Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,941-2,950 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Hogyan kell mountolni? #1984659
    Bbt
    Felhasználó

      Macsek:
      saját felelõségedre megteheted, nekem idáig bajom nem származott belõle leszámítva néhány ékezetse filenév átnevezését, de nyugodt szívvel én se ajánlanám neked…

      Hozzászólás: Grub… #1982561
      Bbt
      Felhasználó

        csinálasz egy pici particiót az xp-d mellé, ahová nyugodta felpakolhatsz egy nagyon alap uhut is mondjuk csak konzol legyen benne (talán 80-100 mega)
        itt telepíted a grubot is
        xp-t nem kell újrarakni
        [align=right][snapback]95265[/snapback][/align]

        egyet nem értek: minek kell hozzá UHUt is felrakni?
        egyedül a bootot kell odapakolni és kész.
        nálam hda1 40 megás, bootolható, és a /boot alá csatolom, rajta van a grub. minden tökéletes. Ha egy nyüzüge rendszer sem lenne a gépemen, akkor is menne.
        (megtörtént…)

        Hozzászólás: apt-get hiba #1984969
        Bbt
        Felhasználó

          Kösz TsO!

          sudo cp sed.info-1.gz sed.info.gz -vel tényleg megoldódott…

          Hozzászólás: UHU 1.1.1 Fagyi #1983354
          Bbt
          Felhasználó

            Véletlenül 1.0-4496 driverrel GeForceMx400. Ez a „véletlen nem …”  nagyon kritikusan hangzik, nem csipázod a fent említett cég szülötteit?
            [align=right][snapback]97306[/snapback][/align]

            Nekem is az van…
            mondom tovább a véletlenül sort: véletlen nincs benne felejtve a kernelbe rivafb, ill az XF86Configban a modul sorokban nem töltöd be a GLcore ill a dri sorokat (a file végén is van dri rész, azt is kommentezd ki.)

            és még egy tipp: próbálj ki egy újabbat drivert. nálam ugyanezt csinálta az 5336-os (vagy valami ilyen…), de a 6xes szériával a gond megoldódott.

            nem annyira rég bajlódtam vele, ha gondolod keresd meg… 🙂

            Hozzászólás: apt-get hiba #1984967
            Bbt
            Felhasználó

              Sziasztok!
              A következõ problémába ütköztem:

              Fogalmam sincs, mi lehet a gond. Próbálkoztam apt-get -f install-lal, de a hibaüzenet ugyanaz. Ellenben mást sem tudok telepíteni, mert szintén erre jutok. 🙁
              Mit szúrtam el, ill. hogyan lehet helyreállítani?
              [align=right][snapback]97817[/snapback][/align]

              Nem te szúrtad el, nálam is ugyanez van. bugos a csomag gondolom. (gondolom SID-ed van)

              érdekes lenne nézni mikorra lesz kint javítás… 🙂

              Hozzászólás: XP-sgépre Linux telepítés #1974107
              Bbt
              Felhasználó

                Sziasztok!

                Elsõ op.rendszer telepítésem, és máris elszúrtam valamit!!!!!!!!!!!!!

                [align=right][snapback]97811[/snapback][/align]

                🙂 Hát a tizediknél ritkábban szokta az ember…

                Abszolút kezdõ linuxos vagyok (ill. szeretnék lenni), feltelepítettem a Linuxot a Windows XP mellé, és az XP nem indul. Tudom, hogy erre már válaszoltatok, de a probléma kiegészül azzal, hogy CD nélkül a Linux sem hajlandó mûködni! Kérlek, legyetek türelmesek, és ha lehet, lépésrõl lépésre írjátok le, mit csináljak, mert nem szeretném még jobban elrontani! Nem szeretném emiatt szervizbe vinni a gépet, mert nem hiszem, hogy mosolyogva, ingyen és bérmentve kijavítják, amit elszúrtam (természetesen nem adtak hozzá telepítõ CD-t) Lehet, hogy teljesen felülírtam a Windows-t?

                Köszi a segítséget!
                [align=right][snapback]97811[/snapback][/align]

                Jó, de ehhez kellenek adatok.
                pl. tudnunk kéne, hogy milyen partíciók vannak a gépen, hogy hovy raktad fel a SuSE-t, illetve esetleg hibaüzeneteket, ha vannak.

                szerk.: amikor a rendszerbetöltõ telepítése felõl érdeklõdött, mit mondtál neki?

                Hozzászólás: Idiota dalok #1980551
                Bbt
                Felhasználó

                  Tassadar:

                  Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984205
                  Bbt
                  Felhasználó

                    hm.. ez viszont nem az én bénaságom.
                    Firefox alatt mareggel így jelent meg:
                    frissítésre elmúlt…

                    másnak nem volt ilyen problémája?

                    Hozzászólás: hozzászólás szerkesztés #1984816
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Na most akkor segítsetek, mi legyen, hogy mindenkinek jó legyen ????
                      [align=right][snapback]97770[/snapback][/align]

                      szerintem jó így ahogy van.
                      Ha többen tiltakoznak Tövisen kívül, legfeljebb tedd fel szavazásra a fõoldalon.
                      (ez egyébbként lehetne megoldás a többi „vitás” kérdésre is… demokrácia RuleZ… lassú, és tele van kompromissumokkal… :D)

                      Hozzászólás: UHU LINUX telepítés, helyett fagyás #1984963
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nem ismerem még a LINUX-ot, de adtam neki egy teljes HDD-t (20Gb), amire fel szerettem volna telepíteni. Mikor elkezdi létrehozni a fájlrendszert mindig lefagy. Ez a HDD secondary slave helyen van. Vajon mitõl fagy le?
                        [align=right][snapback]97777[/snapback][/align]

                        nagyon kevés ez az info. milyen vas?
                        próbáld meg a telepítéskor no-dma móban.

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,941-2,950 / 4,322