Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,091-3,100 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: debian wallpaperz #1982219
    Bbt
    Felhasználó

      Jahahaaaj! Tömör gyönyör…

      Hozzászólás: Frugalware: #1981919
      Bbt
      Felhasználó

        pomm: az elõzõ Guest valószínüleg Tassadar volt…
        egyébként mi a gond a tvkariddal?

        Bbt
        Felhasználó

          uhu linux tudásbázis, grub újratelepítése:
          Megoldás:
          Próbáld meg bootolni a gépet a Telepítõ CD-rõl, és indítsd uhudebug módban.
          Ctrl+Alt+F1-el válts át konzolra és írd be ezeket a parancsokat:

          mount /dev/hdaxx /mnt
          ^^
          az xx helyére azt a partíciót írd ahová az UHU-t telepítetted!!

          mount –bind /dev /mnt/dev
          mount –bind /proc /mnt/proc
          chroot /mnt
          grub-install ‘(hd0)’

          Fentiek után futtatható minden olyan egyéb parancs is pld. mc, ami a telepített UHU-n fennt van.

          <_<

          Hozzászólás: Debian Sarge + USB #1982256
          Bbt
          Felhasználó

            Hello ALL!
            Nagyon koszi az infokat!! Kicsit kesobb kiprobalom az egyik megoldast.

            +1 kerdes: mennyire gyorsan valtozik a „debian-testing” ag?? Azert erdekes, mert pl. egy gyors netkapcsolatnal felrakom a ‘sarge-netinstall’-t, + hozza a szukseges kiegeszitoket (pl. X, KDE, GNOME, stb.), aztan a /var/cache/apt/archives-t atteszem CD-re es egy masik, lassabb net eleressel rendelkezo gepre is fel tudom installni a rendszert.  Mondjuk az install-iso 1 het mulva meg hasznalhato? (ertsd ne akarjon a lassu netkapcsolatnal 3-500 MB frissitett csomagot leszedni)
            Udv’
            [align=right][snapback]94954[/snapback][/align]

            frissül az is rendesen, de azért a 3-500 mega nem reális… 🙂
            ilyen gépre inkább woodyt tennék, de akkor sincs semmi, ha a sarget nem frissíted olyan gyakran. néha vidd el net mellé…

            Hozzászólás: Debian Sarge + USB #1982250
            Bbt
            Felhasználó

              man mount, illetve ez még hasznos lehet:
              http://www.uhulinux.hu/tudas?sid=&runmode=answer&id=25 (persze az eleje nem gí van, nem ismeri fel automatikusan…)

              Hozzászólás: internet problémák #1977848
              Bbt
              Felhasználó

                Azért kernelt még nem forgatnék, de egyszercsak arra is sor kerül… 🙂

                IKA
                [align=right][snapback]94921[/snapback][/align]

                hm… van ám nagyon_jó kernel felkonfig is a fellow.linuxforum.hu-n… olvasd át, oszt ugorj neki…

                Hozzászólás: Idiota dalok #1980547
                Bbt
                Felhasználó

                  hát lehet, h vannak jók… de én még nem láttam/hallottam olyan magyar népmûvészeti alkotást, ami megfogott volna… sõt, olyat se, amit én a „mûvészi alkotás” kategóriába sorolnék…
                  de lehet, h a hiba az én értékrendemben van…
                  [align=right][snapback]94910[/snapback][/align]

                  Ha a mûvészetet az „egyszemélyes mûvészet” (most találtam ki) felõl közelíted meg, akkor igen, bár nem hiba, legfeljebb szemléletbeli különbség. A népmûvészet soha nem önös. Igazából nem tudok hirtelen olyan helyzetet mondani, amikor egy „népmûvészeti tárgy”-nak ne lenne funkciója. Innen kezdve a szó mûalkotás értelmében beszélni róluk felesleges, hisz nem azok, sõt nem is akarnak azok lenni… népmûvészeti festmény pl. nincs…

                  Hozzászólás: pontos idõ szolgáltatás #1982179
                  Bbt
                  Felhasználó

                    off-(?) -on

                    mi az ” UTC ” ??
                    Gnome óra beállítás -UTC

                    Hírtelen nem bírok rájönni :rolleyes:
                    [align=right][snapback]94905[/snapback][/align]

                    olvasd el Paca fentebbi linkjét…
                    hasznos.

                    Bbt
                    Felhasználó

                      uhu tudásbázisa szerinti grub újrahúzás?

                      Bbt
                      Felhasználó

                        Ráadásnak ez az agyaska Guestként még szerkeszteni se tudja. Vizsla… kérlek tedd meg helyette… <_< <_<

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,091-3,100 / 4,322