Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
noh, kiraly… ugy tunik megy 🙂
root kent volt iwconfig, depmod minden… superuser el ez vajon miert nem ment?
[align=right][snapback]127042[/snapback][/align]Nem akarom kritizálni az UHUsokat, de mind a superuser, mind a sudo olyan Path-t használ alapból, amibõl ki van hagyva egy csomó könyvtár.
emiatt alapból kissé nehézkesen használhatóak, amitõl én rendszeresen gutaütést kaptam.
persze át lehet állítani… <_<mar csak annyi h ha felraktam a wireless-tools csomagot miert nincs iwconfig?
[align=right][snapback]127031[/snapback][/align]Talán nem abban a csomagban van, vagy szintén path kell hozzá (keresd meg hol van.)
Nem tudom, talán egy UHU-s…pont ez a lényeg hogy a routernél nincs felhasználó és pass, hanem csak sima DHCP és átjáró!!!
[align=right][snapback]127029[/snapback][/align]dhcpd fut?
még mindíg fentartanám, hogy nagyon kevés az infó!rootként?
próbáld meg teljes pathal. (/sbin/depmod)Pár napja én is töröltem egy topikot, amit valaki duplán nyitott.
[align=right][snapback]126989[/snapback][/align]Ez véletlen nem az, amit Fulike keres rajktunk, és saját bevallása szerint is hasonlított a wine alattira?
(csak hogy ne keresse…)pszt…
nézd meg a wine alatt… 😉Csatolom az errorokat:
[align=right][snapback]126979[/snapback][/align]Code:If you are using a Linux 2.6 kernel, please make sure
you have configured kernel sources matching your kernel
installed on your system.Vajh fent van a kernel source?
Nekem TFT monitorom van, szoval indiferensek a frekvenciak.
Jack
[align=right][snapback]126963[/snapback][/align]Tévedés.
ettõl függetlenül abban igazad van, hogy a 75Hz elég neki.(Bbt: ez neked elég? 😆 )
[align=right][snapback]126950[/snapback][/align]Nem.
hát linux alatt lényegében egyetlen tûzfal létezik, (huh, le merem fogadni, hogy most tévedtem, és vanmég1, és a köv. postokban majd a torkomnak ugranak 😉 ) ez pedig az iptables.
[align=right][snapback]126958[/snapback][/align]Fogalmazzunk úgy, hogy a Linuxnak van kernel szintû tûzfala, aminek 2.4-es kerneltõl felfele iptables a neve. Azelõtt volt ipchains (2.4-es kernelekben is van még.)
Ehhez vannak segédprogramok, és vannak ettõl független programok is.
10 mp guguli után:
http://www.google.co.hu/search?hl=hu&clien…es%C3%A9s&meta=
http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Firewall
(ezt vegye kritikának, akinek szól!) -
SzerzőBejegyzés