Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hali
az aMSN-ben beállítottam egy betûtípust és azóta nem indul el:
X Error of failed request: BadValue (integer parameter out of range for operation)
Major opcode of failed request: 45 (X_OpenFont)
Value in failed request: 0x3600075
Serial number of failed request: 480
Current serial number in output stream: 481gondoltam leszedem és akkor jó lesz, de tévedtem 🙁
peróbáltam grafikus telepítõvel és csomaggal (deb) is, de semmi
ha jól tudom a „dpkg –purge amsn” parancs eltávolítja a csomag konfigurációs fájljait, ugyi?
de a parancs kiadása után sem volt hajlandó elindulni…
hogy tudnám teljesen letörölni?
[align=right][snapback]101222[/snapback][/align]apt-get remove amsn –purge.
de szerintem a home könyvtáradból a configját elég.mi volt ez az akció az elõbb?
nem csak te… 🙂
küldözgettem is csabáéknak mailt, de még nem reagáltak… (nem szemrehányás…)Ez _igy_ leirva meg viccnek is rossz…, mivelhogy te’ves…
[align=right][snapback]101199[/snapback][/align]konkrétan melyik részére gondolsz?
mindjárt átírom…szerk.: remélem így tetszik… 🙂
http://www.google.com/search?hl=hu&q=hogya…eres%C3%A9s&lr=
http://fellow.linuxforum.hu/faq/faq-all.html#q1_2_3
egy pár dolog ami szükséges a fordításhoz a Susében nincs fent alapból, pl. make parancs, (a 9es SuSE-ban legalább is nem volt.
amit hiányol a configure, illetve azt írják hogy az adott program igényli, azt fel kell tenned, (ha tudod csomagból, sok minden rajta van a cdken, feltéve hogy több cds SuSE-d van.)olvasd fellow faqját, abban sok minden le van írva. link fentebb, vagy az aláírásomban.
Egy fantasztikus ötletem támadt a problémádra:
http://www.google.com/search?hl=hu&q=hogya…eres%C3%A9s&lr=
Egyébként halkan jegyezném meg, hogy a hozzászólásodnak semmi értelme. Ha nem tudtad felrakni a grafikus felületet (gondolom az X-re gondolsz), akor miért akarod leállítani, és fõleg mit?
fellow.linuxforum.hu
-FAQ
-Debian_desktop kialakításaNekem bejön.
Nem túl rikító, minden jól látszik,áttekinthetõ és nem csúnya.
(észrevétel…)próbáld meg a screent átírni default-ra:
Screen „Default Screen”
és szedd le a corepointert. had lássuk…
nyomj egy lscpi-t is.
milyen gép, milyen videokártya?tegyél így egy próbát:
Code:Section „Files”
RgbPath „/usr/X11R6/lib/X11/rgb”
ModulePath „/usr/X11R6/lib/modules”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc:unscaled”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/misc”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi:unscaled”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/75dpi”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi:unscaled”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/100dpi”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Speedo”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/PEX”
# Additional fonts: Locale, Gimp, TTF…
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/cyrillic”
# FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/latin2/75dpi”
# FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/latin2/100dpi”
# True type and type1 fonts are also handled via xftlib, see /etc/X11/XftConfig!
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/Type1”
FontPath „/usr/share/fonts/ttf/western”
FontPath „/usr/share/fonts/ttf/decoratives”
FontPath „/usr/share/fonts/truetype”
FontPath „/usr/share/fonts/truetype/openoffice”
FontPath „/usr/share/fonts/truetype/ttf-bitstream-vera”
FontPath „/usr/share/fonts/latex-ttf-fonts”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/defoma/CID”
FontPath „/usr/X11R6/lib/X11/fonts/defoma/TrueType”
EndSectionSection „Module”
Load „ddc” # ddc probing of monitor
Load „GLcore”
Load „dbe”
Load „dri”
Load „extmod”
Load „glx”
Load „bitmap” # bitmap-fonts
Load „speedo”
Load „type1”
Load „freetype”
Load „record”
EndSection#Section „ServerFlags”
# Option „AllowMouseOpenFail” „true”
# Option „NoPM” „true”
#EndSectionSection „InputDevice”
Identifier „Keyboard0”
Driver „keyboard”
Option „CoreKeyboard”
Option „XkbRules” „xfree86”
Option „XkbModel” „pc105”
Option „XkbLayout” „us”EndSection
#Section „InputDevice”
# Identifier „Serial Mouse”
# Driver „mouse”
# Option „Protocol” „Microsoft”
# Option „Device” „/dev/ttyS0”
# Option „Emulate3Buttons” „true”
# Option „Emulate3Timeout” „70”
# Option „SendCoreEvents” „true”
# Option „CorePointer”
#EndSectionSection „InputDevice”
Identifier „PS/2 Mouse”
Driver „mouse”
Option „Device” „/dev/psaux”
Option „Protocol” „imPS/2”
Option „ZAxisMapping” „4 5”
Option „Emulate3Buttons” „true”
# Option „Emulate3Timeout” „70”
# Option „SendCoreEvents” „true”
EndSectionSection „InputDevice”
Identifier „USB Mouse”
Driver „mouse”
Option „Device” „/dev/input/mice”
Option „SendCoreEvents” „true”
Option „Protocol” „IMPS/2”
Option „ZAxisMapping” „4 5”
Option „Buttons” „5”
Option „CorePointer”
EndSection# Auto-generated by KNOPPIX mkxf86config
Section „Monitor”
Identifier „Monitor0”
VendorName „GSM”
ModelName „GSM42d1″
HorizSync 30 – 70 # DDC-probed
VertRefresh 50 – 160 # DDC-probed
# These are the DDC-probed settings reported by your monitor.
# 1280×1024, 75.0Hz; hfreq=79.98, vfreq=75.03” stb.stb.Section „ServerLayout”
Identifier „Default Layout”
Screen 0 „Screen0” 0 0
InputDevice „Keyboard0”
InputDevice „PS/2 Mouse”# Serial Mouse not detected
# USB Mouse not detected
EndSectionnem tudom számít-e pl, hogy elõbb hívtad meg az egeret, mint konfiguráltad volna.
na ez a másik, most azt osztályozzuk, hogy ki kinek a haverja, vagy azt, hogy mennyire szép az asztala? :blink: :rolleyes: 😀 😀 😀 😀
mondjuk ebben a versenyben ez most nem oszt nem szoroz 🙁
[align=right][snapback]101137[/snapback][/align]az elõzményeket olvasva, sportszerû magánháború alakult ki. Ha tényleg egy szavazat számít, akkor meg úgysem ér az egész semmit.
mellesleg ha nem akarnám lenyomni, még tetszene is killall asztala… 🙂 -
SzerzőBejegyzés