Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,961-2,970 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Friss Debian belovese #1983918
    Bbt
    Felhasználó

      Csak úgy érdekességképpen…elvileg a kernelt UHU alól is fordíthatom, nem? Sõt..elvileg akár ugyan azon kernelfordítás 2 másolatát is használhatom az UHUban és a Debianban is, vagy nem?
      [align=right][snapback]97742[/snapback][/align]

      ezen én is elgondolkoztam, de nem mertem. nagyon sok mindenben különbözik, kezdve a gcc-vel, inkább megoldottam mindegyiket a helyén. két debiant csináltam, de disztrók közt nem tudom… azért sok lényegi különbség van az UHU és a debian között…
      (próbáld meg, ha gondolod, de inkább majd akkor, ha már a sokadikat fordítod…)

      Hozzászólás: Friss Debian belovese #1983911
      Bbt
      Felhasználó

        kandalf: mondom, _konzolban_! nem ilyen guis szutykokkal kell beloni a hangot 😉
        ha oss-szal szol, akkor maradj annal. egyebkent majd a kesobbiekben ajanlok egy 2.6-os kernelforditast, mivel a pure alsa tamogatasa iszonyatjo.
        [align=right][snapback]97639[/snapback][/align]

        persze a guis szutyok is ugyanazt az alsamixert használja, ráadásul ugyanazokkal az utasításokkal, mint a nem guis nem szutyok… 🙂

        Hozzászólás: Guest/Anonym vs Reg/Nick #1983131
        Bbt
        Felhasználó

          még egy szavazat az anonim hozzászólások ellen.
          egyre többen vannak.

          Hozzászólás: #1983105
          Bbt
          Felhasználó

            Linuxfórum

            UHU-Linux
            Telepítés

            Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983287
            Bbt
            Felhasználó

              ennyit tettem én is, igaz sima userként… innentõl békén hagytam a portaudio-t…
              [align=right][snapback]97554[/snapback][/align]

              passz…
              a wird akkor sem fordul. még próbálok varázsolni, de nem tudom mit tehetnék még…

              Hozzászólás: Friss Debian belovese #1983909
              Bbt
              Felhasználó

                0000:00:0d.0 Multimedia audio controller: C-Media Electronics Inc CM8738 (rev 10)

                modprobe snd_cmipci ? kiír valami hibát?
                egyébként én így jártam az XFce4 mixerével, kmixel meg tökéltesen megy.

                Hozzászólás: észrevételek, motorcsere, 041115 #1984185
                Bbt
                Felhasználó

                  itt találtam:
                  http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…pic=10097&st=45

                  gabaman linkelt képje ölég ne így kéne hogy kinézzen.

                  csatolva a látvány.

                  szerk.: tulajdonképp csak a file hiányzik, úhogy ez ugyanaz lesz mint kovi megjegyzése.

                  Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976289
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Lektorálás:
                    apt-get install kdesdk
                    kbabelt elindítod, betöltöd a po-fájlt és helyesírás-ellenõrzés ispellel.
                    A fentihez hasonló elgépelések ellen kiválóan véd  🙂
                    [align=right][snapback]97227[/snapback][/align]

                    aha… én spec vi-t használok… 🙂

                    Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983285
                    Bbt
                    Felhasználó

                      semmit, átírtam a már említett fájlt… onnan nekem simán lefordult
                      [align=right][snapback]97304[/snapback][/align]

                      idáig ok.:

                      Code:
                      bbt@bbt:~/portaudio_v18_1/pa_unix_oss$ bbt@bbt:~/portaudio_v18_1/pa_unix_oss$ sudo make
                      Password:
                      gcc -g -Wall -I../pa_common   -c -o patest_sine.o ../pa_tests/patest_sine.c
                      gcc -g -Wall -I../pa_common   -c -o pa_lib.o ../pa_common/pa_lib.c
                      gcc -g -Wall -I../pa_common   -c -o pa_unix_oss.o pa_unix_oss.c
                      gcc -g -Wall -I../pa_common   -c -o pa_unix.o pa_unix.c
                      gcc -g -Wall -I../pa_common patest_sine.o pa_lib.o pa_unix_oss.o pa_unix.o -lm -lpthread -o patest_sine.app
                      ./patest_sine.app
                      PortAudio Test: output sine wave. SR = 44100, BufSize = 64, devID = 0
                      Play for 10 seconds.
                      Test finished.
                      rm patest_sine.app pa_unix_oss.o pa_unix.o patest_sine.o pa_lib.o
                      bbt@bb

                      innen viszont akármit írok akármire, nem megy. ezért kérdeztem, hogy pontosan mit csináltál.

                      Hozzászólás: Ati vagy Nvidia #1984290
                      Bbt
                      Felhasználó

                        kételkedsz még? 🙂

                        nálam is nVidia…
                        és ha nem játszol sokat elég egy régebbi is…

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,961-2,970 / 4,322