Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,541-1,550 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984469
    Bbt
    Felhasználó
      Hozzászólás: Mit gondoltok errõl az Alaplapról? #2011174
      Bbt
      Felhasználó

        Csupa alapdolgok… Pár felhasználó
        [align=right][snapback]127480[/snapback][/align]

        Gondolom tudod, hogy nem mondtál semmit.
        Csupa alapdologra meg ilyesmire bõven elég egy kimustrált p2 333-as.

        Hozzászólás: Annyira kezdõ, hogy el sem hiszed #1984467
        Bbt
        Felhasználó
          Hozzászólás: Pinnacle PCTV Pro még mindig nem megy #1938751
          Bbt
          Felhasználó

            viszont msp3400-as file-ra rákerestem és olyan egyáltalán nincs a gépen.
            [align=right][snapback]127476[/snapback][/align]

            miért kéne, hogy legyen?
            UHU alatt (is) a /etc alatt van egy file, nevében tartalmazza a module szót, ide kell beírni, hogy milyen paraméterekkel töltõdjön be egy modul (saa7134, tuner…)
            Régebben volt a fórumon szó róla ISA-s ensoniq hangkártyákkal kapcsolatban.

            persze ezt megteheted kézzel is (modprobe saa7134 card=… ) így legalább rájönnél, hogy milyen beállításokkal megy jól.

            hm. nagyjából minden elhangzott, most már tényleg te jösz…

            Hozzászólás: Eltünnek az eszközök! #2010615
            Bbt
            Felhasználó

              Mi az az „udev”? Hogy keletkezett – Mitõl – ? Hogy lehet kiküszöbölni?
              [align=right][snapback]127304[/snapback][/align]

              khm…
              RTFM?
              Több önállóságot, kérlek…

              Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974469
              Bbt
              Felhasználó

                amúgy a debian (tapasztalataim szerint) X nélkül baromi gyors;
                [align=right][snapback]127182[/snapback][/align]

                én XFce4.2-t használok, és azzal is rettenet gyors.
                KDErõl nem tudok nyilatkozni, bár ott biztos sokat számít, ha magad forgatod.

                Hozzászólás: Pinnacle PCTV Pro még mindig nem megy #1938749
                Bbt
                Felhasználó

                  De olvastam, csak gondjaim voltak vele.
                  Ilyen könyvtár hogy modutils, nem találtam az Uhu-ban, sem msp3400-as file-t.
                  [align=right][snapback]127471[/snapback][/align]

                  Na ja… UHUban valahol máshol van biztosan.
                  meg kell keresni mi a neki megfelelõ. Ebben nem tudok segíteni, nincs UHUm…
                  (modutils csomag fent van?)

                  Ja és egy helyesbítés, ha megy egy tv nézö progi akkor az lsmod lekérdezésnél nem 0 hanem 1 van az sa7134-es sor végén.
                  [align=right][snapback]127471[/snapback][/align]

                  Linuxos alapok, man lsmod… <_<

                  Hozzászólás: Pinnacle PCTV Pro még mindig nem megy #1938747
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Ha van ötleted mondjad nyugodtan, kipróbálok mindent.
                    [align=right][snapback]127465[/snapback][/align]

                    Valószínüleg már leírtam a megoldást, de hátha (véletlenül) nem olvastad:

                    http://www.hup.hu/wiki/index.php/Tv-tuner_…C3.A1rty.C3.A1k

                    Hozzászólás: Mdk 10.1 ablakkezelõk magyarítása #2011181
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Csak megjegyezném, hogy a magyarítások úgy születnek, hogy valaki megunja, hogy nincs meg magyarul, megcsinálja, és elküldi a fejlesztõknek.
                      Tehát akit zavar, az elõtt szabad a pálya…
                      (lehet tenni is azért, hogy a helyzet megváltozzon, hisz így mûködik a szabad világ.
                      idézném fellow „nagyszerû” mondását:
                      ” A szabad világ akkor van mozgásban,
                      ha mi mozgatjuk: segíts másoknak, csinálj közérdekû dolgokat, küldj
                      híreket.”
                      )

                      Hozzászólás: Kérdések, UHU és minden ami Linux #2005852
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Az „mc” programot rootként elindítva a menübõl a chmod paranccsal, kiixelve az elsõ sort (S-UID).
                        Amikor nem indult a program ugyanígy (az ixet eltávolítva) állítottam vissza.
                        Nem lehetséges, hogy ez a program nem futtatható SUID-ként?
                        [align=right][snapback]124015[/snapback][/align]

                        használd a sudo parancsot!
                        a /etc/sudoers fileba írj be két sort:

                        felh.név ALL=(ALL) ALL
                        felh.név ALL=NOPASSWD:/sbin/smb4k
                        (nem biztos, hogy az sbinben van!)

                        ezután sudo smb4k paranccsal rootjoggal indul. (ha a sudo jelszót kér, az a te felhasználói jelszavad.)

                        man sudo

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,541-1,550 / 4,322