Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Van benne automount, amit szó nélkül megcsinál, ilyenek keletkeznek: „/mnt/win_c” „/mnt/win_d” stb. (Jobb is így, mert példának okádék az UHU alapból /mnt/Maxtor-#&#>@&#>
Elnézést, hogy közbevágok egy kérdéssel, de kéne távolról segítenem egy ismerõsnek, és nem vagyok biztos a dolgomban: Mandrake 10-es felmountolja magától a FAT32-es partíciókat, és ha igen akkor hova? (/mnt alá?)
A kérdés két dologra is vonatkozik: 1. van-e benne valamilyen automount, 2. a telepítéskor a megtalált partíciókat beteszi-e fstabba.
Nekem nem volt ilyen mélységben szerencsém a kérdéshez, most viszont szükség lenne erre az infóra. Bocs az rtfm kérdésért,kösz a segítséget elõre is!Hi!
Nos, a gépem: egy 2GHz-es Celeron proci, Gigabyte alaplap, 512 Mbyte RAM, 40GB HDD, GeForce4 MX400, 52x cd…
Tehát, letöltöttem (Flashget), Nero-val felírtam az .ISO fájl-t. A BIOS-ban átállítottam, hogy bootoljon cd-rõl. Bejött egy képernyõ, hogy válasszak grafikus felületet, kiválasztottam a Gnome-t (késõbb megpróbáltam a KDE-vel is), továbbment, F2-vel kiválasztottam a „beszédes” módot. Ott végig leellenõrzött mindent, majd mintha folytatódna a folyamat eltûnt minden a képernyõrõl és csókolom… Kb. 2 percet vártam, de nem történt semmi, egy darabig még pörgette a cd-t, de utána leállt, nem nyomtam meg semmit sem közben. Lehet, hogy tovább kellene várnom?Köszi
[align=right][snapback]99130[/snapback][/align]felbontás választásig eljutottál?
ha igen, mit választottál, illetve használtad-e a teszt gombot, illetve milyen drivert választottál hozzá?
ha eljut idái, próbáld meg vesa driverrel, 1024×768-ba.Köszi, megpróbáltam, nem segített. Valszeg vmit roszul irtam be.
eth1 továbbra sem létezik a rendszernek.
[align=right][snapback]99014[/snapback][/align]mutasd mi szerepel a /etc/network/interfaces-ben.
/dev/hdg1 /mnt/hdg ntfs defaults,ro,user,umask=000,nls=iso8859-2 0 0
/dev/hdh1 /mnt/hdh ntfs defaults,ro,user,umask=000,nls=iso8859-2 0 0[align=right][snapback]99041[/snapback][/align]
ez kicsit még akkor is problémásnak tünik, ha rw.
nézd meg a wikipediás cikket (fellow hozzászólása)
a karakterkódolása semmiképp sem iso8859-2.
próbáld meg nls csati nélkül, az ékezetes karaktercsodákat úgyis el lehet felejteni…
egyébként rw-t nem kell írnod, ha nincs ott semmi, annak veszi. tehát egy próbát megér:/dev/hdh1 /mnt/hdh ntfs defaults,user,umask=000 0 0
Nos, a munka folytatódik.
a project új oldala:http://invitel.hu/torok.gabor/
a patch még a mai napon felkerül.
továbbra is várjuk lelkes fordítók jelentkezését, részletek az oldalon, a munka hála
Gabamannek kb. 42%nál tart, ez azt jelent, hogy még irdatlan mennyiség van hátra.Valamint meg kell kérni a „kezdõ linuxost”, hogy ha változik a téma akkor nyisson új topikot, mert könnyebb követni/keresni 🙂
[align=right][snapback]99008[/snapback][/align]a tapasztaltabb fórumos meg ezt a hozzászólást nem ide írja… 😉
debian 2.4.18-bf2.4 kernelel, 6 db. floppyn:
http://linux.simple.be/debian/floppyigaz nem iso, de innen is beszerezhetõ 🙂
[align=right][snapback]99064[/snapback][/align]és ebböl elég kettö is (root, rescue), a többi drivereket tartalmaz, ha valami speciális dolgod van.
Helló!
Igazából egyetlen jelszót kellene csak megjegyeztetni vele, mégpedig az isdn-config futtatásához való root jelszót User felületen. Tehát mivel userként kell netezni, mindig meg kell adnom a root jelszót, hogy betölthesse az isdn configot. Megkérdezi, hogy megjegyezze-e a jelszót,Szerintem ez vicc volt… nyugtassatok meg… <_< szerk.: közben megnéztem… nem lehet, hogy 8 év alatt van a srác? 😀 ez sok mindent megmagyarázna…
-
SzerzőBejegyzés