Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,101-3,110 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Bbt
    Felhasználó

      ok. közben elolvastam végig. az elõbb úgy fölkaptam a vizet a stílusán, hogy nem igazán jegyeztem meg a infokat.

      ez esetben viszont érdekelne, hogy hova pakolta a suse a grubját, hogy nem törlõdött le. persze az uhu-s grub újrainstall bejön ettõl függetlenül is,
      gondolom már leszedte a SuSE-t, különben nem lenne meglepõ, hogy fent hagyta a betöltõt… a logikát folytatva, kéne ott lennie egy UHUnak is.

      Bbt
      Felhasználó

        hm. én mást javasolnék… 🙂

        érdekelne elõször is a SuSE grubjának menu.lst-e, és a pontos hibaüzenet ha UHUt akarsz indítani.

        2. feltételezve, hogy van UHU cd-d, az UHUlinux.hu-n a tudásbázisban le van írva hogy kell a grubot visszaállítani.

        3. feltételezve hogy az UHU menu.lst-e megvan, keresd meg, told be a SuSE alá, ill. elég csak az UHUboot részt átírni.

        Nem vagyok SuSE szimpatizáns, de olyat még nem láttam, hogy egy grub egy tetszõleges linuxot ne indítson el. SuSE alatt sem.

        Hozzászólás: pontos idõ szolgáltatás #1982169
        Bbt
        Felhasználó

          vajon milyen módon kommunikál a program?
          tûzfal mögül nem csinál semmit, még a promtot sem addja vissza.

          Bbt
          Felhasználó

            Elõször is

            Hozzászólás: Fontos Gento arch stb! #1982211
            Bbt
            Felhasználó

              Mit jelent a tudományos munka?

              Bbt
              Felhasználó

                ok. igyekszem egyszerûen és gyorsan válaszolni, mielõtt azt egy moderátor teszi meg.

                Hozzászólás: a linux és a lányok #1969818
                Bbt
                Felhasználó

                  🙂
                  Moderáted báy: killall…

                  Hozzászólás: Program indítás root jogokkal #1982150
                  Bbt
                  Felhasználó

                    no. 1. lépésként szúrd be azt a usert, aki használni fogja a sudo parancsot.
                    a root sora után egy ugyanolyat, csak root helyett usernévvel. ekkor már menni fog a parancs.

                    a példák közt ott van az is, hogy kell programot megadni a sudonak.

                    szerk.: szerkeszteni visudo utasítással tudod. (vigyázz vele… 🙂 vi ként mûködik… 🙂 )

                    Hozzászólás: Program indítás root jogokkal #1982148
                    Bbt
                    Felhasználó

                      akkor kell megadni usert, ha az vel van véve a sudoers fileba, és nem õ van bejelentkezve.
                      postold be a sudoers filet.

                      Hozzászólás: Debian Sarge + USB #1982248
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Hali!
                        Elkenyelmesedett UHU felhasznalokent azert sikerult felraknom a ‘debian-sarge-netinstall’ „verziot”.
                        Hogyan tudom hasznalni az USB memoriat?? Pontosabban hol latom a tartalmat. Van olyasmi megoldas, mint az UHU-ban, h. az /mnt-ben megjelenik?
                        Udv’
                        [align=right][snapback]94810[/snapback][/align]

                        föl kell mountolnod kézzel, mint egy partíciót. Akkor megjelenik, ott ahova mountoltad.
                        man mount

                        szerk.: a gyári kernelcsomagban sztem benne van. Abba szinte mindent bepaoltak… 🙂

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,101-3,110 / 4,322