Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Bocs, de nem úgy van, hogy a Debian azt mondja a SID – unstable, a Sarge a testing, egyes vélemények szerint még az idén stable lessz!?
Tudom „gyáva népnek nincs hazája”, de most már nem „kívánok” kisérletezni, talán ha kitalálom mire mentek több mint 30 G adatot, úgy hogy aztán gond nélkül visszatápláljam a rendszerbe.
[align=right][snapback]97157[/snapback][/align]egyébként ha szerverröl van szó, akkor nincsen gyáva nép. akkor woody, és semmi más. Semmilyen indokot nem tudok elképzelni se sarge-ra se SIDre.
zehyo:
Hmm???
Nodehát honnan tudja, h az én HW-m hez mi kell? Vagy van vmi autodetect? és hogy rakom fel a kernel imaget?No, 3.1-et ir ki…asszem mindenkemm kelleni fel a kernelforgatas, de egyelore most eleg volt 🙂
Thx a segitseget.
[align=right][snapback]97127[/snapback][/align]egyébként: „apt-cache search kernel-image-2.6”
a neked kellõ kernel-image-t felrakod, (mondjuk 2.6.7, vagy 2.6.8.1 (tudom killall…)), megnézed berakta-e a grubodba, és van egy új „gyári” 2.6.x kerneled… 🙂No igen, hosszú. A lényeget talán úgy lehetne összefoglalni, hogy a rendszerbe illesztett /var könyvtár (egy másik HDD-n) nem volt szinkronban a rendszerrel (egy régebbi állapotban ragadt ghost-ból lett készítve a rendszer az újabb /var-al szemben). Erre a felemás rendszerre lett rápróbálva a Sarge upgrade, ráadásul valamit (tán a nyomtató filter konfigurációt hasonlítottam össze) megnéztem és egy ctrl-z segítségével félúton lelõttem az „apt-get dist-upgrade” parancsot, hogy a hibát tetézzem újra indítottam a verklit és ójra próbáltam az upgrade-t, na ekkor kidobott valamit, hogy csak dpkg … valamivel lehet csak korrigálni – ezt is lefuttattam minek eredményeképpen kidobott egy 20 tételes hibalistát, ráadásul az smb.conf fájlban nem akarta felismerni az új parancsokat (dos characters, unix characters …) vagyis a régi verzió fut. 🙁
Szóval teljes a zavar! – mindazonáltal a legfontosabb dolgok még a samba is müxik, de ezt a félállapotot nem hagyhatom ennyiben. Most ki kell böjtölnöm némi idõt és újra akarom építeni a cuccot, de fel akarok készülni amire lehet. <_<
[align=right][snapback]97120[/snapback][/align]lehet jobban járnál, ha lementenéd a konfig fájlokat, és tiszta lappal nyitnál.
félek, hogy a dist upgrade után sem lesz minden rendberakva…emperor: azután a parancs futtatás után mit csináltál még?
portaudio_v18_1/pa_unix_oss$ make
én össz-vissz ennyit tettem…
[align=right][snapback]96764[/snapback][/align]ott a pont nálad…
most fordul a wired is, meglátjuk mi lesz belõle… 🙂Ezek a floppy-k hol vannak?
De még mindíg nem tudom hogy kell driver floppy-t gyártani? <_<
[align=right][snapback]97062[/snapback][/align]pl. a netinstallhoz nem, hisz azon rajta van.
egyébként ha nem a cdk közt, hanem a floppyk közt nézel körül, ott van driver nevû…Na végre! – azt hittem megint sikerült OFF-ot indítanom (az nekem nagyon megy).
Beleszaladtam (én is) abba hogy a Sarge telepítõje nem tartlamazza pl. az RTL8139-es hálókártya driverét! 🙁
Nézegettem a Debian/Srage FAQ-t de nem találtam megoldást, illetve amit tudok az nem tetszik – Woody telepítés és késõbb dist-upgrade. :angry:Szal a kérdésem az, ki tudja hogy lehet a Sarge telepítõ által igényelt driver floppy-t elõállítani, feltételezve hogy a 2.4.26-os kernelhez van forgatott modulom?
Illetve hol, miklyen dokuban található ez az eljárás (angolul tudok)?
[align=right][snapback]97008[/snapback][/align]:blink: :blink: :blink: nem értem… sarge-os netinstall cdvel gond nélkül telepítek rtl8139-es kártyával.
melyik sarge telepítõ? -
SzerzőBejegyzés