Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU csomagkezelõ #1974858
    Bbt
    Felhasználó

      Ez amit írál rendebn van csak én hiába állítottam be a felhsználónevet és a jelszóval nem mûködik 🙁 aki esetleg tudna írni egy mintát, hogy hogyan kell kinéznie egy ilyen sornak az apt.conf fájlban megköszönném.

      Hozzászólás: Javaslatok #1967576
      Bbt
      Felhasználó

        Péter:
        Igazad is van, meg nem is.
        pl. Jellemzõ X es problémák megoldása lehet disztrónként más. (pl.: dpkg-reconfigure locales kontra SUSE/Mandrake)
        Nvidia megoldás is lehet disztrófüggõ. (Ubuntu -apt-get install nvidia-glx)
        (nem beszélve a csilli-villi Yast, UHU vezérlõpult, és egyéb beállításvarázslókról.)

        Tehát a disztrófüggõ topic létrehozás jogos, és indokolt.
        Ha egy Mandrake felhasználó úgy érzi, hogy a problémájára az UHUsok is tudják a megoldást, (szerintem) nyisson egy Mandrake topicot (hátha van rá specifikus megoldás) és olvassa az UHUsokét (esetleg egy linket rakjon be oda, hogy nézzék meg azt is, hátha tudnak segíteni.)

        Viszont amikor két, ugyanarról szóló UHU topic van címlapon, olyankor indokolt lehet az összevonás. (megjegyezném, általában az összevonás akkor szokott megtörténni, amikor már senki nem ír a topicba…)

        Hozzászólás: X beallitasa Nvida Geforce 2-es MX kartyaval #2010743
        Bbt
        Felhasználó

          az „nv”-t írd át „vesa”-ra. 3D támogatás nincs egyikben sem, így legalább menni fog, ha megvagy, akkor ezt olvasd el, és rakj fel egyrendes nvidia drivert.

          Hozzászólás: portok tiltása #2009739
          Bbt
          Felhasználó

            az egy másik fórum, amirõl most beszélgettek.
            Köszönöm.

            Hozzászólás: Nvidia videokártya beállitása #1994914
            Bbt
            Felhasználó

              A legnagyobb bajom, hogy nincs „nv” a config fájlban. Próbálkoztam már szinte mindennel, de valahogy mégsem indul az X.  UHU van mellette,és próbáltam kilesni az ottani beállításokat, de nem sok sikerrel.

              Nem tudná nekem valaki küldeni egy XF86Config-4 fájlt? Ha lehet, akkor nVidiás kártyával rendelkezõ illetõ.
              [align=right][snapback]126832[/snapback][/align]

              Akkor szép sorban:
              1. Más konfigjával nem biztos, hogy túl sokra mész, másrészt dolgozz te, ezért:

              2. küld el te, megnézzük mi a gond. ha már, akkor küld el a /var/log/xfreeg6.log-ot is.
              (karakteres felületen megteheted, ha bejelentkezel, mint user, nyitsz egy mc-t rootként(beírod „sudo mc”) és átmásolod a fiájlokat egy olyan partícióra, amit látsz amikor netezel.
              annyit tegyél meg, hogy átnevezed õket mondjuk txt-re, akkor biztos hagyj csatolni a fórum. amennyiben nincs mc, akkor „sudo apt-get update” majd „sudo apt-get install mc” parancsokkal felraksz egyet.)

              (szerk.: most láttam , hogy van UHU-d, akkor ezt meg tuddod tenni szájbarágás nélkül is…)

              3. A fórum azért fórum, hogy egymásnak segítsünk, egymás megoldásaiból tanulhassunk, így emilben senki nem fog neked válaszolni, abból csak te tanulhatsz, más nem.
              (olvasd el: http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?act=boardrules )

              Hajrá!

              Bbt
              Felhasználó

                Nita:
                1.1 alatt mûködött?
                Szerintem támadd meg az UHU-dev levlistát.

                Hozzászólás: A Mandrakot nem lehet frissíteni? #2010360
                Bbt
                Felhasználó

                  …Esetleg leírhattad volna, hogy szerinted mit kellene beírnia a GRUBba, hogy mûködjön…
                  [align=right][snapback]126814[/snapback][/align]

                  Biztos jó az, ha vaktában leírja, te bemásolod anélkül, hogy értenéd, majd hazavágja vele a bootos dolgokat?

                  Hozzászólás: NVIDIA #1932154
                  Bbt
                  Felhasználó

                    gondoltam az nvidiás kártya nem kezeli jol le az uhu alatt
                    [align=right][snapback]126819[/snapback][/align]

                    Kell hozzá mondjuk egy gyári nvidia driver.

                    http://www.hup.hu/wiki/index.php/Nvidia_vi…%C3%ADt%C3%A9se

                    Hozzászólás: Nvidia videokártya beállitása #1994912
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Helló!

                      Hozzászólás: Felhasználói jogok ill. csoport jogok #2009697
                      Bbt
                      Felhasználó

                        talált. ez a root dolga.
                        [align=right][snapback]126773[/snapback][/align]

                        Pontosabb megfogalmazás, hogy az anyag tulajdonosának a joga.

                        bár lehet, h a sudo-val (`man sudo`) lehet ilyesmit, de nem tartom ésszerûnek.
                        [align=right][snapback]126773[/snapback][/align]

                        Mondjuk ez ízlés kérdése, de sokkal ésszerûbbnek tartom a sudo-t, mint a rootként tevékenykedést. Egyszerûbb, ugyanolyan biztonságos, és kevesebb vele a macera.

                        lfezs:
                        még esetleg az „umask” parancsot nézd át, bár óvatosan, lehet sokat ügyetlenkedni vele…

                      10 bejegyzés megtekintése - 1,591-1,600 / 4,322