Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hogyan használod ezt a partíciót több különféle disztribbel?
[align=right][snapback]98895[/snapback][/align]egyrészt hda1 (/boot) minden rendszerben ugyanoda van csatolva, ez is kényelmes, bár természetesen semmilyen gondot nem okozna pl. uhu alól a debianos partíción lévõ boot könyvtár elérése sem.
A másik felét félve írom le, mert nem tudtam élesben tesztelni, ehhez az kéne, hogy a debianom lehaljon: ha ez mégis bekövetkezne, elvileg a grub akkor is mûködöképesen tovább ketyeg. Tehát nem fordulhat elõ (?) ami pl. egy másik topikban szóba jött, hogy az MBR másik vinyón van mint a Grub, így ha nincs bent a másik vinyó, akkor nem tud semmit indítani…
(ld.http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=10796)ebben a második dologban bizonytalan vagyok, bár elvileg -leírások alapján- igaznak kéne lennie.
Van pendrive-om de nem mûködött eddig linux alatt (próbáltam SUSE, UHU). Vagyis mûködött, de mire betudtam lépni a könyvtárába az kb. 15 perc. Egy egyszerû kis file felmásolása tovább 15 perc volt (FAT partíciót és FAT32-õt is próbáltam)
A modprobe ntfs parancsra ezt adza ki:
NTFS driver v1.1.22 [Flags: R/O MODULE]
Bbt szerint ez jó. De mégsem akar mountolni 🙁Akkor megpróbálom a kernel forrást leszedni.
[align=right][snapback]98768[/snapback][/align]az fstabot egyenlõre hagyd, kommentezd ki nyugodtan, derítsük ki miért nem megy.
próbáld meg kézzel mountolni: mount /dv/hda1 /mnt/win ntfs ro, ha baja van, akkor postold, iiletve: man mount…
pendrive: arra majd visszatérünk, ha megy minden…
bocs elírtam:
apt-get install kernel-source -nál hibaüzenetet ad
[align=right][snapback]98764[/snapback][/align]ez nem meglepõ. ilyen csomag nincs.
uname -r : ez megmutatja jelenleg milyen kerneled fut.
apt-cache search kernel-source
majd apt-get install a neked kellõ.olvasgatni kék még a debian desktopot. csomagkezelés részt.
meg a faq-ot is. link alám írva.Miért verné ? Nem csak az m$ ,de más se fog újat mutatni számtechben ,sem 2008 -ban ,sem késöbb. Tölem jöhetnek a csicsabicsa 3D-s ikonos ,okosságokkal ,vagy bármi mással ,de én akkor is a konzolos mc-be fogok filet másolni és dvd-t irni. Nagyon újat már nem lehet kitalálni. Kicsit gyorsabb lesz ,meg lesz pár új hw. ,de lényegi változás biztos nem lesz.
[align=right][snapback]98756[/snapback][/align]Ebben ne legyél biztos…
Bambula:
A modprobe ntfs parancsra ezt adza ki:
NTFS driver v1.1.22 [Flags: R/O MODULE]ezek szerint van, és fut hibátlanul -ez jó. a modprobe be is töltötte, ha addig nem lett volna, így utána tehetsz egy próbát a mountolásra ismét…
Amit leszedtem lan drivert el kezdtem telepíteni a leírás szerint:
leírás:
Loading the driver
1) Make sure that the kernel source is installed in /usr/src/linux
or /usr/src/linux-2.4.innen ne is menjünk tovább:
a kernel-source fent van? a mostani kerneledhez lévõ?
ha nincs akor ugy fel kell rakni.
apt-get install…Bambula:
„A modprobe sk98lin parancsra az alábbi üzenetet adta:
No adapter found
/lib/modules/2.4.18-bf2.4/kernel/drivers/net/sk98lin/sk98lin.o: init_module: No such device
Hint: insmod errors can be caused by incorrect module parameters, including invalid IO or IRQ parameters
/lib/modules/2.4.18-bf2.4/kernel/drivers/net/sk98lin/sk98lin.o: insmod /lib/modules/2.4.18-bf2.4/kernel/drivers/net/sk98lin/sk98lin.o faild
/lib/modules/2.4.18-bf2.4/kernel/drivers/net/sk98lin/sk98lin.o: insmod sk98lin faildGondolom ez nem sok jót jelent :(„
nem biztos, bár nem tudom.
a kiemelt résszel kéne valamit kezdeni…„Közben szétnéztem az ASUS oldalán, ahol találtam egy LINUX Drivert a lankártyához, szerintetek ez megoldaná a hálókártyás problémát? Ha igen hogyan tudom feltelepíteni?”
szedd le, és olvasd el a readmet…„
Nano:
„Hello
Ismét egy tök alap problémával fordulok hozzátok.
Angol billentyüzeten vagzok és eccerüen nem tom beállítani magyarra”
XF86Config-4 -ben mi van beállítva billentyûnek?
ill. a locales-ben mi van beállítva?Ha konkrét kérdés nélkül, csak áltakános okosságokat tud mindeki mondani, akkor legyen egy konkrét dolog.
Ha nem akarom, hogy betoltsön az XKB, –amirõl egyébként lövésem sincs, hogy mi, de azzal áll elõ a Gnome, hogy nem tudja betölteni– akkor mit tegyek.
Egyébként a Gnome ezek után is hibátlanul mûködik, csak kicsit lassan, ami egy debianon elég furcsa. De ez nem biztos, hogy ebbõl ered. Szóval ilyenekre gondoltam, meg a bluetooth,infra,samba,stb…vicik-vacakokra, amikre semmi szükségem, de úgy tudom, hogy a gnome alapban betölti.
[align=right][snapback]98647[/snapback][/align]lassan mindenrõl lesz itt szó, csak a problémádról nem… :rolleyes:
1. valahol logolja a dolgait a gnome is, meg kéne keresni benne a hibára utaló részt, hátha attól okosabbak leszünk.
esetleg megpróbálhatod eltávolítani is, hátha nem fáj senkinek. (bár nem tudom mire való…)
2. debian alatt: dpkg -l gnome* ez kilistázza a fent lévõ gnome csomagokat. (de nálam hogy lehet fent ennyi??? lehet elfelejtettem leszedni… <_< )
szépen végignézed, ami nem kell azt meg leszeded. elsõ lépésként.Letöröltem a múltkori cuccot / nagyobb helyem van már /, milyen filerendszert kéne csinálnom szerintetek ?
[align=right][snapback]98739[/snapback][/align]én ext3-at javasolnék.
Nem formázza le neked alapból a telepítõ?
ez lenne talán az elsõ disztri, amelyik nem teszi meg…sõt még egy ötlet: ha elõbb utóbb ki szeretnél próbálni más disztrót (gondolom így lesz) akkor csinálj egy külön boot partíciót. igen kényelmessé teszi a dolgot késõbb.nem kel nagynak lennie,nálam pl. 35 MB.
gUHU: koszi a tippet!
Egyik talalat alapjan csinaltam egy symlink-et (@libstdc++-libc6.1-1.so.2) a /usr/lib/libstdc++.so.6.0.2-re (most ez van /pill) majd ‘ldconfgi’ es MUXIK :rolleyes: 😀 :rolleyes: user-kent az XMMS.
(mondjuk eddig sosem kellett ilyet tennem, mas disztribeknel, pedig ott is 1.2.10-es XMMS volt…)
[align=right][snapback]98680[/snapback][/align]ügyes!
legközelebb meg csináld fordítva: elõbb google, utána kérdés, és ránk már nem is lesz szükség… 😉 -
SzerzőBejegyzés