Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Az csunya… Akkor – szerintem – XP CD-rõl bebút, Javítókonzoljáról MBR újratelepítés XP-nek, majd UHU CD-rõl Grub reinstall…. Szerintem…
ne haragudj ne ebbõl nem értek semmit :blush:
[align=right][snapback]101838[/snapback][/align]mit nem értesz?
elõtte csinálj egy boot floppyt.
lehet, hogy nálad más a gond, nálam anno ez volt…van az uhu cd-n olyan, hogy ellenõrzés. ha hibát ír ki, akkor valószínüleg a cd rossz.
szerintem töltsd le az uhulinux.hu-ról az 1. cd-t, md5 ellenõrzés, kiír…ilyen hibát szerintem akkor okoz, ha a grub ott van, ahol az xp boot részének kéne lennie, tehát amikor indítod az xp-t, valójában grubot indítasz.
ha helyreállítod az XP-t (pl. uhulinux.hu/tudásbázis) és utána helyreállítod a grubot, valószínüleg sikerül elérned ugyanezt az állapotot.
Megoldás lehetne, ha átköltöztetnéd a grubot. (Véletlenül se oda ahol NTFS van.)Asimov fogalmazta meg nagyon szépen mi a teendõ, hogy ezt elkerüljük.
Robotika 3 törvénye, jelen esetben a robot nem mozog, a kár pedig nem fizikai.Hová kell másolni a skint, amit letöltöttem? Tömörítetten vagy kicsomagolva?
[align=right][snapback]101735[/snapback][/align]de most komolyan: elõtted két hozzászólással ott a link, ahol az összes kérdésedre választ kapsz.
:blink: Nem is élveznél olyan kihívást, amiben nincs xezer lefordítandó dolognál kevesebb? <_< mazochista... 🙂
Egyébként az UHU-Live -nál a mentéseket hogy lehet betölteni?
[align=right][snapback]101720[/snapback][/align]http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…pic=11192&st=30
emerson 17:08a pixar kisfilmjeit ismeritek?
hóember a búra alatt, a nagy kék madaras, meg a pingvines?ha nem adagolom… 😀
Próbáld ki az UHU Live 2.2 (Eszter)-t.
mindazt tudja amire használni akarod.
a beállítások meg menthetõk, pl. floppyra is.szerk.: egyébként próbálj ki még néhányat, az összes Live cd erre jó. többek közt.
Persze alternatívaként maradhatna még kint egy vagy két skin, akiknek nem tetszik a mostani.
adminok? -
SzerzőBejegyzés