Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
ok. közben elolvastam végig. az elõbb úgy fölkaptam a vizet a stílusán, hogy nem igazán jegyeztem meg a infokat.
ez esetben viszont érdekelne, hogy hova pakolta a suse a grubját, hogy nem törlõdött le. persze az uhu-s grub újrainstall bejön ettõl függetlenül is,
gondolom már leszedte a SuSE-t, különben nem lenne meglepõ, hogy fent hagyta a betöltõt… a logikát folytatva, kéne ott lennie egy UHUnak is.hm. én mást javasolnék… 🙂
érdekelne elõször is a SuSE grubjának menu.lst-e, és a pontos hibaüzenet ha UHUt akarsz indítani.
2. feltételezve, hogy van UHU cd-d, az UHUlinux.hu-n a tudásbázisban le van írva hogy kell a grubot visszaállítani.
3. feltételezve hogy az UHU menu.lst-e megvan, keresd meg, told be a SuSE alá, ill. elég csak az UHUboot részt átírni.
Nem vagyok SuSE szimpatizáns, de olyat még nem láttam, hogy egy grub egy tetszõleges linuxot ne indítson el. SuSE alatt sem.
vajon milyen módon kommunikál a program?
tûzfal mögül nem csinál semmit, még a promtot sem addja vissza.Elõször is
Mit jelent a tudományos munka?
ok. igyekszem egyszerûen és gyorsan válaszolni, mielõtt azt egy moderátor teszi meg.
🙂
Moderáted báy: killall…no. 1. lépésként szúrd be azt a usert, aki használni fogja a sudo parancsot.
a root sora után egy ugyanolyat, csak root helyett usernévvel. ekkor már menni fog a parancs.a példák közt ott van az is, hogy kell programot megadni a sudonak.
szerk.: szerkeszteni visudo utasítással tudod. (vigyázz vele… 🙂 vi ként mûködik… 🙂 )
akkor kell megadni usert, ha az vel van véve a sudoers fileba, és nem õ van bejelentkezve.
postold be a sudoers filet.Hali!
Elkenyelmesedett UHU felhasznalokent azert sikerult felraknom a ‘debian-sarge-netinstall’ „verziot”.
Hogyan tudom hasznalni az USB memoriat?? Pontosabban hol latom a tartalmat. Van olyasmi megoldas, mint az UHU-ban, h. az /mnt-ben megjelenik?
Udv’
[align=right][snapback]94810[/snapback][/align]föl kell mountolnod kézzel, mint egy partíciót. Akkor megjelenik, ott ahova mountoltad.
man mountszerk.: a gyári kernelcsomagban sztem benne van. Abba szinte mindent bepaoltak… 🙂
-
SzerzőBejegyzés