Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,881-2,890 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: 10.1 official #1981571
    Bbt
    Felhasználó

      Van benne automount, amit szó nélkül megcsinál, ilyenek keletkeznek: „/mnt/win_c” „/mnt/win_d” stb. (Jobb is így, mert példának okádék az UHU alapból /mnt/Maxtor-#&#>@&#>

      Hozzászólás: 10.1 official #1981569
      Bbt
      Felhasználó

        Elnézést, hogy közbevágok egy kérdéssel, de kéne távolról segítenem egy ismerõsnek, és nem vagyok biztos a dolgomban: Mandrake 10-es felmountolja magától a FAT32-es partíciókat, és ha igen akkor hova? (/mnt alá?)
        A kérdés két dologra is vonatkozik: 1. van-e benne valamilyen automount, 2. a telepítéskor a megtalált partíciókat beteszi-e fstabba.
        Nekem nem volt ilyen mélységben szerencsém a kérdéshez, most viszont szükség lenne erre az infóra. Bocs az rtfm kérdésért,kösz a segítséget elõre is!

        Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968374
        Bbt
        Felhasználó

          Hi!

          Nos, a gépem: egy 2GHz-es Celeron proci, Gigabyte alaplap, 512 Mbyte RAM, 40GB HDD, GeForce4 MX400, 52x cd…
          Tehát, letöltöttem (Flashget), Nero-val felírtam az .ISO fájl-t. A BIOS-ban átállítottam, hogy bootoljon cd-rõl. Bejött egy képernyõ, hogy válasszak grafikus felületet, kiválasztottam a Gnome-t (késõbb megpróbáltam a KDE-vel is), továbbment, F2-vel kiválasztottam a „beszédes” módot. Ott végig leellenõrzött mindent, majd mintha folytatódna a folyamat eltûnt minden a képernyõrõl és csókolom… Kb. 2 percet vártam, de nem történt semmi,  egy darabig még pörgette a cd-t, de utána leállt, nem nyomtam meg semmit sem közben. Lehet, hogy tovább kellene várnom?

          Köszi
          [align=right][snapback]99130[/snapback][/align]

          felbontás választásig eljutottál?
          ha igen, mit választottál, illetve használtad-e a teszt gombot, illetve milyen drivert választottál hozzá?
          ha eljut idái, próbáld meg vesa driverrel, 1024×768-ba.

          Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980741
          Bbt
          Felhasználó

            Köszi, megpróbáltam, nem segített. Valszeg vmit roszul irtam be.
            eth1 továbbra sem létezik a rendszernek.
            [align=right][snapback]99014[/snapback][/align]

            mutasd mi szerepel a /etc/network/interfaces-ben.

            Hozzászólás: Hogyan kell mountolni? #1984674
            Bbt
            Felhasználó

              /dev/hdg1 /mnt/hdg ntfs defaults,ro,user,umask=000,nls=iso8859-2 0 0
              /dev/hdh1 /mnt/hdh ntfs defaults,ro,user,umask=000,nls=iso8859-2 0 0

              [align=right][snapback]99041[/snapback][/align]

              ez kicsit még akkor is problémásnak tünik, ha rw.
              nézd meg a wikipediás cikket (fellow hozzászólása)
              a karakterkódolása semmiképp sem iso8859-2.
              próbáld meg nls csati nélkül, az ékezetes karaktercsodákat úgyis el lehet felejteni…
              egyébként rw-t nem kell írnod, ha nincs ott semmi, annak veszi. tehát egy próbát megér:

              /dev/hdh1 /mnt/hdh ntfs defaults,user,umask=000 0 0

              Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976299
              Bbt
              Felhasználó

                Nos, a munka folytatódik.
                a project új oldala:

                http://invitel.hu/torok.gabor/

                a patch még a mai napon felkerül.

                továbbra is várjuk lelkes fordítók jelentkezését, részletek az oldalon, a munka hála
                Gabamannek kb. 42%nál tart, ez azt jelent, hogy még irdatlan mennyiség van hátra.

                Hozzászólás: Keresõ #1986015
                Bbt
                Felhasználó

                  Valamint meg kell kérni a „kezdõ linuxost”, hogy ha változik a téma akkor nyisson új topikot, mert könnyebb követni/keresni 🙂
                  [align=right][snapback]99008[/snapback][/align]

                  a tapasztaltabb fórumos meg ezt a hozzászólást nem ide írja… 😉

                  Hozzászólás: debian iso-k (hol keresd) #1986130
                  Bbt
                  Felhasználó

                    debian 2.4.18-bf2.4 kernelel, 6 db. floppyn:
                    http://linux.simple.be/debian/floppy

                    igaz nem iso, de innen is beszerezhetõ 🙂
                    [align=right][snapback]99064[/snapback][/align]

                    és ebböl elég kettö is (root, rescue), a többi drivereket tartalmaz, ha valami speciális dolgod van.

                    Bbt
                    Felhasználó

                      Helló!
                      Igazából egyetlen jelszót kellene csak megjegyeztetni vele, mégpedig az isdn-config futtatásához való root jelszót User felületen. Tehát mivel userként kell netezni, mindig meg kell adnom a root jelszót, hogy betölthesse az isdn configot. Megkérdezi, hogy megjegyezze-e a jelszót,

                      Hozzászólás: Javaslatok #1967481
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Szerintem ez vicc volt… nyugtassatok meg… <_< szerk.: közben megnéztem… nem lehet, hogy 8 év alatt van a srác? 😀 ez sok mindent megmagyarázna…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,881-2,890 / 4,322