Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ikarus:
Recompiling Nautilus is the only way out. The suggested solution is as follow:
1.) apt-get -t experimental build-dep nautilus
2.) apt-get -t experimental –build source nautilus
3.) dpkg -i *.debez ugyan nem pontos válasz a kérdésedre, de esetleg egy próbát megér.
ezt ugyan a 2.8-as experience állapotban levõ gnome-ra írták, de hátha bejön neked is…2.8-ra vonatkozó rész (de ha jót akarsz _ne_rakd_fel.):
Code:For those eager to lay their hands on GNOME 2.8, this is what you can do:
Add these 4 lines below into your /etc/apt/sources.list:deb ftp://ftp.debian.org/debian ../project/experimental main
deb-src ftp://ftp.debian.org/debian ../project/experimental main
deb http://pkg-gnome.alioth.debian.org/debian experimental main
deb-src http://pkg-gnome.alioth.debian.org/debian experimental mainThen, insert the entries below into your /etc/apt/preferences (create it if there is none):
Package: *
Pin: release a=experimental
Pin-Priority: 650Package: *
Pin: release a=unstable
Pin-Priority: 600Followed by „apt-get update && apt-get -t experimental install libgnome2-0”
NOTE: You may find that Nautilus will install without problems but it won’t run and experience other issues like all desktop icons you may have created in GNOME 2.6 not showing up; changing desktop background not working, etc.
Recompiling Nautilus is the only way out. The suggested solution is as follow:
1.) apt-get -t experimental build-dep nautilus
2.) apt-get -t experimental –build source nautilus
3.) dpkg -i *.debShould Step 2. fails i.e. building of the packages fails, you may need to do an „apt-get -t experimental upgrade’ and retry Step 2 and then proceed to Step 3. Btw, Step 2 should give all a pretty decent idea as to what Gentoo is like i.e. source compiling/building optimized packages. Go take 2-3 ciggies + maybe a jog or whatever. By the time you are done with them, the build process may still not be finished and if the build fails, it’ll mean going through the whole process again (i.e. after apt-getting the missing dependencies such as libeel-2 from either Unstable or more likely Experimental) :D. Still fancy doing a complete install this way?;)
But should the packages build and install smoothly, lo and behold what a beauty indeed is GNOME 2.8. FYI, Ubuntu Linux (a Debian-based effort) is the first distro released with GNOME 2.8. Most of the folks behind Ubuntu are the SAME devels and maintainers behind the Debian GNOME project e.g. Jeff Waugh (also with GNOME itself), Jordi Mallach, etc.
hirtelen nem találtam honnan szerdtem le, de itt van róla szó:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?showtopic=9914&hl=annyit még hozzátennék, hogy ha egy ilyen per elindulna és borulna a bili, valószínüleg annak is mi innánk meg a levét. Konkrétan a Linux fejlesztésére gondolok…
ugyanis így nem kérhetett volna jelszót semmi consolbol indított progihoz se.
csak hogy ez nem így törpént…
MIRC-en sok mafla lúzer csak hülyeségekkel árasztott és beleuntam.
Már szépen telepszik a vadiúj SARGE-m.
Azért köszi mindenkinek hogy próbáltatok segíteni
[align=right][snapback]98452[/snapback][/align]Jó, rendben ok, minden…
egyet árulj el léci: ha a user passwd megvolt, a sudoerbe meg bé volt állítva a user, akkor miért nem változtattad meg a root passwd-t? mert meglehet, és jelentõsen egyszerûbb lett volna… tényleg pusztán kiváncsi vagyok, nem kötözködésibõl kérdem…szerk.: pusztán gizdulási bemutató 🙂 :
Code:bbt@bbt:~$ sudo passwd root
Password: {ez a useré}
Enter new UNIX password: {új megadás 1#}
Retype new UNIX password: {új megadás 2#}
passwd: password updated successfully
bbt@bbt:~$ su
Password: {itt kipróbáltam}
bbt:/home/bbt# exit {amint láccik…}
exit
bbt@bbt:Bbt:
„az alkohol öl, butít és savakkal aldehidet képez…”
cool, eljossz helyettem vizsgazni 😉
[align=right][snapback]98453[/snapback][/align]hm…
ha kémiát tanulsz, akkor tudod, hogy nem aldehidet, úgyhogy nem hívsz magad helyett… (csak mindíg elfelejtem, hogy mit, ez meg jól hangzik… :))ha nem kémiát tanulsz, akkor meg az egyszeri vicc: Mennyi idõ alatt lehet megtanulni Japánul:
-phD prof.: egy élet is kevés.
-egyetemi tanár: 10-20 év
-tanársegéd: 3-5 év
-Kandós diák (vagy akármilyen) : Miért, holnap vizsga?valamelyik moderátor úrnak szólna: az Ubuntu-s topic, ami a debianban született, és át lett rakva a vegyes felvágottba jelenleg kettõs életet él. Valószínüleg az átállás kapcsán, de megjelent mindkét helyen, sõt mindkét helyen frissül is, emiatt duplán jelenik meg a fõoldalon is. Az egyiket (idáig a debianos volt…) lehetõleg szüntessétek meg.
köszi.(hû… ebbõl mekkora szószaporítást csináltam…)
Bbt:
„aláírás :legyenek kitiltva a képek, és max 1 sor… kompromisszumos megoldás.”
oke, de akkor melyik sorom maradjon meg?
a ang urselfet nem adom!
[align=right][snapback]98447[/snapback][/align]ok. legyen max négy sor…
közben rájöttem, hogy az egy sorral én sem tudok teljesen azonosulni…bár én C++-t tanultam, inkább a C-t javasolnám. Linux szempontból talán hasznosabb.
25….
de most már mindegy.
Gratulálok Csabának Pixel elegáns megoldásához… ha õ volt az… 🙂
aláírás :legyenek kitiltva a képek, és max 1 sor… kompromisszumos megoldás.
(megyek leszedem az enyimét is…)Kövezzetek meg nyugodtan. Vállalom a vesszõfutást is. 😀
Azért nem volt menü ,mert a /boot hda1 -en volt , a bootmanager meg a hda3-ra mutatott. Csak azért bootolt ,mert még az õskorszakból maradt ott egy grub.
[align=right][snapback]98412[/snapback][/align]igazad van. sõt. amióta átköltöztettem egyik vinyóról a másikra, azóta akárhány grub-installt futtatok, mindíg átírja a root partíciókat a régi helyre mutatva. ezen kívül mûködik fatyán…
-
SzerzőBejegyzés