Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Code:root:/usr/share/man/man5# sudo -u zenta „shorewall start”
sudo: shorewall start: command not foundMit csináltam rosszul? nem így kéne?
[align=right][snapback]94804[/snapback][/align]hm. próbáld meg a /etc/sudoers filet szerkeszteni.
pl.:
user ALL=NOPASSWD:/sbin/qpank(ez persze nem az ami neked kell.)
Csak ilyen kevés? 🙂
sudo parancs a te embered, be tudod állítani vele, hogy ezt az egy parancsot akármelyik user elindíthassa rootként.
Mert a zorp nincs testing-ben
[align=right][snapback]94758[/snapback][/align]unstable-ban van:
http://packages.debian.org/unstable/net/zorp
próbáld meg innen letölteni.
bár van egy pár függõsége, azokat érdemes lenne összenézni a testingben lévõ verziókkal, lehet hogymegúszod azok frissítés nélkül…Ezen dolgoztam mostanában:
http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Encourage-Women-L…O-hu/index.htmlNem én írtam, kedves killall 🙂 Csak fordítottam 😉
[align=right][snapback]94775[/snapback][/align]🙂 Elolvastam… Nagyon tanulságos volt…
gratula!Hali!
Hogy tudom megadni, hogy csak egy par kijelolt csomagot frissitsen az unstable-bol, de minden mast meg a testingbol, apt-get upgrade eseten?
koszi
[align=right][snapback]94729[/snapback][/align]ha frissíted a csomaglistát unstable-re, megnézed milyen csomagok várnak udgrade-re, majd apt-get install cs.név, vagy install csnév –reinstall is. viszont ha frissíted a csomaglistát, gyakorlatilag Minden fentlévõ csomagod le akarja cserélni.
javasolnám, hogy inkább kézzel válogasd ki a debian.com-ról ami neked kell, és utána kézzel rakd fel csomagból, ne apt-tal.
nem az igazi egy hibrid rendszer.
pontosan miért akarsz ilyet csinálni?xcut:
Sajnálatos. Viszont magát a népmûvészetet nem „jellemzi” egy(sok) szánalmas kiállítás, még a te értékrended szerint sem kéne.
Kissé elhamarkodott dolog következtetést levonni pl. a népzenérõl is. Itthon van nálam pár száz cd, archiv gyüjtések, parasztok zenélnek rajta 1953-tól napjainkig. van benne olyan, ami még az én értékrendem szerint is hallgathatatlan, de van ennek az ellenkezõje is. Viszont ezzek a zenék/táncok/eszközök megítéltettek azáltal, hogy funkciójukat betöltötték a saját környezetükben. Ebbõl kiragadva egy kis szeletet nem lehet objektív véleményt alkotni, legfeljebb olyat, hogy a „népzene? az szar…”bocs kicsit hosszú lett…
Szia!
amikor megtalálja nyomj egy ifconfig-ot, és postold.
megvan miyen modul kell hozzá?Kratka: most már akár regisztrálhatsz is…
Vicces, hogy pont most fordítgattam vi-al és a hosszú õ û helyett nekem is dobozok voltak, viszont feltoltam így, és a neten már korrektül jelentek meg a karakterek.
uninstall:
meg fogsz lepõdni. nyomj egy -h csatit utána, ott leírja, hogy ha sok csatit akarsz, akkor: -A, és felsorolja…–uninstall
Uninstall the currently installed NVIDIA driver. -
SzerzőBejegyzés