Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,001-3,010 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983276
    Bbt
    Felhasználó

      én csak elindítottam egy fájlt és kész..leírják, hogy melyiket kell
      [align=right][snapback]96641[/snapback][/align]

      melyiket? a doksiból nem jöttem rá.
      én spec. alindítottam a Makefile.linux-ot, itt a hibaüzenet:

      Code:
      : command not founde 6:
      : command not founde 9:
      : command not founde 12:
      : command not founde 15:
      : command not founde 16:
      Makefile.linux: line 17: LIBS: command not found
      : command not founde 18:
      Makefile.linux: line 19: CDEFINES: command not found
      Makefile.linux: line 20: CFLAGS: command not found
      Makefile.linux: line 21: LIBINST: command not found
      :command not founde 22:
      Makefile.linux: line 23: wildcard: command not found
      Makefile.linux: line 23: TESTS:=: command not found
      Makefile.linux: line 24: wildcard: command not found
      Makefile.linux: line 24: TESTO:=: command not found
      : command not founde 25:
      Makefile.linux: line 26: LIBFILES:=: command not found
      : command not founde 27:
      Makefile.linux: line 29: all:: command not found
      : command not founde 30:
      : command not founde 31: .c.o:
      Makefile.linux: line 32: CFLAGS: command not found
      Makefile.linux: line 32: -o: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
      : command not founde 33:
      : command not founde 34: .o:
      Makefile.linux: line 35: LIBS: command not found
      Makefile.linux: line 35: -gcc: command not found
      : command not founde 36:
      : command not founde 40:
      : command not founde 41:
      Makefile.linux: line 42: LIBFILES:.c=.o: command not found
      Makefile.linux: line 42: sharedlib:: command not found
      gcc: ./pa_common/pa_lib.o: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
      gcc: ./pa_unix_oss/pa_unix_oss.o: Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
      : Nincs ilyen fájl vagy könyvtár
      gcc: no input files
      : command not founde 44:
      Makefile.linux: line 45: libinstall:: command not found
      Makefile.linux: line 46: LIBINST: command not found
      Makefile.linux: line 46: @cp: command not found
      : Nincs ilyen fájl vagy könyvtárldconfig
      : command not founde 48:
      Makefile.linux: line 49: TESTS:.c=.o: command not found
      Makefile.linux: line 49: testo:: command not found
      : command not founde 50:
      Makefile.linux: line 51: TESTO:.o=: command not found
      Makefile.linux: line 51: testq:: command not found
      : command not founde 52:
      : command not founde 53: clean:
      Makefile.linux: line 54: TESTS:.c=.o: command not found
      Makefile.linux: line 54: -@rm: command not found
      Makefile.linux: line 55: TESTS:.c=: command not found
      Makefile.linux: line 55: -@rm: command not found
      Makefile.linux: line 56: LIBFILES:.c=.o: command not found
      Makefile.linux: line 56: -@rm: command not found
      Makefile.linux: line 57: -@rm: command not found
      : command not founde 58:
      : command not founde 59:
      bbt@bbt:~/portaudio_v18_1$ bbt@bbt:~/portaudio_v18_1/pa_common$ bbt@bbt:~/portaudio_v18_1$ command not founde 15:
      bash: not: command not found

      egyébként a hibát értem: minden .c filet át kellett volna neveznie .o-nak, viszont nem értette az utasítást, utána meg nem találta a .o fileokat.
      nem találtam a cuccban olyan filet, ami ezt a mûveletet végrehajtotta volna.

      Hozzászólás: Vegyes felvágott #1963533
      Bbt
      Felhasználó

        Hello!
        Hangkártya problámám van, mégpedig:
        van egy Abit IC7-G alaplapom és az alaplapi hangkártyát szeretném haszálni…
        Mûxik de nem úgy ahogy kéne az lspci-ba :Intel corp.82801EB/ER(ICH5/ICH5R)Ac’97Audio controller -nek látja.illetve ez is  a KMixem mégis ALC650-nek látja
        Nekem fontosak lennének az extra funkciók pl. a többi csatorna is szólhatna+a 3d hang …stb…MDK 10.1rc alat ez alapból rendben volt,viszon az új kernelnél ugyaezt tapasztaltam ott is…
        próbálkoztam az Alsamixergui val is az meg a köv. hibát írta ki:
        alsamixer:function snd_ctl_open failed for default:No such file or directory…
        pedig feltettem apt-get install alsamixergui
        szóval nem értem….
        Kéne egy kis segítség
        [align=right][snapback]96621[/snapback][/align]

        Nem kéne mindegyik topicba postolni.
        Legközelebb nyiss neki egyet, és ne kettõ másikba copy+paste-d be! :angry:

        Hozzászólás: nVidia driver nem hajlandó újra felmenni #1982752
        Bbt
        Felhasználó

          norby:
          modprobe nvidia mit ír, esetleg a logja is érdekes lenne, illetve az XF86config.
          egyébként megy? Azt nem írtad…

          Hozzászólás: Help #1977086
          Bbt
          Felhasználó

            Hello!
            Hangkártya problámám van, mégpedig:
            van egy Abit IC7-G alaplapom és az alaplapi hangkártyát szeretném haszálni…
            Mûxik de nem úgy ahogy kéne az lspci-ba :Intel corp.82801EB/ER(ICH5/ICH5R)Ac’97Audio controller -nek látja.illetve ez is 😀 a KMixem mégis ALC650-nek látja
            Nekem fontosak lennének az extra funkciók pl. a többi csatorna is szólhatna+a 3d hang …stb…MDK 10.1rc alat ez alapból rendben volt,viszon az új kernelnél ugyaezt tapasztaltam ott is…
            próbálkoztam az Alsamixergui val is az meg a köv. hibát írta ki:
            alsamixer:function snd_ctl_open failed for default:No such file or directory…
            pedig feltettem apt-get install alsamixergui
            szóval nem értem….
            Kéne egy kis segítség
            [align=right][snapback]96601[/snapback][/align]

            sztem. nem az alsamixerrel van a gond. a kerneled konfigjából tudnád postolni az ALSA részt?
            milyen modullal hajtod? (sudo modprobe -l)

            Hozzászólás: Help #1977085
            Bbt
            Felhasználó

              Köszönöm a segitséget!
              Mindjárt kipróbálom.
              [align=right][snapback]96612[/snapback][/align]

              valahol itt a fórumon volt már róla szó, hogy bootloadernek lehet adni opciót, hogy fb nélkül induljon el. esetleg keresd meg, de tutibb a forgatás.

              Hozzászólás: Help #1977076
              Bbt
              Felhasználó

                Sziasztok!
                Nekem is az nvidia driverrel van problémám 🙁
                Már fel van installalva,de a grafikus felület(kde) nem indul el.Fehér a képernyõ és nem történik semmi.
                XF86Config-4-ben ha kikommentezem a  Load „glx”  -sort,akkor simán elindul,bejön az nvidia logo,csak nem mûködik a 3D (a screensaver-en vettem észre).
                Geforce2 gts kártyám van.
                XF86Config-4 pedig igy néz ki:
                Segitségeteket elõre is köszönöm!
                [align=right][snapback]96559[/snapback][/align]

                Szia!
                Nem látok semmi hibát a konfigban.
                ezt a fehér képernyõ kérdést tudnád konkretizálni? pontosan mikor? startx kde, vagy pedig dm-es bejelentkezés után, vagy hogy?
                nézz körül a logok közt, hátha van utalás.
                esetleg próbálj meg egy modprobe nvidia-t, hátha elkezd nyavajogni.

                rivafb van a kerneledben? (ha van az gáz.)
                egyébként melyik driver, milyen gép?
                több kérdés a témáról nem jutott eszembe… 🙂

                Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983273
                Bbt
                Felhasználó

                  már a függõségeit is macerás feltolni… jajajaj… 🙂
                  mé nem maradunk az ardournál… 🙂

                  portaudiot hogy tudtátok feltolni? nem akarja a readme alapján.. :blink:

                  Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980712
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Feltettem az ubuntut, megy is minden kivéve a kde….
                    Az /etc/apt/sources.list tartalma:
                    deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu hoary main restricted universe multiverse
                    deb-src http://archive.ubuntu.com/ubuntu hoary main restricted universe multiverse
                    deb http://archive.ubuntu.com/ubuntu hoary universe multiverse restricted
                    deb-src http://archive.ubuntu.com/ubuntu hoary universe multiverse restricted
                    deb http://security.ubuntu.com/ubuntu hoary-security main restricted universe multiverse
                    deb-src http://security.ubuntu.com/ubuntu hoary-security main restricted universe multiverse
                    Ha fel szeretném tenni a kdeaddons -t az a kontact-plugins hiánya miatt nem megy, ami valóban nincs bent a repoban.. 🙁
                    Van valami ötletetek mit tegyek?
                    [align=right][snapback]96441[/snapback][/align]

                    esetleg próbáld meg berakni a debian.inf.elte.hu-s csomaglisták. (részletek ott.) bár debianos, de biztosan rajta van. viszont lehet, hogy 2.x változat van a woodys csomagok közt, de ez majd kiderül…

                    Hozzászólás: Rendszermag sebezhetõségek #1983639
                    Bbt
                    Felhasználó

                      hm. gáz. bár ha be tud jönni, szívesen látom… <_<

                      Hozzászólás: softmodemhez driver Linuxra #1983634
                      Bbt
                      Felhasználó

                        A linux fejlesztése tudtommal 2.6.9-rc4-nél, (ill. 2.4.28-rc2-nél) jár, persze lehet, hogy rosszul tudom.
                        [align=right][snapback]96545[/snapback][/align]

                        hm. 2.6.9 az uccsó stabil.
                        2.6.10 prepatch már van, volt is fent nálam, de még nem az igazi.

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,001-3,010 / 4,322