Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,781-2,790 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: desktop szépségverseny #1987012
    Bbt
    Felhasználó

      killall,

      ha elolvasod a readme-t, akkor rájössz, hogy mindez elkerülhetõ: quality-vel a csíkozódás csökkenthetõ, egyéb kapcsolókkal pedig lehet zuhogó esõt „emulálni”, az asztalt felönteni „szürkehiganyszerû”, csodaszépen andalgó, épphogycsak hullámzó izével, stb stb.
      [align=right][snapback]101351[/snapback][/align]

      Részben van igazad: ha feltolom a qualityt 7-re, vagy fölé, akkor az 1 Gigás AMD procim olyat koppan, hogy az én fejem is megfájdul. Az meg ugye túlzás, hogy a rendszerkapacitás 90%-át egy díszitõprogram birtokolja… így maradt a quality 5-ön, de akkor meg csíkos… (egyébként 9-nél is csíkos, igaz kevésbé, de azért láthatóan.)
      de ettõl még nagyon jó…
      A megoldás: egyszínû háttér… 🙂

      Hozzászólás: Grub-1.1.1-1.2 #1988155
      Bbt
      Felhasználó

        wappista:
        „Kipróbálom javaslatodat,mert az én elképzelésem szerinti választások,mindig az adott rendszerre vonatkoznának,ahol nem szabadna a beállításoknak változni,így,míg az egyikben mûködik a Mustek,a másikban a PinnacleTV,folytathatnám a kisérletezést a beállítások összehangolásával!”

        ezt nem értem. minden elképzelés szerint egy választásnál nem szabadna, hogy a másik rendszer bekavarjon. Lehet csak a megfogalmazás rossz.

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948152
        Bbt
        Felhasználó

          Ha van kedved villanyászni nekem odhaza van olyan táprajzom (kapscolás, panelrajz, dobozolás) ami kapcsolóüzemû és büdösnagy hûtõborda van a ventilátor helyett.
          Ergo:
          $zaj -> 0dB;
          $power -> 700W;
          $hatásfok -> 95%

          Az ára dobozolásal mifenével, félvezetõkkel cirka 3 – 4 kFt
          [align=right][snapback]100986[/snapback][/align]

          végül is villanyász vagyok, vagy leszek, úgyhogy jöhet, már csak kiváncsiságból is…
          az a 700W mondjuk kajak. egy géphez kéne, nem kettõhöz… 🙂

          Hozzászólás: Hangkártyamodulok törlése #1988280
          Bbt
          Felhasználó

            gyrgyvrs:
            „valaki írta hogy a modprobe snd-es18xx port=0x220 mpu_prot=0x330 irq=5 dma1=1 dma2=0 isapnp=0 segített (a snd-via82xx modulnál :blush: .
            sõt ez volt a megoldás–> hát nálam nem ez!”
            Ezen ne legyél meglepve. ha elolvasod mégegyszer azt a topicot, észrevehetted, hogy egy ISA, nem pnp-s kártya beállításáról van szó benne. Az integrált VIA és az ISA-s ensoniq nagyjából annyiban közös, hogy mindkettõn van kisjack aljzat. Akkor okoztál volna meglepetést, ha azzal ment volna.

            Ezeket futtattam, betöltõdik egy csomó snd… modul, XMMS-t indítok, az semmi hibát nem jelez, viszont hang sehol.
            mit mond a modprobe snd-via82xx?
            hibaüzenet, vagy valami?

            „Hangkártyát letöltöttem (valami velocity via-s kártya), installáltam a leírás szerint, modprobe velocity, és megy.
            A hangvezérlõre valami olyasmit írnak, hogy a kernelbe bele van fûzve :angry: , oszt sehon semmi!”

            egyébként más progival próbáltad, vagy csak XMMS-el?

            Hozzászólás: grub áthelyezése #1988541
            Bbt
            Felhasználó

              Hello!

              A problémám a következõ a grub menu.lst fájlát szeretném áthelyezni a hdd3-as ext3-as partícióról (Ubuntu) a hda1-es vfat (Win2000) partíciómra. Ez azért lenne szükséges mert a hdd egy mobil rack.

              Jelenleg a hda MBR-ében van a grub, tehát ezzel nincs baj, csak azt hogy mondom meg neki , hogy a menu.lst-t  a hda1-rõl vegye valamint hogy az egy vfat nem ext3-as partició.
              [align=right][snapback]101344[/snapback][/align]

              nem csak a menu.list-et kell átrakni, viszont nem tudom menne-e fat32-es partícióról.
              a „hivatalos” megoldás egy kb. 30 megás partíció lenne hda1-nek ext3.
              van a debian részben és az uhu részben ezt a kérdést taglaló topic, benne van minden…

              Hozzászólás: kernel #1988410
              Bbt
              Felhasználó

                nézd meg fellow kernel_konfigjának „rád esõ” részét, hátha kimaradt valami.

                Bbt
                Felhasználó

                  Köszi

                  Feltettem, de nem igazodok el rajta, hogyan kellene ezt beallitani?

                  üdv
                  [align=right][snapback]101142[/snapback][/align]

                  http://www.google.com/search?hl=hu&q=autom…eres%C3%A9s&lr=

                  ennél sokkal többet nem tudok segíteni, viszont tényleg nem értem miért kell neked ilyen automount izé… egyszer jól megírod az fstabot, és csinálsz egy mount cdrom ikont, ha nem szeretsz gépelni. sokkal kevesebb gondod lesz vele.
                  man mount
                  man fstab

                  Hozzászólás: Letöltött progi instalállása #1988351
                  Bbt
                  Felhasználó

                    3 CD-s
                    Megtaláltam a Make-t asszem és felinstaláltam, de még most sem mûködik. Megnéztem mit csinál a ./configuration -nál és ott kiírja hogy a gcc  NO.
                    Azt is fel lehet rakni a CD-krõl ?
                    [align=right][snapback]101236[/snapback][/align]

                    igen.
                    keresés: gcc
                    erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy sok minden hiányzik. pl c fordító.
                    az elsõ néhány fordításnál fel kell raknod sok mindent…

                    Hozzászólás: Letöltött progi instalállása #1988349
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Az 1 CD-s Susera… 😉
                      [align=right][snapback]101225[/snapback][/align]

                      🙂 feltételeztem, hogy nem az, tovább módosítom a kedvedért…

                      Hozzászólás: Letöltött progi instalállása #1988348
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Köszi,de a cd-ken nem találtam meg amit fel kellene tennem (pl.: a make parancs). Nem lehet, valahonnan a netrõl letölteni???
                        [align=right][snapback]101233[/snapback][/align]

                        YAST2-> csomagok telepítése (lehet nem pont ez a neve) keresés: make

                        hány cds?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,781-2,790 / 4,322