Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,111-3,120 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Program indítás root jogokkal #1982146
    Bbt
    Felhasználó
      Code:
      root:/usr/share/man/man5# sudo -u zenta  „shorewall start”
      sudo: shorewall start: command not found

      Mit csináltam rosszul? nem így kéne?
      [align=right][snapback]94804[/snapback][/align]

      hm. próbáld meg a /etc/sudoers filet szerkeszteni.
      pl.:
      user ALL=NOPASSWD:/sbin/qpank

      (ez persze nem az ami neked kell.)

      Hozzászólás: debian wallpaperz #1982215
      Bbt
      Felhasználó

        Csak ilyen kevés? 🙂

        Hozzászólás: Program indítás root jogokkal #1982144
        Bbt
        Felhasználó

          sudo parancs a te embered, be tudod állítani vele, hogy ezt az egy parancsot akármelyik user elindíthassa rootként.

          Hozzászólás: csomagok es kiadasok #1982188
          Bbt
          Felhasználó

            Mert a zorp nincs testing-ben
            [align=right][snapback]94758[/snapback][/align]

            unstable-ban van:
            http://packages.debian.org/unstable/net/zorp
            próbáld meg innen letölteni.
            bár van egy pár függõsége, azokat érdemes lenne összenézni a testingben lévõ verziókkal, lehet hogymegúszod azok frissítés nélkül…

            Hozzászólás: a linux és a lányok #1969812
            Bbt
            Felhasználó

              Ezen dolgoztam mostanában:
              http://tldp.fsf.hu/HOWTO/Encourage-Women-L…O-hu/index.html

              Nem én írtam, kedves killall 🙂 Csak fordítottam 😉
              [align=right][snapback]94775[/snapback][/align]

              🙂 Elolvastam… Nagyon tanulságos volt…
              gratula!

              Hozzászólás: csomagok es kiadasok #1982186
              Bbt
              Felhasználó

                Hali!

                Hogy tudom megadni, hogy csak egy par kijelolt csomagot frissitsen az unstable-bol, de minden mast meg a testingbol, apt-get upgrade eseten?
                koszi
                [align=right][snapback]94729[/snapback][/align]

                ha frissíted a csomaglistát unstable-re, megnézed milyen csomagok várnak udgrade-re, majd apt-get install cs.név, vagy install csnév –reinstall is. viszont ha frissíted a csomaglistát, gyakorlatilag Minden fentlévõ csomagod le akarja cserélni.
                javasolnám, hogy inkább kézzel válogasd ki a debian.com-ról ami neked kell, és utána kézzel rakd fel csomagból, ne apt-tal.
                nem az igazi egy hibrid rendszer.
                pontosan miért akarsz ilyet csinálni?

                Hozzászólás: Idiota dalok #1980545
                Bbt
                Felhasználó

                  xcut:

                  Sajnálatos. Viszont magát a népmûvészetet nem „jellemzi” egy(sok) szánalmas kiállítás, még a te értékrended szerint sem kéne.
                  Kissé elhamarkodott dolog következtetést levonni pl. a népzenérõl is. Itthon van nálam pár száz cd, archiv gyüjtések, parasztok zenélnek rajta 1953-tól napjainkig. van benne olyan, ami még az én értékrendem szerint is hallgathatatlan, de van ennek az ellenkezõje is. Viszont ezzek a zenék/táncok/eszközök megítéltettek azáltal, hogy funkciójukat betöltötték a saját környezetükben. Ebbõl kiragadva egy kis szeletet nem lehet objektív véleményt alkotni, legfeljebb olyat, hogy a „népzene? az szar…”

                  bocs kicsit hosszú lett…

                  Hozzászólás: Broadcom 440x ethernet probléma #1982114
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Szia!

                    amikor megtalálja nyomj egy ifconfig-ot, és postold.
                    megvan miyen modul kell hozzá?

                    Hozzászólás: debian alatt magyar ékezetek #1970488
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Kratka: most már akár regisztrálhatsz is…

                      Vicces, hogy pont most fordítgattam vi-al és a hosszú õ û helyett nekem is dobozok voltak, viszont feltoltam így, és a neten már korrektül jelentek meg a karakterek.

                      Hozzászólás: UHU 1.1.1 #1979208
                      Bbt
                      Felhasználó

                        uninstall:
                        meg fogsz lepõdni. nyomj egy -h csatit utána, ott leírja, hogy ha sok csatit akarsz, akkor: -A, és felsorolja…

                        –uninstall
                        Uninstall the currently installed NVIDIA driver.

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,111-3,120 / 4,322