Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,921-2,930 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Gnome 2.6 #1938126
    Bbt
    Felhasználó

      Ikarus:

      Recompiling Nautilus is the only way out. The suggested solution is as follow:
      1.) apt-get -t experimental build-dep nautilus
      2.) apt-get -t experimental –build source nautilus
      3.) dpkg -i *.deb

      ez ugyan nem pontos válasz a kérdésedre, de esetleg egy próbát megér.
      ezt ugyan a 2.8-as experience állapotban levõ gnome-ra írták, de hátha bejön neked is…

      2.8-ra vonatkozó rész (de ha jót akarsz _ne_rakd_fel.):

      Code:
      For those eager to lay their hands on GNOME 2.8, this is what you can do:
      Add these 4 lines below into your /etc/apt/sources.list:

      deb ftp://ftp.debian.org/debian ../project/experimental main
      deb-src ftp://ftp.debian.org/debian ../project/experimental main
      deb http://pkg-gnome.alioth.debian.org/debian experimental main
      deb-src http://pkg-gnome.alioth.debian.org/debian experimental main

      Then, insert the entries below into your /etc/apt/preferences (create it if there is none):
      Package: *
      Pin: release a=experimental
      Pin-Priority: 650

      Package: *
      Pin: release a=unstable
      Pin-Priority: 600

      Followed by „apt-get update && apt-get -t experimental install libgnome2-0”

      NOTE: You may find that Nautilus will install without problems but it won’t run and experience other issues like all desktop icons you may have created in GNOME 2.6 not showing up; changing desktop background not working, etc.

      Recompiling Nautilus is the only way out. The suggested solution is as follow:
      1.) apt-get -t experimental build-dep nautilus
      2.) apt-get -t experimental –build source nautilus
      3.) dpkg -i *.deb

      Should Step 2. fails i.e. building of the packages fails, you may need to do an „apt-get -t experimental upgrade’ and retry Step 2 and then proceed to Step 3. Btw, Step 2 should give all a pretty decent idea as to what Gentoo is like i.e. source compiling/building optimized packages. Go take 2-3 ciggies + maybe a jog or whatever. By the time you are done with them, the build process may still not be finished and if the build fails, it’ll mean going through the whole process again (i.e. after apt-getting the missing dependencies such as libeel-2 from either Unstable or more likely Experimental) :D. Still fancy doing a complete install this way?;)

      But should the packages build and install smoothly, lo and behold what a beauty indeed is GNOME 2.8. FYI, Ubuntu Linux (a Debian-based effort) is the first distro released with GNOME 2.8. Most of the folks behind Ubuntu are the SAME devels and maintainers behind the Debian GNOME project e.g. Jeff Waugh (also with GNOME itself), Jordi Mallach, etc.

      hirtelen nem találtam honnan szerdtem le, de itt van róla szó:
      http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=9914&hl=

      Hozzászólás: Kocsma topik #1948123
      Bbt
      Felhasználó

        annyit még hozzátennék, hogy ha egy ilyen per elindulna és borulna a bili, valószínüleg annak is mi innánk meg a levét. Konkrétan a Linux fejlesztésére gondolok…

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948122
        Bbt
        Felhasználó

          link

          Szerinted ?
          [align=right][snapback]98414[/snapback][/align]

          1.

          Hozzászólás: apt-get hiba #1984985
          Bbt
          Felhasználó

            ugyanis így nem kérhetett volna jelszót semmi consolbol indított progihoz se.
            csak hogy ez nem így törpént…
            MIRC-en sok mafla lúzer csak hülyeségekkel árasztott és beleuntam.
            Már szépen telepszik a vadiúj SARGE-m.
            Azért köszi mindenkinek hogy próbáltatok segíteni
            [align=right][snapback]98452[/snapback][/align]

            Jó, rendben ok, minden…
            egyet árulj el léci: ha a user passwd megvolt, a sudoerbe meg bé volt állítva a user, akkor miért nem változtattad meg a root passwd-t? mert meglehet, és jelentõsen egyszerûbb lett volna… tényleg pusztán kiváncsi vagyok, nem kötözködésibõl kérdem…

            szerk.: pusztán gizdulási bemutató 🙂 :

            Code:
            bbt@bbt:~$ sudo passwd root
            Password:  {ez a useré}
            Enter new UNIX password: {új megadás 1#}
            Retype new UNIX password:  {új megadás 2#}
            passwd: password updated successfully
            bbt@bbt:~$ su
            Password: {itt kipróbáltam}
            bbt:/home/bbt# exit {amint láccik…}
            exit
            bbt@bbt:
            Hozzászólás: opera: egyenesen a pokolbol #1985510
            Bbt
            Felhasználó

              Bbt:
              „az alkohol öl, butít és savakkal aldehidet képez…”
              cool, eljossz helyettem vizsgazni 😉
              [align=right][snapback]98453[/snapback][/align]

              hm…
              ha kémiát tanulsz, akkor tudod, hogy nem aldehidet, úgyhogy nem hívsz magad helyett… (csak mindíg elfelejtem, hogy mit, ez meg jól hangzik… :))

              ha nem kémiát tanulsz, akkor meg az egyszeri vicc: Mennyi idõ alatt lehet megtanulni Japánul:
              -phD prof.: egy élet is kevés.
              -egyetemi tanár: 10-20 év
              -tanársegéd: 3-5 év
              -Kandós diák (vagy akármilyen) : Miért, holnap vizsga?

              Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984209
              Bbt
              Felhasználó

                valamelyik moderátor úrnak szólna: az Ubuntu-s topic, ami a debianban született, és át lett rakva a vegyes felvágottba jelenleg kettõs életet él. Valószínüleg az átállás kapcsán, de megjelent mindkét helyen, sõt mindkét helyen frissül is, emiatt duplán jelenik meg a fõoldalon is. Az egyiket (idáig a debianos volt…) lehetõleg szüntessétek meg.
                köszi.

                (hû… ebbõl mekkora szószaporítást csináltam…)

                Hozzászólás: Az aláírásokról… #1985449
                Bbt
                Felhasználó

                  Bbt:
                  „aláírás :legyenek kitiltva a képek, és max 1 sor… kompromisszumos megoldás.”
                  oke, de akkor melyik sorom maradjon meg?
                  a ang urselfet nem adom!
                  [align=right][snapback]98447[/snapback][/align]

                  ok. legyen max négy sor…
                  közben rájöttem, hogy az egy sorral én sem tudok teljesen azonosulni…

                  Hozzászólás: programozzunk, de most már komolyan… #1985732
                  Bbt
                  Felhasználó

                    bár én C++-t tanultam, inkább a C-t javasolnám. Linux szempontból talán hasznosabb.

                    Hozzászólás: Az aláírásokról… #1985447
                    Bbt
                    Felhasználó

                      25….
                      de most már mindegy.
                      Gratulálok Csabának Pixel elegáns megoldásához… ha õ volt az… 🙂
                      aláírás :legyenek kitiltva a képek, és max 1 sor… kompromisszumos megoldás.
                      (megyek leszedem az enyimét is…)

                      Hozzászólás: Grub… #1982569
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Kövezzetek meg nyugodtan. Vállalom a vesszõfutást is.  😀
                        Azért nem volt menü ,mert a /boot hda1 -en volt , a bootmanager meg a hda3-ra mutatott. Csak azért bootolt ,mert még az õskorszakból maradt ott egy grub.
                        [align=right][snapback]98412[/snapback][/align]

                        igazad van. sõt. amióta átköltöztettem egyik vinyóról a másikra, azóta akárhány grub-installt futtatok, mindíg átírja a root partíciókat a régi helyre mutatva. ezen kívül mûködik fatyán…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,921-2,930 / 4,322