Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: gyors segitseg: depmod #2010817
    Bbt
    Felhasználó

      noh, kiraly… ugy tunik megy 🙂
      root kent volt iwconfig, depmod minden… superuser el ez vajon miert nem ment?
      [align=right][snapback]127042[/snapback][/align]

      Nem akarom kritizálni az UHUsokat, de mind a superuser, mind a sudo olyan Path-t használ alapból, amibõl ki van hagyva egy csomó könyvtár.
      emiatt alapból kissé nehézkesen használhatóak, amitõl én rendszeresen gutaütést kaptam.
      persze át lehet állítani… <_<

      Hozzászólás: gyors segitseg: depmod #2010815
      Bbt
      Felhasználó

        mar csak annyi h ha felraktam a wireless-tools csomagot miert nincs iwconfig?
        [align=right][snapback]127031[/snapback][/align]

        Talán nem abban a csomagban van, vagy szintén path kell hozzá (keresd meg hol van.)
        Nem tudom, talán egy UHU-s…

        Hozzászólás: UHU+UPC #2002011
        Bbt
        Felhasználó

          pont ez a lényeg hogy a routernél nincs felhasználó és pass, hanem csak sima DHCP és átjáró!!!
          [align=right][snapback]127029[/snapback][/align]

          dhcpd fut?
          még mindíg fentartanám, hogy nagyon kevés az infó!

          Hozzászólás: gyors segitseg: depmod #2010813
          Bbt
          Felhasználó

            rootként?
            próbáld meg teljes pathal. (/sbin/depmod)

            Hozzászólás: Topiktörlések, mozgatások, zárások #1972677
            Bbt
            Felhasználó

              Pár napja én is töröltem egy topikot, amit valaki duplán nyitott.
              [align=right][snapback]126989[/snapback][/align]

              Ez véletlen nem az, amit Fulike keres rajktunk, és saját bevallása szerint is hasonlított a wine alattira?
              (csak hogy ne keresse…)

              Hozzászólás: Eltûnt topic #2010788
              Bbt
              Felhasználó

                pszt…
                nézd meg a wine alatt… 😉

                Hozzászólás: Nvidia videokártya beállitása #1994917
                Bbt
                Felhasználó

                  Csatolom az errorokat:
                  [align=right][snapback]126979[/snapback][/align]

                  Code:
                  If you are using a Linux 2.6 kernel, please make sure
                  you have configured kernel sources matching your kernel
                  installed on your system.

                  Vajh fent van a kernel source?

                  Hozzászólás: X beallitasa Nvida Geforce 2-es MX kartyaval #2010745
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Nekem TFT monitorom van, szoval indiferensek a frekvenciak.

                    Jack
                    [align=right][snapback]126963[/snapback][/align]

                    Tévedés.
                    ettõl függetlenül abban igazad van, hogy a 75Hz elég neki.

                    Hozzászólás: UHU+UPC #2002008
                    Bbt
                    Felhasználó

                      (Bbt: ez neked elég?  😆 )
                      [align=right][snapback]126950[/snapback][/align]

                      Nem.

                      Hozzászólás: Jó tûzfal linux alá? #2010778
                      Bbt
                      Felhasználó

                        hát linux alatt lényegében egyetlen tûzfal létezik, (huh, le merem fogadni, hogy most tévedtem, és vanmég1, és a köv. postokban majd a torkomnak ugranak 😉 ) ez pedig az iptables.
                        [align=right][snapback]126958[/snapback][/align]

                        Fogalmazzunk úgy, hogy a Linuxnak van kernel szintû tûzfala, aminek 2.4-es kerneltõl felfele iptables a neve. Azelõtt volt ipchains (2.4-es kernelekben is van még.)

                        Ehhez vannak segédprogramok, és vannak ettõl független programok is.

                        10 mp guguli után:
                        http://www.google.co.hu/search?hl=hu&clien…es%C3%A9s&meta=
                        http://wiki.linuxquestions.org/wiki/Firewall
                        (ezt vegye kritikának, akinek szól!)

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,571-1,580 / 4,322