Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,851-2,860 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Bbt
    Felhasználó

      van vkinek vmi ötlete?
      [align=right][snapback]100186[/snapback][/align]

      Persze.
      – postold ide mi szerepel az XF86Config fileban, és a hw adatait.
      – melyik drivert raknád fel, nézd meg a logját, van-e benne hibaüzenet (van), ha igen mi az, old meg. (borítékolom: nem találja a krnel-source-t)

      Bbt
      Felhasználó

        Gyuszk. Gratulálok az egyenesági logikádhoz! <_<
        persze a kérdés nem az volt melyik a jobb… 🙂

        Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980764
        Bbt
        Felhasználó

          toFlex.
          „Nemgond. Végülis úgyis azt tervezem, hogy leszedem az xp-t aztán felrakom másodlagos rendszerként fat32-re. Mert különben nem tudok írni rá. Akkor meg nem kell majd ilyenekkel hülyéskedni. 🙂 „

          szerintem egyszerûbb lenne megfejteni hogy mûködik, mint felrakni egy rendszert.
          (lehet ne látta a szerk az elõzõ postomban: mutasd hogy csináltad, hátha okosabbak elszünk.)

          „Mégegy kérdés: Leszettem egy debian csomagot.
          Duplakatt rá aztán hibaüzenet. Nemtudod hogy lehet felrakni debian csomagokat?”
          kötelezõ olvasmányok fellow mester mûvei!

          dpkg -i csomagnev.deb
          már ha tud mit kezdeni a .deb csomagokkal.

          az olvasnivaló az aláírásomban, debian desktop csomagkezelés gyorstalpaló.

          szerk.: most látom. a pont Kisbetûnél….

          Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980761
          Bbt
          Felhasználó

            Próbáltam. Azt írta ki, hogy nem lehet csatolni a filerendzert, lehet hogy logikai, vagy kiterjesztett.
            [align=right][snapback]100149[/snapback][/align]

            akkor nem jött be. Bocs a félrevezetési kísérletért.

            szerk.: írd le hogy próbáltad, hátha okosabbak leszünk…

            Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980759
            Bbt
            Felhasználó

              Hali!

              Az lenne a kérdésem, hogy kiterjesztett ntfs partíciót hogy lehet mountolni?
              az fdisk -l azt írja ki rá: hdb2 …..  típus extended.
              Felmountoltam egy fat32-est meg egy ntfs-t, de nemtudom, h ennek milyen típust adjak meg az fstab-ban. Pedig sok cucc van rajta, ami kell.
              [align=right][snapback]100142[/snapback][/align]

              próbáld meg ntfsként.
              ha hibát ír postold.
              abból indulok ki, hogy extended FAT32-t szimpla FAT32-ként fûzök be, tehát nem tudom van-e köze hozzá. Lehet hogy hibás a logika, akkor sorry.

              Bbt
              Felhasználó

                igazából nem tudom hogy lehetne egy ilyen tesztet elvégezni.
                az biztos, hogy egy vason kéne, tehát rakj fel egy debiánt, és mérd le… 🙂

                a másik gond, hogy igen sok dolog befolyásolhatja az eredményt, kezdve a programok verziószámától, a kernelen kersztül az X-ig.

                imho: Biztosan gyorsabb forrásból fordítva (ez debian alatt pl. openoffice indulásnál kb. nálam 3-4 másodpercet, jelent, egy lassú laptopon kb. 8-10 másodperc eltérést is produkáltam) de (és ez a szubjektív része) amennyivel lassabb, annyival gyorsabb telepíteni, és/vagy karbantartani binárisból. 1GHzes proci felett nem érzem jelentõségét annak a néhány másodpercnek, bár az is igaz, hogy nem „sokkoltak+ még nagyságrendekkel gyorsabb rendszerekkel…

                A vége legyen nyitómondat egy jó szaftos distrowarhoz… :icon_mrgreen:

                Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980757
                Bbt
                Felhasználó

                  ez már könnyebben megvolt  🙂

                  # This file describes the network interfaces available on your system
                  # and how to activate them. For more information, see interfaces(5).

                  # The loopback network interface
                  auto lo
                  iface lo inet loopback

                  mindez ubuntu alól, mozillával  :rolleyes:
                  [align=right][snapback]99839[/snapback][/align]

                  ennyi? ez csak a loopback.
                  kéne még egy up, mondjuk valami hasonló módon:

                  Code:
                  # The primary network interface
                  auto eth0
                  iface eth0 inet dhcp

                  persze ez csak dhcp-s beállás esetén, ill. egy kártyára.
                  hogy szeretnéd hsználni a két kártyát?

                  Hozzászólás: Grub install #1986767
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Köszönöm a válaszokat, ha hazaérek kipróbálom 🙂
                    [align=right][snapback]99868[/snapback][/align]

                    csak a hda1-re ne kerüljön, az hazavágja…

                    Hozzászólás: desktop szépségverseny #1986977
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Gyere killall, lenyomlak… 🙂
                      bbt… a visszafogott elegancia… 😀

                      Hozzászólás: miert nincs fellow mostanaban: a valasz #1986600
                      Bbt
                      Felhasználó

                        hm.
                        ha támogatok inkább az egész öszeggel támogatnék, nem csak annak 43%-val.
                        viszont az is igaz, hogy sokkal kényelmesebb otthon ülve smst írni, mint elmenni a postára/bankba, tehát az sms az életképesebb.
                        ha ez az ára, legyen, de azért írjátok ki a számlaszámot is… 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,851-2,860 / 4,322