Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
root kérdés:
vagy beállítod a /etc/sudoers fileba magad sudoernek.
beszúrsz egy sort (rootként) a root -al kezdõdõ sor után, :
uesrnév ALL=(ALL)ALL
(nem biztos hogy pontosan így, úgy csináld ahogy a root után szerepel)ha ez megvan, akkor a parancs elé kirakod, hogy „sudo”, és az a parancs rendszergazda jogokkal fut…
pl. sudo visudo…innen kezdve a rootot akár el is felejtheted… 🙂
ariszlóé tetszik, annyi megjegyzéssel, hogy a SuSE részleg jó úgy ahogy van külön, ill. a slackit én is külön választanám.
Nekem kell, megnézem… elhárulna az utolsó akadály is. bár még nem adtam fel az ardourt sem…
amikor (regen) hasznalam nvidia drivert, akkor egyszeruen be lehetet uzemelni: http://www.hup.hu/wiki/wiki.phtml?title=De…m_volt_sz%C3%B3 – nvidia
ehhez kepest is bugzanak az uj kernel & nvidia verziok?
[align=right][snapback]96342[/snapback][/align]nem. ugyanilyen egyszerû. valamiért a kernel-source-ról néha nem veszi észre, hogy a neki jó van fenn, ilyenkor sikít. Legalább is nálam ez volt, de szerintem többünknél.
Sziasztok!
Azt szeretném felmérni, hogy mi az általános véleményetek az új projektek indításáról. A kernel magyarítása kapcsán merült fel ez a kérdés bennem.
Ezekre a kérdésekre adott válaszokra is kíváncsi lennék:
– Miért ciki felvállalni valamit?
– Mi okozhatja a „mér’ pont én, majd inkább más megcsinálja” mentalitást?
– Mi okozhatja az „úgysem sikerül, így minek elkezdeni?” mentalitást?
– Miért nem segít a többség a tesztelésben, ha másban nem tud?
– Miért nem lehet itt Magyarországon – akár minimális – támogatást szerezni?gabaman
[align=right][snapback]96032[/snapback][/align]kicsit konkrétabb válasz: nálam egyszerûen nem ment a patch és miután eltaláltam larry irc szobájába, gondoltam ott teszem föl a kérdést mi a teendõ.
Ahám, kösz. Akkor apt-vel kapcsolatban még annyit, hogy ha valami csomag változik és kiadom az update parancsot, azt mondja valami nem egyezik meg és ezt ki tudom javítani úgy, hogy kiadom az apt-get update parancsot. Kiadom, akkor már jó is? Ez miért van? Hogy kétszer kell kiadni updatet…
[align=right][snapback]95943[/snapback][/align]nem értem, plz. postold a hibát.
Csõ, nem tudtam hova írjam… Olvastam azt hiszem hírben, hogy van woody 3. Na most nekem mondjuk a woody 1-et az apt-get upgrade frissíti? Mert miután elolvastam a hírt kiadtam a parancsot de csak 4 v. 5 csomagot frissített. Persze olyan hetente én szoktam upgradálni (-:
Köcce
L.
[align=right][snapback]95748[/snapback][/align]olvasni:
http://www.debian.org/releases/stable/
🙂Nemakartam hozzászolni de kezd betelni a pohár…..
Az a nevetséges, hogy vannak itt olyanok akik ha nem a debijányt isteniti valaki, vagy valaki mer mást is feltenni és az nem debillány akkor az valamiféle rossz útón járó akárki…. Csak csendben jegyzem meg ha a debian olyan tökéletes lenne akkor pld az ubuntura semmi szükség sem lenne …
Szal sztem igenis kell ubuntu igenis kell frugalware és kell még akár a paprikás linux is ugyanis egyszerü a dolog: MI40 oldalon keresztül
make clean
make mrproper
make
make modules
make modules_install
make installgondolom ennyi elég is lenne 🙂
[align=right][snapback]95638[/snapback][/align]nem mennyiségi problémám van a dologgal… 🙂
azért gondlj bele. ha jól tudom a szabilinux is egy diplomamuka volt új korában… most meg Biblia…:)nekem az a gondom,hogy beenged ugyan a winxps geprol ,latom is a megosztott konyvtarat (ami mellesleg ntfs particion van),de nem tudok belelepni….
mi lehet a gond???
[align=right][snapback]95633[/snapback][/align]jogok?
-
SzerzőBejegyzés