Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,041-3,050 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nVidia driver nem hajlandó újra felmenni #1982744
    Bbt
    Felhasználó

      tervbe van véve, hogy újra kicsomagolom a kernel-sourcet, a .config megvan: csinálok egy új,de ugyanilyen kernelt, betolom alá és megnézem mit lép, de nem fûzök hozzá túl sok reményt.
      [align=right][snapback]95464[/snapback][/align]

      nos ez bejött.
      felment az új drver hibátlanul, úgyhogy mostmár csak polírozom egy kicsit.
      utánanézek, az nvidia driver honnan dönt el, hogy tetszik-e neki a kernel forrás, ahogy nézem másnak is szüksége lenne rá. 🙂

      probléma megoldva… 🙂

      Hozzászólás: nVidia driver nem hajlandó újra felmenni #1982743
      Bbt
      Felhasználó

        Bbt a hupon láttam egy kis lerást ehhez, talán segít!

        bocsi, hoyg nem linkelem, de fõl a leves 🙂
        [align=right][snapback]95477[/snapback][/align]

        köszi, azt is mindjárt megnézem.

        Hozzászólás: nVidia driver nem hajlandó újra felmenni #1982741
        Bbt
        Felhasználó

          killall:
          „hmm mar megint a 2.6.8-as kernel :)”
          mondj még egy hibát… 🙂 (nálam!)

          „a masik nem volt jo?c ;)”
          melyik? a 2.6.10? ment rendesen, csak az nvidia nem… 🙂
          megpróbáltam berakni alá ez az újat – detto ugyanígy csinált…

          „egyebkent egy ‘rmmod nvidia’-t csinaltal, mielott nekikezdtel volna felrakni az ujat?”
          nem, csak egy sh nvidia.run –uninstall volt.

          „nekemis volt amugy hasonlo problemam, de hogy mikor, arra nem emlekszem, ahogy a megoldasra sem :(„
          jajj… léci erõltesd meg a fejed 🙂

          Hozzászólás: Telepítés fordítás + VerliHUB #1981321
          Bbt
          Felhasználó

            Leírná valaki részletesen a verlihub telepítését egészen a progi elindításáig?így legalább rájövök hogy mit csináltam rosszul… :blush:
            [align=right][snapback]95463[/snapback][/align]

            🙂 Megpróbálhatom felrakni, ha azzal segítek…
            mond meg pontosan melyket szedted le és honnan.

            Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980668
            Bbt
            Felhasználó

              GFS:
              „Nem pontosan így van a csomagkezelõmben, de valami hasonló mix smile.gif Hazamegyek akkor kijavítom.”
              ja…
              „Akkor azt mondjátok elég a SID? Mondjuk eddig legtöbbször synapticban raktam fel a csomikat, és ott a legfrissebb stabilt.”
              ha a legfrisebb stabilt rakod fel, akkor meg elég csak a woody.

              ” Azt nem tudtam, hogy van az Ubuntunak más elérése is, azt is berakom majd.”
              hm. ez a más elérés érdekes, his a linje ugyanúgy debian csomagokra mutat. a manban nem találtam ilyen csatolókat, mint azt kaktusztea leírta… (esetleg ha nálatok van, elmondhatnátok, bár ez igen rtfm rám nézve… 🙂 )

              egyébként GFS:
              csak hogy örülj 🙂 : az nvidia driver tényleg nem mindíg hajlandó felismerni, hogy fent van a kernel-source, hiába adod meg neki, hogy hol van… 🙂 most vacakol velem…

              Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980664
              Bbt
              Felhasználó

                Ugye kiválaszthatod, hogy mire van szükséged..  :baaa:
                [align=right][snapback]95453[/snapback][/align]

                mire is gondolsz? :blink:

                Hozzászólás: Ubuntu Linux + Ubuntu Linux Live #1980662
                Bbt
                Felhasználó

                  szerencsere a moderatoroknak jo szeme van 🙂
                  FejQ3: vedd ugy, hogy ezt nem lattam. a kovetkezot mar latnai fogom. mindenesetre egy figyelmeztetest azert kapsz. ja es jolenne, ha elobb tajekozodnal arrol, ami mellett kiallsz. tudatlanul beugatni masnak, na ez a szanalmas 🙂

                  Bbt: kosz kollega, jolesett 😉
                  [align=right][snapback]95444[/snapback][/align]

                  Hozzászólás: UHU-Linux 1.2-beta2 (Ketchup) #1982445
                  Bbt
                  Felhasználó

                    kandalf:
                    Hali!
                    Akkor temahoz irok:
                    1. a legutolso harom (5328, 5336, 6111) NVidia-meghajto kozul egyiket sem tudom felrakni, (vmi nvidia.ko-t (?) hianyol a kernel forrasbol) (a 6629-es most jott le a gepemre, csak most meg mar 1.1.1-el vagyok)
                    vicces. õ csinálja meg ezt a modult. többek közt ez a feladata… 🙂

                    „4. ez talan nem hiba (?): a FireWire kartyat felismeri, de csak apcilynx modult tolti be (UHU 1.1.1 verzional meg +3-4 modul betoltodik aboot-olaskor).”
                    idáig 2.4es kernel volt, most 2.6 lehet ez az oka…

                    „+1: Evolution cuccok „atrakasa” (1.4.5 -> 2.0.x) ujab verzioba eleg „erdekes”: gozom sincs hogy’ fog menni…
                    Udv'”
                    kb. két hónapja azt 2.0t használok, átrakja és nincs semmi gond. az egyetlen kellemetlen dolog, ha használni karod mindkettõt szimmetrikusan, bár valószínüleg az is megoldható, de lehet érdemes lenne beszerezni a másik Linuxod aláis egy 2.x-t

                    Hozzászólás: Notebookot, de melyiket? #1982034
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Szerintetek érdemes itt electroxxx-ben cvagy tescoban vagy mittom én hol vennia a gépet. Tény és való, hogy ott sokkal olcsóbban meg lehet kapniaz ilyeneket, de vajon érdemes-e ott venni a dolgokat? Nem lehet, hogy csak kitolás az egész? Egyébként meg egy 2.4GHzes notbookot 199999,-ért megvenni nagyon jó. Sztem érdemes megpróbálnod. Ott is van gari nem? Meg azért sztem nem mennek olyan könnyen tönkre ezek a dolgok.
                      [align=right][snapback]95430[/snapback][/align]

                      Nézegettem én is, de nagyon névtelennek tûnik az egész.

                      Hozzászólás: tvtime 0.9.15 #1982577
                      Bbt
                      Felhasználó

                        nálam sima PAL-on van és jól mûködik.
                        milyen modul van betöltve a kártyához?
                        nézz körül a /etc/modutils -ban. pl. az actionsban.

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,041-3,050 / 4,322