Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Csupa alapdolgok… Pár felhasználó
[align=right][snapback]127480[/snapback][/align]Gondolom tudod, hogy nem mondtál semmit.
Csupa alapdologra meg ilyesmire bõven elég egy kimustrált p2 333-as.viszont msp3400-as file-ra rákerestem és olyan egyáltalán nincs a gépen.
[align=right][snapback]127476[/snapback][/align]miért kéne, hogy legyen?
UHU alatt (is) a /etc alatt van egy file, nevében tartalmazza a module szót, ide kell beírni, hogy milyen paraméterekkel töltõdjön be egy modul (saa7134, tuner…)
Régebben volt a fórumon szó róla ISA-s ensoniq hangkártyákkal kapcsolatban.persze ezt megteheted kézzel is (modprobe saa7134 card=… ) így legalább rájönnél, hogy milyen beállításokkal megy jól.
hm. nagyjából minden elhangzott, most már tényleg te jösz…
Mi az az „udev”? Hogy keletkezett – Mitõl – ? Hogy lehet kiküszöbölni?
[align=right][snapback]127304[/snapback][/align]khm…
RTFM?
Több önállóságot, kérlek…amúgy a debian (tapasztalataim szerint) X nélkül baromi gyors;
[align=right][snapback]127182[/snapback][/align]én XFce4.2-t használok, és azzal is rettenet gyors.
KDErõl nem tudok nyilatkozni, bár ott biztos sokat számít, ha magad forgatod.De olvastam, csak gondjaim voltak vele.
Ilyen könyvtár hogy modutils, nem találtam az Uhu-ban, sem msp3400-as file-t.
[align=right][snapback]127471[/snapback][/align]Na ja… UHUban valahol máshol van biztosan.
meg kell keresni mi a neki megfelelõ. Ebben nem tudok segíteni, nincs UHUm…
(modutils csomag fent van?)Ja és egy helyesbítés, ha megy egy tv nézö progi akkor az lsmod lekérdezésnél nem 0 hanem 1 van az sa7134-es sor végén.
[align=right][snapback]127471[/snapback][/align]Linuxos alapok, man lsmod… <_<
Ha van ötleted mondjad nyugodtan, kipróbálok mindent.
[align=right][snapback]127465[/snapback][/align]Valószínüleg már leírtam a megoldást, de hátha (véletlenül) nem olvastad:
Csak megjegyezném, hogy a magyarítások úgy születnek, hogy valaki megunja, hogy nincs meg magyarul, megcsinálja, és elküldi a fejlesztõknek.
Tehát akit zavar, az elõtt szabad a pálya…
(lehet tenni is azért, hogy a helyzet megváltozzon, hisz így mûködik a szabad világ.
idézném fellow „nagyszerû” mondását:
” A szabad világ akkor van mozgásban,
ha mi mozgatjuk: segíts másoknak, csinálj közérdekû dolgokat, küldj
híreket.”
)Az „mc” programot rootként elindítva a menübõl a chmod paranccsal, kiixelve az elsõ sort (S-UID).
Amikor nem indult a program ugyanígy (az ixet eltávolítva) állítottam vissza.
Nem lehetséges, hogy ez a program nem futtatható SUID-ként?
[align=right][snapback]124015[/snapback][/align]használd a sudo parancsot!
a /etc/sudoers fileba írj be két sort:felh.név ALL=(ALL) ALL
felh.név ALL=NOPASSWD:/sbin/smb4k
(nem biztos, hogy az sbinben van!)ezután sudo smb4k paranccsal rootjoggal indul. (ha a sudo jelszót kér, az a te felhasználói jelszavad.)
man sudo
-
SzerzőBejegyzés