Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
van vkinek vmi ötlete?
[align=right][snapback]100186[/snapback][/align]Persze.
– postold ide mi szerepel az XF86Config fileban, és a hw adatait.
– melyik drivert raknád fel, nézd meg a logját, van-e benne hibaüzenet (van), ha igen mi az, old meg. (borítékolom: nem találja a krnel-source-t)Gyuszk. Gratulálok az egyenesági logikádhoz! <_<
persze a kérdés nem az volt melyik a jobb… 🙂toFlex.
„Nemgond. Végülis úgyis azt tervezem, hogy leszedem az xp-t aztán felrakom másodlagos rendszerként fat32-re. Mert különben nem tudok írni rá. Akkor meg nem kell majd ilyenekkel hülyéskedni. 🙂 „szerintem egyszerûbb lenne megfejteni hogy mûködik, mint felrakni egy rendszert.
(lehet ne látta a szerk az elõzõ postomban: mutasd hogy csináltad, hátha okosabbak elszünk.)„Mégegy kérdés: Leszettem egy debian csomagot.
Duplakatt rá aztán hibaüzenet. Nemtudod hogy lehet felrakni debian csomagokat?”
kötelezõ olvasmányok fellow mester mûvei!dpkg -i csomagnev.deb
már ha tud mit kezdeni a .deb csomagokkal.az olvasnivaló az aláírásomban, debian desktop csomagkezelés gyorstalpaló.
szerk.: most látom. a pont Kisbetûnél….
Próbáltam. Azt írta ki, hogy nem lehet csatolni a filerendzert, lehet hogy logikai, vagy kiterjesztett.
[align=right][snapback]100149[/snapback][/align]akkor nem jött be. Bocs a félrevezetési kísérletért.
szerk.: írd le hogy próbáltad, hátha okosabbak leszünk…
Hali!
Az lenne a kérdésem, hogy kiterjesztett ntfs partíciót hogy lehet mountolni?
az fdisk -l azt írja ki rá: hdb2 ….. típus extended.
Felmountoltam egy fat32-est meg egy ntfs-t, de nemtudom, h ennek milyen típust adjak meg az fstab-ban. Pedig sok cucc van rajta, ami kell.
[align=right][snapback]100142[/snapback][/align]próbáld meg ntfsként.
ha hibát ír postold.
abból indulok ki, hogy extended FAT32-t szimpla FAT32-ként fûzök be, tehát nem tudom van-e köze hozzá. Lehet hogy hibás a logika, akkor sorry.igazából nem tudom hogy lehetne egy ilyen tesztet elvégezni.
az biztos, hogy egy vason kéne, tehát rakj fel egy debiánt, és mérd le… 🙂a másik gond, hogy igen sok dolog befolyásolhatja az eredményt, kezdve a programok verziószámától, a kernelen kersztül az X-ig.
imho: Biztosan gyorsabb forrásból fordítva (ez debian alatt pl. openoffice indulásnál kb. nálam 3-4 másodpercet, jelent, egy lassú laptopon kb. 8-10 másodperc eltérést is produkáltam) de (és ez a szubjektív része) amennyivel lassabb, annyival gyorsabb telepíteni, és/vagy karbantartani binárisból. 1GHzes proci felett nem érzem jelentõségét annak a néhány másodpercnek, bár az is igaz, hogy nem „sokkoltak+ még nagyságrendekkel gyorsabb rendszerekkel…
A vége legyen nyitómondat egy jó szaftos distrowarhoz… :icon_mrgreen:
ez már könnyebben megvolt 🙂
# This file describes the network interfaces available on your system
# and how to activate them. For more information, see interfaces(5).# The loopback network interface
auto lo
iface lo inet loopbackmindez ubuntu alól, mozillával :rolleyes:
[align=right][snapback]99839[/snapback][/align]ennyi? ez csak a loopback.
kéne még egy up, mondjuk valami hasonló módon:Code:# The primary network interface
auto eth0
iface eth0 inet dhcppersze ez csak dhcp-s beállás esetén, ill. egy kártyára.
hogy szeretnéd hsználni a két kártyát?Köszönöm a válaszokat, ha hazaérek kipróbálom 🙂
[align=right][snapback]99868[/snapback][/align]csak a hda1-re ne kerüljön, az hazavágja…
Gyere killall, lenyomlak… 🙂
bbt… a visszafogott elegancia… 😀hm.
ha támogatok inkább az egész öszeggel támogatnék, nem csak annak 43%-val.
viszont az is igaz, hogy sokkal kényelmesebb otthon ülve smst írni, mint elmenni a postára/bankba, tehát az sms az életképesebb.
ha ez az ára, legyen, de azért írjátok ki a számlaszámot is… 🙂 -
SzerzőBejegyzés