Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,231-3,240 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Ubuntu/Debian #1978596
    Bbt
    Felhasználó

      Na ez az, ha meirom nem megy..
      Ezert nem ertem.
      [align=right][snapback]92082[/snapback][/align]

      Hozzászólás: Ubuntu/Debian #1978594
      Bbt
      Felhasználó

        Ha kezzel nyomom (konzolon – ifconfig eth0 ipcim mask) akkor mukodik rendesen, de elveszti a beallitasokat rebootkor.
        [align=right][snapback]92062[/snapback][/align]

        Most esik le mit írsz.
        Miért is kéne megjegyeznie?
        esetleg ha beírnád eth0-t is a beállításaival akkor indulna… 🙂

        Hozzászólás: ventillátor takarítás #1973922
        Bbt
        Felhasználó

          vizsla:
          „Na most ez a cikkíró amatõrizmusát volt hivatott. Ugyanis a maximális áramerõsség és maximális feszültség értéke sohasem egyenlõ a teljesítménnyel.”

          Ordasi Gábor a cikk írója, villamosmérnökként végzett a BME-n. (Ha jól tudom Híradástechnika tanszék mikrohullám, mindenféle lézeres cucc…)Jelenleg tanít is ott, szabadidejében a legpihentebb géphûtési módszerekkel próbálkozik. Többek közt egy igen megbízható vízhûtõje dolgozik a gépemben…
          Ha úgy érzed dilettáns, küldj neki egy mailt. Mindenkitõl szívesen tanul aki jobban ért nála a dologhoz…

          Viszont tényleg nagyon eltértünk a témától…

          Hozzászólás: Ubuntu/Debian #1978591
          Bbt
          Felhasználó

            Megprobalgattam, ugyanugy nem veszi fel, pedig az eth1 alapjan konfigoltam.
            Nem mukodik.
            Hagyom a fenebe, nem er nekem tobb orat a turkaszas egy halokartya miatt.
            Szerintem valahonnan meg kene neki valami, mert bootkor nincs net, ha igy csinalom.
            [align=right][snapback]92053[/snapback][/align]

            esetleg postold ide a fent említett filet, ill. áruld el milyen neted van. Hátha látunk valamit.
            azt sem ártana tudni milyen hálókártyák…
            kis info – kis segítség. 🙂

            n add fel, csak tanulhatsz belõle…

            Hozzászólás: Firefox+MS Java #1979558
            Bbt
            Felhasználó

              Rabbit:

              Igen, igazad van: a Linuxnak vannak hiányosságai és ennek okai is vannak.

              Nem, nincs igazad: jól beállított Linuxon, ahol a megfelelõ dolgokat használod, ilyen hibák nem jönnek elõ.

              Viszont mindkét mondat ferdítés a másik nélkül…

              Hozzászólás: SuSe 9.1 Képhiba #1979774
              Bbt
              Felhasználó

                xvidtune – kép beállítása szoftveresen.
                bár amit a rajz mutat, az nagyon durva.

                Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979324
                Bbt
                Felhasználó

                  kisbetû arra utalt, hogy nem adta meg a kernel-source-t neki…

                  Hozzászólás: Help #1977069
                  Bbt
                  Felhasználó

                    sikerült megoldanom a problémát
                    már csak a sudo beállítása van vissza….
                    itt pontosan mi is a teendõ? mert  néztem a Sallai András oldalát és nem teljesen világos a jogosultság beállítása….
                    Ha már lebeszéltetek a root os x rõl akkor ezt az so parancsot szeretném használni….
                    [align=right][snapback]92034[/snapback][/align]

                    nos:
                    apt-get install sudo
                    majd a /etc/sudoers fileba rootos sor után tegyél be ilyet:

                    Code:
                    bbt     ALL=(ALL) ALL

                    bbt     ALL=NOPASSWD:/sbin/shutdown
                    bbt     ALL=NOPASSWD:/sbin/halt
                    bbt     ALL=NOPASSWD:/sbin/reboot

                    az elsõ arra vonatkozik, hogy ha bbt userként egy parancs elé odateszem, sudo akkor az a parancs rendszergazdai jogosultságokkal fog futni, és a user jelszavával.
                    pl. sudo apt-get install…

                    a másik 3 sor egyértelmû.

                    egyébként mindez benne van fellow doksijában…

                    sany: a su nem csomag, nem is telepíthetõ:
                    bbt@bbt:~$ sudo apt-get install su
                    Csomaglisták olvasása… Done
                    Függõségi fa építése… Done
                    E: Nem található a su csomag

                    Hozzászólás: ventillátor takarítás #1973919
                    Bbt
                    Felhasználó

                      peltier elemrõl:

                      http://tuningnet.hu/cikkek/powerbix/

                      a lényegi rész:

                      2db 124 Watt hûtõteljesítményû peltier elem PE-127-20-15-ös típusú, a http://www.datapress.hu jóvoltából. Ez 15.4 Voltról elvileg 13.4 Ampert fogyaszt, így kb. 206 Wattot vesz fel a tápegységbõl. Azt tapasztaltam, hogy a peltier elem a megadott feszültségen sosem veszi fel a maximális áramot, teljesítménytõl függõen 1-2 amperrel kevesebbet szokott fogyasztani. Tehát a kettõ összesen nagyjából 400 Wattot fogyaszt!

                      felhívnám a figyelmet, hogy ez nem egyszerûen nagy fogyasztás, hanem azt jelenti, hogy ha egy körön van a géppel, meg mondjuk még néhány dologgal akkor valószínüleg a biztosíték nem bírja el. (mondjuk 15-20 amperes biztosítékot vegyünk alapul)

                      olyan apróságot ne is említsünk, hogy rendes kábel kell ami ekkora teljesítményt elbír, és ahogy kisbetû is mondta: a másik felét hûteni kell, méghozzá nagyon keményen. ha viszont beszerzel rá mondjuk egy rendes vízhûtõ kört, akkor miért nem rakod rögtön a procira.

                      Ez klasszikusan olyan dolog, ami nem házi barkácsra való, csak a legtöbb embernek ez nem jut el a fejéig.
                      valahol volt egy nagyon jó oldal a kérdésrõl, ha megtalálom postolom.

                      Hozzászólás: Mandrake 10 telepítési gond #1942855
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Tutu:
                        „Hali!Régebben hallottam olyanról,hogy a mandrake és az LG cd-rom nem nyerõ párosítás.Ez még ma is így van,vagy már javítva van ez a hiba?”

                        hû… ilyen tényleg volt, de annak lassan két éve… 🙂 azt hiszem 9.x-es Mandrake amikor kijött, egy bizonyos szériájú LG cdromot meggyilkolt. Akkortájt szerettem volna pont felrakni egyet, de inkább maradtam -ennek hatására- a Süsünél. kb. három héttel a hiba megjelenése után már javítva volt a hiba, sõt megjelentek megoldások a söglött cdromok meggyógyítására is…
                        A jelenlegi változatot tuti nem érinti.

                        nastjakam:
                        maga a telepítés nem olyan nagyon riasztó dolog, ha minden jól megy a végeredménye egy olyan rendszer, hogy egy titkárnéni is elboldogul vele. szabilinux rettenetesen alapos, emiatt persze egy rakat olyan infot is közöl, amire frissiben nem lesz szükséged, voszont egy rakat „gyakorlati” problémára nem kapsz választ, amire viszont itt leszünk mi…

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,231-3,240 / 4,322