Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
killall,
ha elolvasod a readme-t, akkor rájössz, hogy mindez elkerülhetõ: quality-vel a csíkozódás csökkenthetõ, egyéb kapcsolókkal pedig lehet zuhogó esõt „emulálni”, az asztalt felönteni „szürkehiganyszerû”, csodaszépen andalgó, épphogycsak hullámzó izével, stb stb.
[align=right][snapback]101351[/snapback][/align]Részben van igazad: ha feltolom a qualityt 7-re, vagy fölé, akkor az 1 Gigás AMD procim olyat koppan, hogy az én fejem is megfájdul. Az meg ugye túlzás, hogy a rendszerkapacitás 90%-át egy díszitõprogram birtokolja… így maradt a quality 5-ön, de akkor meg csíkos… (egyébként 9-nél is csíkos, igaz kevésbé, de azért láthatóan.)
de ettõl még nagyon jó…
A megoldás: egyszínû háttér… 🙂wappista:
„Kipróbálom javaslatodat,mert az én elképzelésem szerinti választások,mindig az adott rendszerre vonatkoznának,ahol nem szabadna a beállításoknak változni,így,míg az egyikben mûködik a Mustek,a másikban a PinnacleTV,folytathatnám a kisérletezést a beállítások összehangolásával!”ezt nem értem. minden elképzelés szerint egy választásnál nem szabadna, hogy a másik rendszer bekavarjon. Lehet csak a megfogalmazás rossz.
„
Ha van kedved villanyászni nekem odhaza van olyan táprajzom (kapscolás, panelrajz, dobozolás) ami kapcsolóüzemû és büdösnagy hûtõborda van a ventilátor helyett.
Ergo:
$zaj -> 0dB;
$power -> 700W;
$hatásfok -> 95%Az ára dobozolásal mifenével, félvezetõkkel cirka 3 – 4 kFt
[align=right][snapback]100986[/snapback][/align]végül is villanyász vagyok, vagy leszek, úgyhogy jöhet, már csak kiváncsiságból is…
az a 700W mondjuk kajak. egy géphez kéne, nem kettõhöz… 🙂gyrgyvrs:
„valaki írta hogy a modprobe snd-es18xx port=0x220 mpu_prot=0x330 irq=5 dma1=1 dma2=0 isapnp=0 segített (a snd-via82xx modulnál :blush: .
sõt ez volt a megoldás–> hát nálam nem ez!”
Ezen ne legyél meglepve. ha elolvasod mégegyszer azt a topicot, észrevehetted, hogy egy ISA, nem pnp-s kártya beállításáról van szó benne. Az integrált VIA és az ISA-s ensoniq nagyjából annyiban közös, hogy mindkettõn van kisjack aljzat. Akkor okoztál volna meglepetést, ha azzal ment volna.Ezeket futtattam, betöltõdik egy csomó snd… modul, XMMS-t indítok, az semmi hibát nem jelez, viszont hang sehol.
mit mond a modprobe snd-via82xx?
hibaüzenet, vagy valami?„Hangkártyát letöltöttem (valami velocity via-s kártya), installáltam a leírás szerint, modprobe velocity, és megy.
A hangvezérlõre valami olyasmit írnak, hogy a kernelbe bele van fûzve :angry: , oszt sehon semmi!”egyébként más progival próbáltad, vagy csak XMMS-el?
Hello!
A problémám a következõ a grub menu.lst fájlát szeretném áthelyezni a hdd3-as ext3-as partícióról (Ubuntu) a hda1-es vfat (Win2000) partíciómra. Ez azért lenne szükséges mert a hdd egy mobil rack.
Jelenleg a hda MBR-ében van a grub, tehát ezzel nincs baj, csak azt hogy mondom meg neki , hogy a menu.lst-t a hda1-rõl vegye valamint hogy az egy vfat nem ext3-as partició.
[align=right][snapback]101344[/snapback][/align]nem csak a menu.list-et kell átrakni, viszont nem tudom menne-e fat32-es partícióról.
a „hivatalos” megoldás egy kb. 30 megás partíció lenne hda1-nek ext3.
van a debian részben és az uhu részben ezt a kérdést taglaló topic, benne van minden…nézd meg fellow kernel_konfigjának „rád esõ” részét, hátha kimaradt valami.
Köszi
Feltettem, de nem igazodok el rajta, hogyan kellene ezt beallitani?
üdv
[align=right][snapback]101142[/snapback][/align]http://www.google.com/search?hl=hu&q=autom…eres%C3%A9s&lr=
ennél sokkal többet nem tudok segíteni, viszont tényleg nem értem miért kell neked ilyen automount izé… egyszer jól megírod az fstabot, és csinálsz egy mount cdrom ikont, ha nem szeretsz gépelni. sokkal kevesebb gondod lesz vele.
man mount
man fstab3 CD-s
Megtaláltam a Make-t asszem és felinstaláltam, de még most sem mûködik. Megnéztem mit csinál a ./configuration -nál és ott kiírja hogy a gcc NO.
Azt is fel lehet rakni a CD-krõl ?
[align=right][snapback]101236[/snapback][/align]igen.
keresés: gcc
erre gondoltam, amikor azt mondtam, hogy sok minden hiányzik. pl c fordító.
az elsõ néhány fordításnál fel kell raknod sok mindent…Az 1 CD-s Susera… 😉
[align=right][snapback]101225[/snapback][/align]🙂 feltételeztem, hogy nem az, tovább módosítom a kedvedért…
Köszi,de a cd-ken nem találtam meg amit fel kellene tennem (pl.: a make parancs). Nem lehet, valahonnan a netrõl letölteni???
[align=right][snapback]101233[/snapback][/align]YAST2-> csomagok telepítése (lehet nem pont ez a neve) keresés: make
hány cds?
-
SzerzőBejegyzés