Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,951-2,960 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Guest/Anonym vs Reg/Nick #1983145
    Bbt
    Felhasználó

      Ott van az . csak a lap alján….:)

      Elindult a linuxforum.hu
      [align=right][snapback]97776[/snapback][/align]

      :blush: :blush: :blush: Megvan… meg igazad is (volt)…
      Viszont szerintem ez nem igazán függ össze a guest/vendég kérdéssel, aki felrakott magának egy Linuxot, az 98%ban regisztrál is…
      találtam közbe még egy hibát… 🙂

      Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984202
      Bbt
      Felhasználó

        észrevétel: ennél a fõoldali témánál, ha a baloldali menüben ha link fölé húzod az egeret, szépen beleolvad a felirat a háttér kékjébe.
        (Gondolom nem csak nálam.)
        Firefox, Konqueror Mozilla, minden…

        Hozzászólás: Guest/Anonym vs Reg/Nick #1983143
        Bbt
        Felhasználó

          Nézd meg az archív cikkeket, nézd meg a legelsõ linuxforum cikket !!!!
          Abban nagyjából benne van minden, amiért a lapot elkezdtem. Azóta nem változott sok minden…
          [align=right][snapback]97771[/snapback][/align]

          Az elsõ amit találtam idõrendben:
          „Aktív X pluginok a konquerorhoz”
          szerintem nem erre gondoltál… 🙂
          viszont megyek hibajelenteni…

          Hozzászólás: Dcgui&Megosztás #1984961
          Bbt
          Felhasználó

            Csülök:
            Igazából direktbe segíteni nem tudok, de:
            -Mandrake alatt melyik verzióját használtad? Lehet érdemes lenne áttérned SID-re, abban újabb van. (fellow.linuxforum.hu -debian desktop kialakítása. mindjárt jön killall is, hogy rábeszéljen… 😀 )
            valamint lehet érdemes lenne körülnézni a jogoknál, lehet pl. olyan oka is, hogy egyszerûen nem tudja elmenteni az erre szolgáló file-ba.

            Hozzászólás: Guest/Anonym vs Reg/Nick #1983141
            Bbt
            Felhasználó

              Plíííz a flameket jelenteni, tól nagy a forum, hogy átlássam az egészet. Szerintem bevezetem az „email visszaigazolás a regisztráláshoz”, meg a „jelszavad küldjük mailben”  proceedúrákat de szerintem tök fölösleges.
              [align=right][snapback]97768[/snapback][/align]

              Tényleg fölösleges.
              Az is nagy visszatartó erõ volt, hogy regisztrálni kellett… Te biztosan jobban emlékszel rá mint én… 🙂

              Hozzászólás: Kocsma topik #1948107
              Bbt
              Felhasználó

                hogy a fenébe nézhet így ki egy böngészõ? 😀
                nagyon súlyos…

                Hozzászólás: Nyelvi flame-topik #1984955
                Bbt
                Felhasználó

                  kisbetu:
                  „Szóval a flame abból lenne, hogy szerintetek van-e értelme annak a (látszólag) szélmalomharcnak, amit a Linuxvilág szándékosan felvállal a számítástechnika nyelvének magyarítása terén.”
                  szelmalomharc; hiaba forditjak a kifelyezeseket, ha a maradek vilag angolul hasznalja oket…
                  jo, hogy segitik a kezdoket igy, de aztan kilepnek a „valodi eletbe”, es ott nem sokat er a _magyar_ szakszokincsuk;
                  fellow
                  [align=right][snapback]97762[/snapback][/align]

                  🙂 Pedig a te kernel_konfig doksidat is valójában ilyen üzemmódban használják…
                  az ember általában el tudja dönteni egy funkcióról, hogy kell-e az neki, ha megérti hogy a helpjében (manjában) mi áll…

                  Hozzászólás: Guest/Anonym vs Reg/Nick #1983139
                  Bbt
                  Felhasználó

                    csablak:
                    „A regisztráláshoz csak annyit tennék hozzá, hogy mindenki magából indul ki.

                    Hozzászólás: Nyelvi flame-topik #1984953
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Több gondolat a témában:
                      Válasszunk el két dolgot.
                      – A magyar nyelv ismerete, és helyes használata nem kérdés, hanem alapkövetelmény. Ez nem csak nálunk van így, minden anfol nyelvû fórumon elvárják, hogy a kérdést/kérést/választ helyesen (nyelvileg) és jól tagolva tedd fel. (Más kérdés, hogy más anyanyelvûekkel szemben egy ideig elnézõek, de ez sem a tagolásra vonatkozik…)
                      – A másik dolog a magyarítás: van szerencsém a kernel konfig fordításában részt venni, iszonyú munka. Pont az egészséges határ meghúzása a nagyon nehéz. példa: frame buffer. kap egy sört, aki mond valami találó magyar kifejezést rá, én konzekvensen megtartottam.

                      Gege: a scanner eredeti magyar megfelelõje síkágyas lapolvasó volt, valami okból így nem terjedt el…

                      Van egy olyan „szabály”, hogy egy magyarítás akkor életképes az angol megfelelõvel szemben, amíg annál rövidebb, de legfeljebb vele megegyezõ hosszúságú. Ez egy nagyon találó dolog…

                      Nem értek egyet killallal, bár igaza van, hogy a számítástechnika nyelve az angol, ezért minden magára adó rendszergazdának profi szinten kell ismernie a szaknyelvet, de ez nem igaz az átlag felhasználóra. (különösen nem értek egyet a mappa kérdéssel, amióta az „hivatalos” lett a Windows által.)

                      mount helyett a befûzés jobb tetszik mint a felcsatlakoztatás, jobban illik a Linux jellegéhez. (szerintem…)

                      ettõl függetlenül -bár soha nem fogom használni- a magyar kernel konfigban látok fantáziát. Sok kezdõ felhasználó nagyon sok mindent megtanulhat belõle, és sajnos a jelenlegi állapotok az angol nyelvtudás területén szerintem igazolják is ezt az álláspontot…

                      Hozzászólás: Friss Debian belovese #1983919
                      Bbt
                      Felhasználó

                        amúgy már nem kell semmi plusz cucost letölteni?

                        thx
                        [align=right][snapback]97745[/snapback][/align]

                        mire gondolsz? benne van minden fellow leírásában, hogy mi kell…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,951-2,960 / 4,322