Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,081-3,090 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979341
    Bbt
    Felhasználó

      Igaz. De Ubuntu elég közel áll a Debianhoz.

      Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979338
      Bbt
      Felhasználó

        Minden videókártyadriverbõl van csomag, így elég apt-get install driverneve parancsot lefuttatni és már fent is van.
        [align=right][snapback]95023[/snapback][/align]

        debian SID:

        Code:
        bbt@bbt:/$ apt-cache search nvidia
        nvclock – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
        nvclock-gtk – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
        nvclock-qt – Allows you to overclock your nVidia card under GNU/Linux
        nvtv – Tool to control TV chips on NVidia cards under Linux
        nvidia-glx – NVIDIA binary XFree86 4.x driver
        nvidia-glx-dev – NVIDIA binary XFree86 4.x driver development files
        nvidia-kernel-2.4.27-1-386 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-386
        nvidia-kernel-2.4.27-1-586tsc – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-586tsc
        nvidia-kernel-2.4.27-1-686 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-686
        nvidia-kernel-2.4.27-1-686-smp – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-686-smp
        nvidia-kernel-2.4.27-1-k6 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-k6
        nvidia-kernel-2.4.27-1-k7 – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-k7
        nvidia-kernel-2.4.27-1-k7-smp – NVIDIA binary kernel module for Linux 2.4.27-1-k7-smp
        nvidia-kernel-source – NVIDIA binary kernel module source
        nvidia-kernel-common – NVIDIA binary kernel module common files
        nvidia-settings – Tool of configuring the NVIDIA graphics driver

        még mindíg nem látom mitõl lenne más…

        Hozzászólás: Frugalware: #1981932
        Bbt
        Felhasználó

          „4 Monitorom csak 75 Hz-en megy, KDE vezérlõpultban a következõ lehetõség 87 Hz, viszon tott már becsíkoz. UHu alatt simán megy 85 HZ-en. Melyik fájlt kellene átszerkesztenem?”
          /etc/X11/XF86Config
          legalábbis más rendszerek alatt ott van.

          itt:

          /etc/X11/xorg.conf
          [align=right][snapback]95021[/snapback][/align]

          :rolleyes: persze… xorg… 😀 olyan ritkán látok, hogy eszembe se szokott jutni… :blush:

          Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979333
          Bbt
          Felhasználó

            Pontosabban a driverek kezelését leegyszerüsítették, na 🙂
            [align=right][snapback]95019[/snapback][/align]

            ? :blink:

            Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979329
            Bbt
            Felhasználó

              Ubuntuban máshogy cisnálták meg a drivereket
              [align=right][snapback]95011[/snapback][/align]

              Mihez képest?
              ezt léci pontosítsd mert nagyon kiváncsivá tettél… :blink:

              Hozzászólás: Frugalware: #1981930
              Bbt
              Felhasználó

                maz537:
                „1 Hangkártyám(RTL8235, integrált) nem megy, hol lehetne szólásra bírni?”
                megnézed milyen modul kell hozzá, azt is, hogy ez a te futó kerneledbenbenne van-e, mûködik-e, ha nem: vagy kernel fordítás, vagy csak modul fordítás hozzá.
                (a kernel sourcban én nem láttam ilyet, de azért nézd meg. utána iráy a google…)

                „2 gmplayer fagy. (Ez a változat uhu alatt is ezt csinálta emlékeim szerint, talán érdemes lenne egy régebbi, de stabilabb változat)”
                passz. melyik mplayer, rekonstruálható mitõl?

                „4 Monitorom csak 75 Hz-en megy, KDE vezérlõpultban a következõ lehetõség 87 Hz, viszon tott már becsíkoz. UHu alatt simán megy 85 HZ-en. Melyik fájlt kellene átszerkesztenem?”
                /etc/X11/XF86Config
                legalábbis más rendszerek alatt ott van…

                Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979326
                Bbt
                Felhasználó

                  sevi:
                  „1. Haggyátok már szegény 14éveseket he! 1szer ti is voltatok nem? :)”
                  Voltunk, de kisebb volt a szánk… 😉

                  „2. Az ubuntu szerverén csak a 2.6.7-es kernelhez van headers és source csomag. Nekem azzal nem mûködött.
                  Próbáltam azt hogy a kernel.org-ról letöltöttem a 2.6.8 teljes forrását, bemásoltam a /usr/src-be, és csináltam rá egy „linux” szimlinket, de úccse megy…”
                  A jelenleg futó kernel forrása kéne. nem tudom mit használ az Ubuntu alapból, de biztos megvan annak is a forrása.

                  „Most próbálom letölteni az nvidia-glx csomagot, majd meglátjuk mûxik e 🙂
                  Ja és télleg király az Ubuntu!!! :D”
                  biztosan… 🙂

                  Hozzászólás: Frugalware: #1981924
                  Bbt
                  Felhasználó

                    passz… ilyesmivel -szerencsére- még nem találkoztam…

                    számíthat valamit, hogy 2.6.9es kernel van az új UHU alatt? esetleg próbáld ki a 2.6.10-t, bár sok okosat nem tudok mondani…

                    Hozzászólás: Telepítés fordítás + VerliHUB #1981317
                    Bbt
                    Felhasználó

                      szóval ,hogyan is tovább?
                      [align=right][snapback]94977[/snapback][/align]

                      olyan szaga van, mintha nem lenne fent fordító, vagy valami neki kellõ nagyon alap dolog.
                      mit hiányolhat?

                      Hozzászólás: Frugalware: #1981922
                      Bbt
                      Felhasználó

                        ha véletlen nem jelentkezett be, akkor nem veszi magára, ha meg igen, nos…nem fogok rosszabul aludni

                        Tvkarim?  Nem megy…
                        Vki mondta, hogy itt ( frug ) nincs modules.conf, hanem az /etc/rc.d-ben kell szerkesztenem…csak hogy ilyet még nem csináltam, nem tudom pontosan mit is kellene beírnom és nem szeretném gallyra vágni…
                        [align=right][snapback]94975[/snapback][/align]

                        modprobe bttv megy?

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,081-3,090 / 4,322