Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Sziasztok!
Most telepitettem (ujra) a fedora core 2-t. Ha minden igaz akkor snd_intel8x0 egy ilyen nevu modult toltott be az elozo rendszerem ahhoz hogy mukodjon a hang. Namaarmost en meg egyelore ehhez is kishal vagyok. Mit csinaljak, hogy felismerje a hangkartyat, es be is toltse inditaskor?
(totalisan kezdo vagyok : )
Koszike
[align=right][snapback]93904[/snapback][/align]gondolom van neki valami eszközkezelõ menüje,
kézzel betöltheted a modult: modprobe snd_xxxxpl.: elsõre értelmetlen fagyás:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…t=0&#entry93889Megnéztem, csak WW , warning van, de az sem sok. Bemásolja a fórumba, lehet érdekes?
Egyébként van egy rossz hírem, már másodjára fagyott resetre a gépem. Szerintetek mit tudok csinálni most? :icon_rolleyes:
[align=right][snapback]93895[/snapback][/align]nekem egy ideig minden X újraindításra csontra fagyott, próbálj meg esetleg másik drivert. nekem pl. a 6116-os jött be debian alatt, viszont UHU alatt az 5336-os ment jól.
próbáld meg hátha…
ha „csak” kettõt fagyott, lehet más hiba is, nem biztos, hogy az nvidia.a infrat elméletileg sikerült beállítanom már csak vmi program kéne amivel kipróbálom!
most nehogy aszondjátok, hogy már leírtátok enyiszer anyiszor itt meg ott mert mire megtalálom lemegy a nap!
a segítséget elõre is köszi!
[align=right][snapback]93892[/snapback][/align]ott van az eassyconnect tudásbázisában hogyan tudod megnézni mûködik-e.
elég meggyõzõ…
most már csak egy profi többcsatornás audioszerkesztõ az álmom…Faction
„HOgy tudom megnézni és ha nincs betölteni a bttv modult mert még nem csináltam”
ideje elkezdeni:
sudo modprobe -l kilistázza a betöltött modulokat
sudo modprobe bttv elõször is megnézi be van-e töltve ez a modul.
ha igen: visszaad ja a promtot. ha nem, akkor megpróbálja betölteni.
Amennyiben sikerül neki, szintén visszaadja a promtot, ha nem akkor meg megszór hibaüzenettel.„és Te melyik TV nézõ progit használod?”
lásd fentebb.kellenek adatok. pl. milyen op rendszer, milyen kernel.
tarokk:
”Code:checking for working aclocal-1.4… missing
checking for working autoconf… missing
checking for working automake-1.4… missing
checking for working autoheader… missing
checking for working makeinfo… missing„
itt van a kutya elhantolva:
rakd fel az automake-t, az felrakja magával az autocofot is, lehet ez is megoldja, ha nem akkor kell még a többi is.
Ilyent nem írtam sehová.
Az etc/X11/xF86Config-ban nincs ilyenem.
[align=right][snapback]93789[/snapback][/align]és milyen driver van beállítva az XFConfigban?
egy probléma:
beállítom a levelezõ rendszert és nem akarja elküldeni a leveleket! jelszó meg minden jóó!
KMail-t használok!
ti mit ajánlotok?
és még egy:
infra portot hogyan tudom használni?
infrás mobilom van és szeretnék adatokat oda-visza küldeni!elõre is nagyon köszi a segítséget
[align=right][snapback]93749[/snapback][/align]kivételesen azt, hogy ne kmailt, hanem evolutiont használj.
ha a kmail ibás, mi a hibaüzenet, de elõször nézd át mégegyszer a beállításokat.
infra: keress rá itt a fórumon, töbször volt már róla szó.elírtad a linkben 🙂
helyesen a link is:
http://ubk.uhulinux.hu -
SzerzőBejegyzés