Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,901-2,910 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hol kezdjem? #1978727
    Bbt
    Felhasználó

      Kérdés: az apt-get install xy elõször letölti a holmit, de hova? Másik, hogy még nem sikerült programot fordítani (fenn vannak a debian_desktopban leírt csomagok), mert vagy pkg_path-t nem tetszik neki, vagy a gtk+-2.0 – ez az amit apt-gettel próbáltam leszedni, de nincs.
      thx
      [align=right][snapback]98734[/snapback][/align]

      var/cache/apt/archives

      valószínüleg a libgtk2.0-t hiányolja.
      apt-cache search gtk2 és válogass.

      Hozzászólás: Sarge DVD vagy Sid DVD? #1985585
      Bbt
      Felhasználó

        Az lspci eredménye:

        00:00.0 Host bridge: Intel Corp.: Unknown device 2578 (rev 02)
        00:1e.0 PCI bridge: Intel Corp.: 82820 820 (Comine 2) Chipset PCI (rev c2)
        00:1f.0 ISA bridge: Intel Corp.: Unknown device 24d0 (rev 02)
        00:1f.1 IDE interface: Intel Corp.: Unknown device 24db (rev 02)
        00:1f.3 SMBus: Intel Corp.: Unknown device 24d3 (rev 02)
        00:1f.5 Multimedia audio controller: Intel Corp.: Unknown device 24d5 (rev 02)
        01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc: Unknown device 5961 (rev 01)
        01:00.1 Display controller: ATI Technologies Inc: Unknown device 5941 (rev 01)
        02:03.0 Firewire (IEEE 1394): VIA Technoloies, INC. OHCI Compliant IEEE 1394 Host Controller (rev 46)
        02:05.0 Ethernet controller: 3com Corporation, Unknown device 1700 (rev 12)

        Konfigurációm:
        ASUS P4C800 Deluxe alaplap
        Intel P4 2.6 HT proci
        Radeon 9200 Pro
        integrált gigabites 3com hálókártya
        integrált Firewire
        integrált raid, de csak egy ATA100-as winchestert használok

        Az XP alatt egyáltalán nem kellett beállítani proxy szervert.
        [align=right][snapback]98672[/snapback][/align]

        Haladunk. Ahogy tovis írta, nézd meg a hálókártyádhoz való modult.
        at USB-t most hagyjuk, legyen neted- ez folyamatban-
        meg hangod: milyen hangkártya az, amit nem ismer fel?
        és mi csücsül az ISAbuson? (egyáltalán van ISA :blink: )

        Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984211
        Bbt
        Felhasználó

          reagáltam egy cikkre, közölte velem, hogy üzenet sikeresen elküldve (nem szó szerint), majd a következõt:

          Fatal error: Call to a member function on a non-object in /home/httpd/html/includes/mambo.php on line 345

          A hibaüzenet ugyanaz, mint fentebb Lacánál egy másik hibára. ?

          Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976296
          Bbt
          Felhasználó

            (A Windows-termékek a 3.1 óta egyre jobbak magyarnyelv-támogatás terén. Ha megfizeted, magyarul beszélnek hozzád.)
            [align=right][snapback]98630[/snapback][/align]

            magyarnyelv-támogatás? 😛
            jaj, hová süllyedtünk… 🙂

            Hozzászólás: Hány éves vagy? #1962003
            Bbt
            Felhasználó

              1976.11.20 Budapest De sokáig nem maradtam ott, Velence a király hely! (-:
              [align=right][snapback]96805[/snapback][/align]

              akkor boldog szülinapot!

              Hozzászólás: Sarge DVD vagy Sid DVD? #1985582
              Bbt
              Felhasználó
                Hozzászólás: Sarge DVD vagy Sid DVD? #1985581
                Bbt
                Felhasználó

                  Bambula:
                  „Ha beírom, hogy lspci, akkor hardware-nél azt írja, hogy unknown device (vagy valami ilyesmi), nem tudom hogy ez gond-e.”
                  Postold ide amit kiír, így nem tudunk semmit mondani!

                  „oldalon leírtak szerint be kellene állítanom a modulokat a modconf segítségével, viszont nem tudom hogy mit kell beállítani és hogyan!!!”
                  ha tudjuk az lspci eredményét, és hogy mit próbálsz állítani, talán ezzel is mehetnénk valamire…

                  „Megpróbáltam tovább menni a leírás szerint a hálózat beállítására, de egy csomó dolog nem szerepelt az én gépemen, mint ami a leírásaban van (pl.:/etc/resolv.conf file) Gondolom ez annak tudható be, hogy nem tudtam beállítani a modulokat.”
                  kéne a csomó dolog listája is, de ahogy nézem ez nem csak modul probléma lesz, hane néhány dolog telepítva esem lett.

                  „A netre való kapcsollódásról pedig csak annyit tudok, ami XP alatt be van állítva:
                  1. létre van hozva egy helyi hálózat:van két DNS szerver, egy átjáró, és egy nekem kiosztott ip cím (helyi hálózaton belüli)
                  2. létre van hozva egy virtuális magánhálózat (WAN miniport, pptp): ahol megvan adva egy ip cím (gondolom a szerveré)”
                  akkor viszont ha jól értem ebbõl, DHCP-n be tudnál állni, esetleg kellene még proxyt is belõnöd…

                  „A szerver elméletileg figyeli a felhasználó nevem, jelszavam és a hálókártyám fizikai címét (MAC)”
                  ez az elõbbi gondolatot igazolná…

                  „A helyi rendszergazda azt mondta, hogy menjek fel a http://pptpclient.sourceforge.net/documentation.phtml címre, ahonnan szedjem a progit és állítsam be, de SUSE alatt nem akart felmenni (többek között ezért is szeretnék áttérni DEBIAN-ra)”

                  Hozzászólás: Sarge DVD vagy Sid DVD? #1985578
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Az elõtte lévõ kérdésemre való választ próbáltam vele sürgetni. 🙂

                    De akkor mégegyszer:

                    Nos tegnap elkezdtem feltelepíteni a Debiant, a „Debian_desktop” leírása alapján. 

                    Hozzászólás: Sarge DVD vagy Sid DVD? #1985576
                    Bbt
                    Felhasználó

                      ??????????????????????????
                      [align=right][snapback]98621[/snapback][/align]

                      én spec nem igazán értettem a kérdést.

                      Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976292
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nos srácok, adott a képlet:
                        1. Gabaman, aki idáig csinálta abbahagyta.
                        2. Nagyon sok mindennel megvan már, nem kéne veszni hagyni.
                        3. kellenek hozzá emberek, mert nagyon kevesen vagyunk.
                        4. nem tudjuk még biztosan, de reméljük, hogy Gabaman ebben a segítségünkre lesz.

                        Kellenek emberek.
                        akit segíteni akar, az írjon: [email protected]

                        Igazából -és ezért elnézést- a hupon is írtam: baromira nem érdekel, hogy ki mint vélekedik a dologról. Aki úgy érzi, hogy szívesen segítene, az írjon, aki meg úgy érzi hogy ez felesleges, az ne írjon. Egyszerû a képlet.

                        egyenlõre semmit nem tudunk, de kellenek angolul jól tudó emberek, akik még esetleg értenek is hozzá.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,901-2,910 / 4,322