Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,791-2,800 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: mit tegyek, hogy az aMSN elfelejtsen mindent? #1988405
    Bbt
    Felhasználó

      hali
      az aMSN-ben beállítottam egy betûtípust és azóta nem indul el:
      X Error of failed request:  BadValue (integer parameter out of range for operation)
        Major opcode of failed request:  45 (X_OpenFont)
        Value in failed request:  0x3600075
        Serial number of failed request:  480
        Current serial number in output stream:  481

      gondoltam leszedem és akkor jó lesz, de tévedtem 🙁
      peróbáltam grafikus telepítõvel és csomaggal (deb) is, de semmi
      ha jól tudom a „dpkg –purge amsn” parancs eltávolítja a csomag konfigurációs fájljait, ugyi?
      de a parancs kiadása után sem volt hajlandó elindulni…
      hogy tudnám teljesen letörölni?
      [align=right][snapback]101222[/snapback][/align]

      apt-get remove amsn –purge.
      de szerintem a home könyvtáradból a configját elég.

      mi volt ez az akció az elõbb?

      Bbt
      Felhasználó

        nem csak te… 🙂
        küldözgettem is csabáéknak mailt, de még nem reagáltak… (nem szemrehányás…)

        Hozzászólás: Letöltött progi instalállása #1988346
        Bbt
        Felhasználó

          Ez _igy_ leirva meg viccnek is rossz…, mivelhogy te’ves…
          [align=right][snapback]101199[/snapback][/align]

          konkrétan melyik részére gondolsz?
          mindjárt átírom…

          szerk.: remélem így tetszik… 🙂

          Hozzászólás: Letöltött progi instalállása #1988344
          Bbt
          Felhasználó

            http://www.google.com/search?hl=hu&q=hogya…eres%C3%A9s&lr=

            http://fellow.linuxforum.hu/faq/faq-all.html#q1_2_3

            egy pár dolog ami szükséges a fordításhoz a Susében nincs fent alapból, pl. make parancs, (a 9es SuSE-ban legalább is nem volt.
            amit hiányol a configure, illetve azt írják hogy az adott program igényli, azt fel kell tenned, (ha tudod csomagból, sok minden rajta van a cdken, feltéve hogy több cds SuSE-d van.)

            olvasd fellow faqját, abban sok minden le van írva. link fentebb, vagy az aláírásomban.

            Hozzászólás: MPlayer Installálás #1988292
            Bbt
            Felhasználó
              Hozzászólás: Hogy kell leállítani a grafikus felületet? #1988329
              Bbt
              Felhasználó

                Egy fantasztikus ötletem támadt a problémádra:

                http://www.google.com/search?hl=hu&q=hogya…eres%C3%A9s&lr=

                Egyébként halkan jegyezném meg, hogy a hozzászólásodnak semmi értelme. Ha nem tudtad felrakni a grafikus felületet (gondolom az X-re gondolsz), akor miért akarod leállítani, és fõleg mit?

                fellow.linuxforum.hu
                -FAQ
                -Debian_desktop kialakítása

                Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984229
                Bbt
                Felhasználó

                  Nekem bejön.
                  Nem túl rikító, minden jól látszik,áttekinthetõ és nem csúnya.
                  (észrevétel…)

                  Hozzászólás: egér problémák knoppixben #1988179
                  Bbt
                  Felhasználó

                    próbáld meg a screent átírni default-ra:

                    Screen „Default Screen”

                    és szedd le a corepointert. had lássuk…

                    nyomj egy lscpi-t is.
                    milyen gép, milyen videokártya?

                    Hozzászólás: egér problémák knoppixben #1988177
                    Bbt
                    Felhasználó

                      tegyél így egy próbát:

                      Code:
                      Section „Files”
                      RgbPath      „/usr/X11R6/lib/X11/rgb”
                      ModulePath   „/usr/X11R6/lib/modules”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc:unscaled”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi:unscaled”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi:unscaled”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Speedo”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/PEX”
                      # Additional fonts: Locale, Gimp, TTF…
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/cyrillic”
                      # FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/latin2/75dpi”
                      # FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/latin2/100dpi”
                      # True type and type1 fonts are also handled via xftlib, see /etc/X11/XftConfig!
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1”
                      FontPath     „/usr/share/fonts/ttf/western”
                      FontPath     „/usr/share/fonts/ttf/decoratives”
                      FontPath     „/usr/share/fonts/truetype”
                      FontPath     „/usr/share/fonts/truetype/openoffice”
                      FontPath     „/usr/share/fonts/truetype/ttf-bitstream-vera”
                      FontPath     „/usr/share/fonts/latex-ttf-fonts”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/defoma/CID”
                      FontPath     „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/defoma/TrueType”
                      EndSection

                      Section „Module”
                             Load  „ddc”  # ddc probing of monitor
                      Load  „GLcore”
                      Load  „dbe”
                      Load  „dri”
                      Load  „extmod”
                      Load  „glx”
                             Load  „bitmap” # bitmap-fonts
                      Load  „speedo”
                      Load  „type1”
                      Load  „freetype”
                      Load  „record”
                      EndSection

                      #Section „ServerFlags”
                      # Option „AllowMouseOpenFail”  „true”
                      # Option „NoPM” „true”
                      #EndSection

                      Section „InputDevice”
                      Identifier  „Keyboard0”
                      Driver      „keyboard”
                             Option      „CoreKeyboard”
                      Option „XkbRules” „xfree86”
                      Option „XkbModel” „pc105”
                      Option „XkbLayout” „us”

                      EndSection

                      #Section „InputDevice”
                      # Identifier  „Serial Mouse”
                      # Driver      „mouse”
                      # Option      „Protocol” „Microsoft”
                      # Option      „Device” „/dev/ttyS0”
                      # Option      „Emulate3Buttons” „true”
                      # Option      „Emulate3Timeout” „70”
                      # Option     „SendCoreEvents”  „true”
                      # Option      „CorePointer”
                      #EndSection

                      Section „InputDevice”
                      Identifier  „PS/2 Mouse”
                      Driver      „mouse”
                      Option      „Device” „/dev/psaux”
                      Option      „Protocol” „imPS/2”
                      Option      „ZAxisMapping”         „4 5”
                             Option      „Emulate3Buttons” „true”
                      # Option      „Emulate3Timeout” „70”
                      # Option      „SendCoreEvents” „true”
                      EndSection

                      Section „InputDevice”
                             Identifier      „USB Mouse”
                             Driver          „mouse”
                             Option          „Device”                „/dev/input/mice”
                      Option  „SendCoreEvents” „true”
                             Option          „Protocol”              „IMPS/2”
                             Option          „ZAxisMapping”          „4 5”
                             Option          „Buttons”               „5”
                      Option          „CorePointer”
                      EndSection

                      # Auto-generated by KNOPPIX mkxf86config

                      Section „Monitor”
                      Identifier   „Monitor0”
                      VendorName „GSM”
                      ModelName „GSM42d1″
                      HorizSync 30 – 70 # DDC-probed
                      VertRefresh 50 – 160 # DDC-probed
                      # These are the DDC-probed settings reported by your monitor.
                      # 1280×1024, 75.0Hz; hfreq=79.98, vfreq=75.03” stb.stb.

                      Section „ServerLayout”
                      Identifier     „Default Layout”
                      Screen      0  „Screen0” 0 0
                      InputDevice    „Keyboard0”
                             InputDevice    „PS/2 Mouse”

                      # Serial Mouse not detected
                      # USB Mouse not detected
                      EndSection

                      nem tudom számít-e pl, hogy elõbb hívtad meg az egeret, mint konfiguráltad volna.

                      Hozzászólás: desktop szépségverseny #1987003
                      Bbt
                      Felhasználó

                        na ez a másik, most azt osztályozzuk, hogy ki kinek a haverja, vagy azt, hogy mennyire szép az asztala?  :blink:  :rolleyes: 😀 😀 😀 😀
                        mondjuk ebben a versenyben ez most nem oszt nem szoroz  🙁
                        [align=right][snapback]101137[/snapback][/align]

                        az elõzményeket olvasva, sportszerû magánháború alakult ki. Ha tényleg egy szavazat számít, akkor meg úgysem ér az egész semmit.
                        mellesleg ha nem akarnám lenyomni, még tetszene is killall asztala… 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,791-2,800 / 4,322