Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,011-3,020 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: hangkártya beállítás #1983047
    Bbt
    Felhasználó

      root kérdés:
      vagy beállítod a /etc/sudoers fileba magad sudoernek.
      beszúrsz egy sort (rootként) a root -al kezdõdõ sor után, :
      uesrnév ALL=(ALL)ALL
      (nem biztos hogy pontosan így, úgy csináld ahogy a root után szerepel)

      ha ez megvan, akkor a parancs elé kirakod, hogy „sudo”, és az a parancs rendszergazda jogokkal fut…
      pl. sudo visudo…

      innen kezdve a rootot akár el is felejtheted… 🙂

      Hozzászólás: #1983071
      Bbt
      Felhasználó

        ariszlóé tetszik, annyi megjegyzéssel, hogy a SuSE részleg jó úgy ahogy van külön, ill. a slackit én is külön választanám.

        Hozzászólás: Kinek kellett zeneszerkeszto??? :) #1983269
        Bbt
        Felhasználó

          Nekem kell, megnézem… elhárulna az utolsó akadály is. bár még nem adtam fel az ardourt sem…

          Hozzászólás: nVidia driver nem hajlandó újra felmenni #1982749
          Bbt
          Felhasználó

            amikor (regen) hasznalam nvidia drivert, akkor egyszeruen be lehetet uzemelni: http://www.hup.hu/wiki/wiki.phtml?title=De…m_volt_sz%C3%B3 – nvidia
            ehhez kepest is bugzanak az uj kernel & nvidia verziok?
            [align=right][snapback]96342[/snapback][/align]

            nem. ugyanilyen egyszerû. valamiért a kernel-source-ról néha nem veszi észre, hogy a neki jó van fenn, ilyenkor sikít. Legalább is nálam ez volt, de szerintem többünknél.

            Hozzászólás: Projektek indítása #1983294
            Bbt
            Felhasználó

              Sziasztok!

              Azt szeretném felmérni, hogy mi az általános véleményetek az új projektek indításáról. A kernel magyarítása kapcsán merült fel ez a kérdés bennem.

              Ezekre a kérdésekre adott válaszokra is kíváncsi lennék:
              – Miért ciki felvállalni valamit?
              – Mi okozhatja a „mér’ pont én, majd inkább más megcsinálja” mentalitást?
              – Mi okozhatja az „úgysem sikerül, így minek elkezdeni?” mentalitást?
              – Miért nem segít a többség a tesztelésben, ha másban nem tud?
              – Miért nem lehet itt Magyarországon – akár minimális – támogatást szerezni?

              gabaman
              [align=right][snapback]96032[/snapback][/align]

              kicsit konkrétabb válasz: nálam egyszerûen nem ment a patch és miután eltaláltam larry irc szobájába, gondoltam ott teszem föl a kérdést mi a teendõ.

              Hozzászólás: Vegyes felvágott #1963527
              Bbt
              Felhasználó

                Ahám, kösz. Akkor apt-vel kapcsolatban még annyit, hogy ha valami csomag változik és kiadom az update parancsot, azt mondja valami nem egyezik meg és ezt ki tudom javítani úgy, hogy kiadom az apt-get update parancsot. Kiadom, akkor már jó is? Ez miért van? Hogy kétszer kell kiadni updatet…
                [align=right][snapback]95943[/snapback][/align]

                nem értem, plz. postold a hibát.

                Hozzászólás: Vegyes felvágott #1963525
                Bbt
                Felhasználó

                  Csõ, nem tudtam hova írjam… Olvastam azt hiszem hírben, hogy van woody 3. Na most nekem mondjuk a woody 1-et az apt-get upgrade frissíti? Mert miután elolvastam a hírt kiadtam a parancsot de csak 4 v. 5 csomagot frissített. Persze olyan hetente én szoktam upgradálni (-:

                  Köcce

                  L.
                  [align=right][snapback]95748[/snapback][/align]

                  olvasni:
                  http://www.debian.org/releases/stable/
                  🙂

                  Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980700
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Nemakartam hozzászolni de kezd betelni a pohár…..

                    Az a nevetséges, hogy vannak itt olyanok akik ha nem a debijányt isteniti valaki, vagy valaki mer mást is feltenni és az nem debillány akkor az valamiféle rossz útón járó akárki…. Csak csendben jegyzem meg ha a debian olyan tökéletes lenne akkor pld az ubuntura semmi szükség sem lenne …
                    Szal sztem igenis kell ubuntu igenis kell frugalware és kell még akár a paprikás linux is ugyanis egyszerü a dolog: MI

                    Hozzászólás: Diplomamunka #1981627
                    Bbt
                    Felhasználó

                      40 oldalon keresztül
                      make clean
                      make mrproper
                      make
                      make modules
                      make modules_install
                      make install

                      gondolom ennyi elég is lenne 🙂
                      [align=right][snapback]95638[/snapback][/align]

                      nem mennyiségi problémám van a dologgal… 🙂
                      azért gondlj bele. ha jól tudom a szabilinux is egy diplomamuka volt új korában… most meg Biblia…:)

                      Hozzászólás: Samba server #1982355
                      Bbt
                      Felhasználó

                        nekem az a gondom,hogy beenged ugyan a winxps geprol ,latom is a megosztott konyvtarat (ami mellesleg ntfs particion van),de nem tudok belelepni….
                        mi lehet a gond???
                        [align=right][snapback]95633[/snapback][/align]

                        jogok?

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,011-3,020 / 4,322