Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,031-3,040 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980672
    Bbt
    Felhasználó

      Reszemrol lezarva.Csak a topik ne legyen 😀
      [align=right][snapback]95537[/snapback][/align]

      menj és könyörögj killallnak… 🙂

      Hozzászólás: dátum rövidítések #1982850
      Bbt
      Felhasználó

        Apropó! vizsla kérlek, te már bizots tudod mi a rosseb az ha jön egy levél a forumtól hogy „KKK” – ugye ez most nem szegény édesanyámról szól? 🙁
        [align=right][snapback]95520[/snapback][/align]

        ha a fórumkövetésre gondolsz, akkor nem mûködik jól. javítása az új engine alatt várható.

        Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980670
        Bbt
        Felhasználó

          Ma én vagyok a magyar hangja:

          FejQ3:
          „Na szoval a Guestes hozza szolasom nem azert tortent mert feltelen anonimakartam lenni ,de killall hozza szolasaim es mas disztribek pocskodiazasa ,miatt annyira felkaptam a vizet nem figyleven arra be vagyok e jelentkezve.Kessob korrigaltam.”
          sokan felejtik el, utána illik szólni hogy te voltál.

          „Ha igazabol killalat szerettem volna bantani azt ha jol tudom mar elozo topickba is megtettem sajat nevemen.Amit irok vallaom.”
          bánthatod, de akkor inkább kívánj neki egy áramszünetet kernelforgatás végére, annak több értelme lenne.

          „Bbt te hozza szolasaiddal semmi gondom sose volt ,sot rengeteget tanultam belole.”
          🙂 Dagad a mellem…

          „Termeszeresen en is BOCSANATOT kerek mindenkitol akiket a hozza szolasommal terheltem de ugy erzem es ha jol is tudom killallnak mar mas is elmondta hogy egy MODERATORNAK nem igy kellen vislekedni,igy is kevesen vagyunk es belole nem feltetlen a segitokeszseg arad.”
          hm. ha egy debianos topicban hangzott volna el az a source.list valószínüleg belefejelek a monitorba a röhögéstõl. Itt feltételezve, hogy ez komoly (mint utóbb kiderül nem az) én is dobtam egy hátast, mert három distet összekeverni (ráadásul egy negyedik alatt) hát ez tényleg elég szánalmas lenne…

          ettõl függetlenül lehet killallt nem szeretni, de fölösleges beszólni neki. fõleg ilyenért :rolleyes: Szeretni a barátodat/barátnõdet/pingvinedet kell…

          tudod nem azért olvassuk az Ubuntus topicokat, hogy feltétlen fikázzuk, hanem mivel debian alapú, tudunk/tudnánk segíteni is… Pesze néha nézünk nagyot.

          mindegy.
          zárjuk le ezt a kérdést, értelme semmi.
          (úgyis jön még killall és elmond majd mindennek, és te válaszolsz és õ is, és flame ezerrel, és le lesz zárva a topic. azt meg nem akarjuk, mert másról szól.)

          Hozzászólás: dátum rövidítések #1982847
          Bbt
          Felhasználó

            Hát magyarul biztosan okt, angolul nem.
            Date paranccsal kilistázza, a mostanit. (Végigszaladni a 12-õn nem ügy.)
            Egyébként esetleg php könyvek…
            [align=right][snapback]95514[/snapback][/align]

            jogos. mellényúltam. Oct
            akkor mégsem segítettem… B)

            Hozzászólás: dátum rövidítések #1982844
            Bbt
            Felhasználó

              Valyon hokl lehet ez a forrásokban (gondolom kernel)? 🙂
              Végül is úgy tûnik nem muszály precízen összehasonlítgatni, de nyugodtabb lennék!
              [align=right][snapback]95508[/snapback][/align]

              Jan,Feb,Mar, Apr,May, Jun, Jul,Aug,Sep, Okt,Nov,Dec

              ezt spec. nem onnan vettem, hanem egy fórum hozzászólásaiból…
              Lehet, hogy nem mindegyik stimmel, de ha már megy a szervíz, legfeljebb a hibás hónapnál nyafog egy kört, akkor átírod ami rosz, bár szerintem ezek jók.
              ha gondolod: állítgasd át a géped óráját, és kérd le a dátumot… 😀 (bocs… nem volt jó vicc.)

              Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970810
              Bbt
              Felhasználó

                Gery:
                „Oks, oda rakhatom az usr-t is?”
                elég perverz ötlet…
                nem merném megtenni, de végül is az fstabban megadhatod, hogy az mit mountoljon a /usr alá. A gáz akkor van, ha elõbb van szüksége a rendszernek rá, minthogy felmountolta volna, bár talán még ezt is ki lehet védeni vmi boot opcióval.
                szerintem ne kísérletezz vele, vagy várd meg egy nálam hozzáértõbb segítségét…

                „Hát a videó kártyámnak a drivere rpm, de ati.com on nincs meg máshogy :(„
                és már néhányszor leírták, hogy kell ezt az rpm cuccot felrakni…
                http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?act=Search&f=6

                Hozzászólás: Nvidia && Ati probléma #1982823
                Bbt
                Felhasználó

                  Van valami csomag, ami segítségével lehet változtatni a kártya teljesítményét asszem.
                  [align=right][snapback]95497[/snapback][/align]

                  jogos:
                  nvclock – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
                  nvclock-gtk – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
                  bár lehet ez csak fölfele tudja 😀
                  nézd meg megvan-e UHU csomagban.

                  Hozzászólás: Telepítés fordítás + VerliHUB #1981324
                  Bbt
                  Felhasználó

                    király 🙂
                    sikerült reprodukálni a hibaüzenetet, nálam is ugyanitt száll el, van tippem is, mindjárt jövök.

                    szerk.: nos itt vagyok…

                    A probléma megvan, a megoldása még nincs.
                    az INSTALL -fileban van egy ilyen rész:

                    Code:
                    Dependencies
                    ============

                    You will need following libraries and programs to successfully
                    compile verlihub:

                    * gcc version >= 3.2
                    * libmysqlXX-devel where XX is a version number
                     (i’m using version of mysql 3.23 and later, for me xx is 12)
                    * libpcre0-devel or libpcre1-devel
                    * (optional but useful) GeoIP (I downloaded it from here:
                     http://gentoo.oregonstate.edu/distfiles/GeoIP-1.2.1.tar.gz )
                    *  if you use slackware linux make shure you have a verion >= than mysql-4.0.20

                    You do not need to continue reading until you have all (non-optional) dependecies.

                    biztos elolvastad, különben RTFM 🙂

                    majd a ./configure biztosan kilökött neked is egy ilyen részt (nem a legvégén van):

                    Code:
                    ecking for noapos_mysql… ./noapos_mysql
                    checking for MYSQL CFLAGS… ./noapos_mysql: line 1: mysql_config: command not found

                    checking for MYSQL LIBS… ./noapos_mysql: line 1: mysql_config: command not found

                    checking for MYSQL VERSION… ./noapos_mysql: line 1: mysql_config: command notfound

                    checking for MYSQL – any version… yes
                    adding  to CXXFLAGS
                    adding  to LDFLAGS
                    checking for noapos_pcre… ./noapos_pcre
                    checking for PCRE CFLAGS… ./noapos_pcre: line 1: pcre-config: command not found

                    checking for PCRE LIBS… ./noapos_pcre: line 1: pcre-config: command not found

                    checking for PCRE VERSION… ./noapos_pcre: line 1: pcre-config: command not found

                    ha jobban megnézzük, arra hívja fel figyemet, hogy nem találja az mysql-develt és a libpcre cuccot. ugyan nem száll el hibával, de itt a lényeg.
                    ugyanis amikor fordít, ha jól megnézed a mysql cuccok értelmezésén száll el.:

                    .
                    .
                    .
                    cconfmysql.h:166: error: parse error before `row’
                    cconfmysql.h:166: error: missing ‘;’ before right brace
                    cconfmysql.h:168: error: semicolon missing after declaration of `
                      nConfig::cConfMySQL::ufLoad’
                    cconfmysql.h:169: error: two or more data types in declaration of `operator()’
                    cconfmysql.h: In member function `nConfig::cConfMySQL::ufLoad
                      nConfig::cConfMySQL::operator()(nConfig::cConfigItemBase*)’:
                    cconfmysql.h:170: error: `mRow’ undeclared (first use this function)
                    cconfmysql.h:170: error: (Each undeclared identifier is reported only once for
                      each function it appears in.)
                    cconfmysql.h:170: error: `i’ undeclared (first use this function)
                    cconfmysql.h: At global scope:
                    cconfmysql.h:178: error: parse error before `public’
                    cconfmysql.h:186: error: ISO C++ forbids declaration of `db_iterator’ with no
                      type
                    cconfmysql.h: In function `int nConfig::db_iterator(nConfig::cConfMySQL*)’:
                    cconfmysql.h:186: error: only constructors take base initializers
                    cconfmysql.h:186: confused by earlier errors, bailing out
                    make[2]: *** [cban.lo] Error 1
                    make[2]: Leaving directory `/home/bbt/verlihub-0.9.8b/src’
                    make[1]: *** [all-recursive] Error 1
                    make[1]: Leaving directory `/home/bbt/verlihub-0.9.8b’
                    make: *** [all] Error 2

                    imho. fel kéne rakni a neki kellõ dolgokat. debian csomagban nem találtam õket, valószínüleg azt is le kell fordítani hozzá. Ha nem gond, ennek most nem állok neki. 🙂 szólj ha megvannak a cuccok.

                    Hozzászólás: Telepítés fordítás + VerliHUB #1981323
                    Bbt
                    Felhasználó

                      ok. rajta vagyok.

                      Hozzászólás: Nvidia && Ati probléma #1982821
                      Bbt
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 3,031-3,040 / 4,322