Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,191-3,200 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Tv-tuner #1975273
    Bbt
    Felhasználó

      Szia.

      nekem mondjuk a tvtime jól megy, ha UPC-s vagy, küldhetek hozzá egy chanel listát, lehet mûködik nálad is.

      elõtte anno használtam (SuSE alatt) kwintv-t, az is nagyon jó volt.
      http://www.kdetv.org/

      Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955904
      Bbt
      Felhasználó

        Van 49 topic az mplayer témában és azt mondod nézzem végig? Akkor inkább visszamegyek egy másik oprendszerre, és hamarabb befejezem a filmet! Nekem azt mondták, hogy a magyar linuxos társadalom szívesen segít (és már ezt tapasztaltam), de azt nem mondták, hogy kötekedni is szokott..
        Ha már vetted a fáradtságot, hogy írtál 3 sort, hozzáírhattad volna, hogy hol találom meg, amit keresek. (Mert feltételezem, hogy tudod. Ha meg nem tudod, akkor minek írtál?)
        peace
        [align=right][snapback]92883[/snapback][/align]

        Nem kötözködtem. Viszont épp ideje megtalálni a google-t, ha valamit meg akarsz találni.
        A magyar Linuxos társadalom igen segítõkész, de gon
        dolj bele: minden most kezdõ linuxos nagyjából ugyanazokat a kérdéseket teszi fel. Ezért van keresõ az oldalon (is),
        mondok egy példát: fenti keresõbe: mplayer Suse csomag. már meg is szûrte neked.
        közben megnéztem (ilyen módszerrel…) és találtam egy utalást packman honlapra.
        próbáld meg beütni a packman suse mplayer kombinációt google-be.

        szándékosan nem írtam le hol van, pedig most már megtehetném. Nem kötözködök, de te is gyorsabban tanulsz, ha nem mindíg másokra vagy utalva, és nekünk is könyebb, ha nem kell mindíg ugyanazokra a kérdésekre válaszolni.
        Kérlek értsd meg ezt a rövid szösszenetet, és ne megsértõdj rajta!

        viszont igazad van. ennyi erõvel én se tépjem a szám hiába: tessék…

        még valami eszembe jutott. Kérlek keresd meg a netikett topicot az adminisztrátoriban, és olvasd el. Komolyan…

        Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955902
        Bbt
        Felhasználó

          Köszi az infót.
          A probléma az, hogy nemrég kezdtem a Linuxos témát és egyelõre még avval se vagyok teljesen tisztában, hogy mit tesz lefordítani valamit. 😀
          Frankón nincsen kész csomag az mplayer-bõl?
          [align=right][snapback]92870[/snapback][/align]

          van csomag, többször elhangzott a fórumon, hogy hol. le is fordíthatod. segíts magadnak, és keresd meg. esetleg olvasd el hogy kell lefordítani, nem olyan bonyolult.
          Ennyi segítség még sok is egyszerre… 🙂

          Hozzászólás: TV tuner választás #1979001
          Bbt
          Felhasználó

            nézz körül a fórumon. pl. momex indított egy topicot, abban benne van minden.

            Hozzászólás: Nvida Nforce2 Drivert! #1980296
            Bbt
            Felhasználó

              esetleg áruld el konkrétan milyen cuccokhoz kell driver…

              Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980339
              Bbt
              Felhasználó

                PcZolee:

                Hozzászólás: Linux gép kikapcsolása távolról Win alól #1980380
                Bbt
                Felhasználó

                  Az SSH-n keresztül kiadott poweroff meg hasonló megoldások nem igazán tetszenek, igazából valami olyasmi lenne jó, hogy elindítok egy parancsfájlt és a gép lekapcsol. De gondolom ilyen nincs.
                  [align=right][snapback]92822[/snapback][/align]

                  szerintem ha elindítasz egy parancsfilet távolról, azt is ssh-n keresztül teszed, és maga a program egyszerûen kiad egy shutdown parancsot. Akkor viszont minek bonyolítani?
                  Miért nem tetszik ez az igen egyszerû, mûködõ és bejáratott megoldás?

                  szerk: nem tudok írni…

                  Hozzászólás: Gnome alatt eltünt az asztal.:/ #1979363
                  Bbt
                  Felhasználó

                    A kép nem lényeg,mert nem saját,csak példa.
                    A szörnyû az,hogy az zixpé már 2x elindult hiba nélkül,az uhu meg csak kde-ben hajlandó,de akkor sem mindig.
                    [align=right][snapback]92767[/snapback][/align]

                    Nem biztos, hogy egy oprendszer akkor jó, ha hibás memóriával is fut, és nem szól…
                    cserélj memóriát (kérj kölcsön valakitõl egy napra, teszt erejéig), nézd meg úgy jó-e…

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1948075
                    Bbt
                    Felhasználó

                      guest: Jogos, de felvesszük a kesztyût:

                      Ha a MICROSOFT autót gyártana:

                        1. Ahányszor a közúti jeleket újrafestik, mindig ki kell cserélni az autódat.
                        2. Néha az autód minden ok nélkül leáll és kénytelen leszel újraindítani, s mindezt kénytelen vagy tudomásul venni. Különösen gyakran fordul elõ a leállás, ha nem csinálsz semmi szokatlant.
                        3. Néha, általában valami fontos manõver közben az autó leáll és nem lehet újraindítani sem: ilyenkor újra kell installálnod a motort.
                        4. Az autóban egyszerre csak egy ember utazhaz, kivéve a CAR95 és a CARNT modelleket, de ekkor meg kell venned hozzá 10 ülést és egy új motort.
                        5.[code]Ha a MICROSOFT autót gyártana:

                        1. Ahányszor a közúti jeleket újrafestik, mindig ki kell cserélni az autódat.
                        2. Néha az autód minden ok nélkül leáll és kénytelen leszel újraindítani, s mindezt kénytelen vagy tudomásul venni. Különösen gyakran fordul elõ a leállás, ha nem csinálsz semmi szokatlant.
                        3. Néha, általában valami fontos manõver közben az autó leáll és nem lehet újraindítani sem: ilyenkor újra kell installálnod a motort.
                        4. Az autóban egyszerre csak egy ember utazhaz, kivéve a CAR95 és a CARNT modelleket, de ekkor meg kell venned hozzá 10 ülést és egy új motort.
                        5.

                      Hozzászólás: Laptopra milyen linuxot??? #1980334
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nálam egy 333-as Compaqon ketyeg Sid 2.6.8-as kernellel, és használható… ha lesz idõm teszek egy próbát valami régebbi kernellel is, mondjuk 2.2-es, hátha gyorsabb lesz.
                        Az OpenOffice viszont durván lassú, még gyorsindítóval is, forrásból felrakva. Lehet jobban jársz ha konbináls Abiword-ot meg táblázatkezelõt.

                        Még valami: a gyári kernel boot idejét a harmadára le lehet szorítani új kernellel. 🙂 Már ha sikerül jól leforgatnod…

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,191-3,200 / 4,322