127956[/snapback][/align]

          Lehet, hogy nem tölti be automatikusan induláskor a vmmon modult?
          indtsd el a gépet, majd nézd meg, hogy be van-e töltve (/sbin/lsmod) ha nem, akkor töltsd be kézzel (/sbin/modprobe vmmon) és utána próbáld indítani.
          Ha így megy, akkor be kell állítanod, hogy ez a modul is töltõdjön be automatice.

          Hozzászólás: segiiiitséééég #2011492
          Bbt
          Felhasználó

            vagy azt a másik progit hol tudom letölteni?
            [align=right][snapback]127976[/snapback][/align]

            azt írtam le.

            Hozzászólás: segiiiitséééég #2011490
            Bbt
            Felhasználó

              már csak dc++ hibám van fenn
              [align=right][snapback]127973[/snapback][/align]

              rootként terminálban („su”, root jelszó, így kapsz egy root promtot):
              apt-get install valknut, majd userként elindítod (beírod „valknut”)

              Hozzászólás: segiiiitséééég #2011488
              Bbt
              Felhasználó

                ki vagy te,hogy birálj???
                [align=right][snapback]127969[/snapback][/align]

                1. Olyasvalaki vagyok, aki sok év Linuxozáson, és néhány ezer oldalon túl van, így azt is tudja kb. mi kell egy samba beállításához és azt is, hogy ez mekkora feladat lesz valakinek, aki azt sem tudja, hogy mi az a samba.
                2. Ennek a fórumnak egy moderátora, aki többek közt arra is figyel, hogy „rend” legyen a fórumon.
                3. A bírálás bárkinek joga ezen a fórumon, nem hiszem, hogy olyan formában tettem, hogy így reagálj, úgyhogy vegyél vissza.

                (A 12 év Windowsos múltadra lehetsz büszke, és biztos nagyobb tapasztalatod van benne mint nekem, de szinte semmire nem fogs vele menni Linux alatt.)

                Hozzászólás: segiiiitséééég #2011484
                Bbt
                Felhasználó

                  Elhiszem hogy sürgõs, de em hiszem, hogy a jelenlegi hozzáértéseddel 5 perc alatt meg tudnád oldani ezt a problémát.

                  Hozzászólás: internet probléma+DC #2011469
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Ezt a topicot zárom, a következõ ilyen akcióért figyelmeztetés jár.
                    Vannak bizonyos illem- és játékszabályaink, amiket be kell tartani. Felül olvasható és Netikett a címe.

                    Hozzászólás: KDE asztalra meghajtóikonok, mountolással #2011427
                    Bbt
                    Felhasználó

                      „Ha jó az fstab” akkor igen.
                      [align=right][snapback]127923[/snapback][/align]

                      fstabban hogy állítod be, hogy egy átlag usernek legyen joga a mountoláshoz?

                      Hozzászólás: nagyon kezdõ kérdés #2006303
                      Bbt
                      Felhasználó

                        re all

                        hát rájöttem 1-2 dologra közbenbiztos igazatok van
                        próbálkozok még
                        asszem ki is zátram magam 🙂
                        erre van megoldás?
                        eddig nem volt login most meg van
                        de az a baj h jelszót nem attam meg se felhasználót
                        ill azt hiszem
                        nem vok profi angolból
                        [align=right][snapback]127918[/snapback][/align]

                        Figyelj. Nem viccbõl javasolták neked, hogy inkább próbálkozz még egy kicsit könyebb disztribúciókkal.
                        Senkinek nem lesz se kedve, se türelme, hogy egy fórumon tanítson ki téged a Linux/Unix rendszerek alapjaira.
                        Ha ilyen egyszer problémákon nem tudod egyedül átrágni magad, akkor még tényleg nincs itt az ideje. Arról nem beszélve, hogy ha még ehhez a hozzáállásod is olyan, hogy „ill azt hiszem”, akkor elég reménytelen a helyzet.

                        Eljön majd ennek is az ideje de az még nem most van.
                        Köszönjük, hogy ezt te is belátod…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,501-1,510 / 4,322