Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Igaz. De Ubuntu elég közel áll a Debianhoz.
Minden videókártyadriverbõl van csomag, így elég apt-get install driverneve parancsot lefuttatni és már fent is van.
[align=right][snapback]95023[/snapback][/align]debian SID:
Code:bbt@bbt:/$ apt-cache search nvidia
nvclock – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
nvclock-gtk – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
nvclock-qt – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
nvtv – Tool to control TV chips on NVidia cards under Linux
nvidia-glx – NVIDIA binary XFree86 4.x driver
nvidia-glx-dev – NVIDIA binary XFree86 4.x driver development files
nvidia-kernel-2.4.27-1-386 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-386
nvidia-kernel-2.4.27-1-586tsc – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-586tsc
nvidia-kernel-2.4.27-1-686 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-686
nvidia-kernel-2.4.27-1-686-smp – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-686-smp
nvidia-kernel-2.4.27-1-k6 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-k6
nvidia-kernel-2.4.27-1-k7 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-k7
nvidia-kernel-2.4.27-1-k7-smp – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-k7-smp
nvidia-kernel-source – NVIDIA binary kernel module source
nvidia-kernel-common – NVIDIA binary kernel module common files
nvidia-settings – Tool of configuring the NVIDIA graphics drivermég mindíg nem látom mitõl lenne más…
„4 Monitorom csak 75 Hz-en megy, KDE vezérlõpultban a következõ lehetõség 87 Hz, viszon tott már becsíkoz. UHu alatt simán megy 85 HZ-en. Melyik fájlt kellene átszerkesztenem?”
/etc/X11/XF86Config
legalábbis más rendszerek alatt ott van.itt:
/etc/X11/xorg.conf
[align=right][snapback]95021[/snapback][/align]:rolleyes: persze… xorg… 😀 olyan ritkán látok, hogy eszembe se szokott jutni… :blush:
Pontosabban a driverek kezelését leegyszerüsítették, na 🙂
[align=right][snapback]95019[/snapback][/align]? :blink:
Ubuntuban máshogy cisnálták meg a drivereket
[align=right][snapback]95011[/snapback][/align]Mihez képest?
ezt léci pontosítsd mert nagyon kiváncsivá tettél… :blink:maz537:
„1 Hangkártyám(RTL8235, integrált) nem megy, hol lehetne szólásra bírni?”
megnézed milyen modul kell hozzá, azt is, hogy ez a te futó kerneledbenbenne van-e, mûködik-e, ha nem: vagy kernel fordítás, vagy csak modul fordítás hozzá.
(a kernel sourcban én nem láttam ilyet, de azért nézd meg. utána iráy a google…)„2 gmplayer fagy. (Ez a változat uhu alatt is ezt csinálta emlékeim szerint, talán érdemes lenne egy régebbi, de stabilabb változat)”
passz. melyik mplayer, rekonstruálható mitõl?„4 Monitorom csak 75 Hz-en megy, KDE vezérlõpultban a következõ lehetõség 87 Hz, viszon tott már becsíkoz. UHu alatt simán megy 85 HZ-en. Melyik fájlt kellene átszerkesztenem?”
/etc/X11/XF86Config
legalábbis más rendszerek alatt ott van…sevi:
„1. Haggyátok már szegény 14éveseket he! 1szer ti is voltatok nem? :)”
Voltunk, de kisebb volt a szánk… 😉„2. Az ubuntu szerverén csak a 2.6.7-es kernelhez van headers és source csomag. Nekem azzal nem mûködött.
Próbáltam azt hogy a kernel.org-ról letöltöttem a 2.6.8 teljes forrását, bemásoltam a /usr/src-be, és csináltam rá egy „linux” szimlinket, de úccse megy…”
A jelenleg futó kernel forrása kéne. nem tudom mit használ az Ubuntu alapból, de biztos megvan annak is a forrása.„Most próbálom letölteni az nvidia-glx csomagot, majd meglátjuk mûxik e 🙂
Ja és télleg király az Ubuntu!!! :D”
biztosan… 🙂passz… ilyesmivel -szerencsére- még nem találkoztam…
számíthat valamit, hogy 2.6.9es kernel van az új UHU alatt? esetleg próbáld ki a 2.6.10-t, bár sok okosat nem tudok mondani…
szóval ,hogyan is tovább?
[align=right][snapback]94977[/snapback][/align]olyan szaga van, mintha nem lenne fent fordító, vagy valami neki kellõ nagyon alap dolog.
mit hiányolhat?ha véletlen nem jelentkezett be, akkor nem veszi magára, ha meg igen, nos…nem fogok rosszabul aludni
Tvkarim? Nem megy…
Vki mondta, hogy itt ( frug ) nincs modules.conf, hanem az /etc/rc.d-ben kell szerkesztenem…csak hogy ilyet még nem csináltam, nem tudom pontosan mit is kellene beírnom és nem szeretném gallyra vágni…
[align=right][snapback]94975[/snapback][/align]modprobe bttv megy?
-
SzerzőBejegyzés