Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 2,981-2,990 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Debian Sarge #1983986
    Bbt
    Felhasználó

      Bocs, de nem úgy van, hogy a Debian azt mondja a SID – unstable, a Sarge a testing, egyes vélemények szerint még az idén stable lessz!?

      Tudom „gyáva népnek nincs hazája”, de most már nem „kívánok” kisérletezni, talán ha kitalálom mire mentek több mint 30 G adatot, úgy hogy aztán gond nélkül visszatápláljam a rendszerbe.
      [align=right][snapback]97157[/snapback][/align]

      egyébként ha szerverröl van szó, akkor nincsen gyáva nép. akkor woody, és semmi más. Semmilyen indokot nem tudok elképzelni se sarge-ra se SIDre.

      Hozzászólás: Friss Debian belovese #1983863
      Bbt
      Felhasználó

        zehyo:
        Hmm???
        Nodehát honnan tudja, h az én HW-m hez mi kell? Vagy van vmi autodetect? és hogy rakom fel a kernel imaget?

        Hozzászólás: Friss Debian belovese #1983855
        Bbt
        Felhasználó

          No, 3.1-et ir ki…asszem mindenkemm kelleni fel a kernelforgatas, de egyelore most eleg volt 🙂
          Thx a segitseget.
          [align=right][snapback]97127[/snapback][/align]

          egyébként: „apt-cache search kernel-image-2.6”
          a neked kellõ kernel-image-t felrakod, (mondjuk 2.6.7, vagy 2.6.8.1 (tudom killall…)), megnézed berakta-e a grubodba, és van egy új „gyári” 2.6.x kerneled… 🙂

          Hozzászólás: Debian Sarge #1983982
          Bbt
          Felhasználó

            No igen, hosszú. A lényeget talán úgy lehetne összefoglalni, hogy a rendszerbe illesztett /var könyvtár (egy másik HDD-n) nem volt szinkronban a rendszerrel (egy régebbi állapotban ragadt ghost-ból lett készítve a rendszer az újabb /var-al szemben). Erre a felemás rendszerre lett rápróbálva a Sarge upgrade, ráadásul valamit (tán a nyomtató filter konfigurációt hasonlítottam össze) megnéztem és egy ctrl-z segítségével félúton lelõttem az „apt-get dist-upgrade” parancsot, hogy a hibát tetézzem újra indítottam a verklit és ójra próbáltam az upgrade-t, na ekkor kidobott valamit, hogy csak dpkg … valamivel lehet csak korrigálni – ezt is lefuttattam minek eredményeképpen kidobott egy 20 tételes hibalistát, ráadásul az smb.conf fájlban nem akarta felismerni az új parancsokat (dos characters, unix characters …) vagyis a régi verzió fut. 🙁
            Szóval teljes a zavar! – mindazonáltal a legfontosabb dolgok még a samba is müxik, de ezt a félállapotot nem hagyhatom ennyiben. Most ki kell böjtölnöm némi idõt és újra akarom építeni a cuccot, de fel akarok készülni amire lehet. <_<
            [align=right][snapback]97120[/snapback][/align]

            lehet jobban járnál, ha lementenéd a konfig fájlokat, és tiszta lappal nyitnál.
            félek, hogy a dist upgrade után sem lesz minden rendberakva…

            Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983283
            Bbt
            Felhasználó

              emperor: azután a parancs futtatás után mit csináltál még?

              Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983281
              Bbt
              Felhasználó

                portaudio_v18_1/pa_unix_oss$ make
                én össz-vissz ennyit tettem…
                [align=right][snapback]96764[/snapback][/align]

                ott a pont nálad…
                most fordul a wired is, meglátjuk mi lesz belõle… 🙂

                Hozzászólás: Debian Sarge #1983978
                Bbt
                Felhasználó

                  Ezek a floppy-k hol vannak?

                  Hozzászólás: Debian Sarge #1983973
                  Bbt
                  Felhasználó

                    De még mindíg nem tudom hogy kell driver floppy-t gyártani? <_<
                    [align=right][snapback]97062[/snapback][/align]

                    pl. a netinstallhoz nem, hisz azon rajta van.
                    egyébként ha nem a cdk közt, hanem a floppyk közt nézel körül, ott van driver nevû…

                    Hozzászólás: Debian Sarge #1983971
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Na végre! – azt hittem megint sikerült OFF-ot indítanom (az nekem nagyon megy).

                      Hozzászólás: Debian Sarge #1983969
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Beleszaladtam (én is) abba hogy a Sarge telepítõje nem tartlamazza pl. az RTL8139-es hálókártya driverét! 🙁
                        Nézegettem a Debian/Srage FAQ-t de nem találtam megoldást, illetve amit tudok az nem tetszik – Woody telepítés és késõbb dist-upgrade. :angry:

                        Szal a kérdésem az, ki tudja hogy lehet a Sarge telepítõ által igényelt driver floppy-t elõállítani, feltételezve hogy a 2.4.26-os kernelhez van forgatott modulom?
                        Illetve hol, miklyen dokuban található ez az eljárás (angolul tudok)?
                        [align=right][snapback]97008[/snapback][/align]

                        :blink: :blink: :blink: nem értem… sarge-os netinstall cdvel gond nélkül telepítek rtl8139-es kártyával.
                        melyik sarge telepítõ?

                      10 bejegyzés megtekintése - 2,981-2,990 / 4,322