Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,241-3,250 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Help #1977067
    Bbt
    Felhasználó

      Az a gond hogy nem tudom hogyan de eltünt egy csomó lib……so.
      ezeket pótoltam ,de ahogy beirom a nevet és a jelszót nyomok egy entert,  elindul majdnem csak visszalép  mintha hiányozna még valami
      ctrl+alt+f1 l megy minden
      csak ezzel a szemét X el szivok de már 2 hete……
      …..error libXt.so.6
      …..error libXpm.so.4

      ilyesmiket irogat
      [align=right][snapback]91961[/snapback][/align]

      csak úgy nem szoktak eltûnni.
      apt-cache search libxt, vesd össze, hogy ha kilistázod a fentlévõ csomagokat mi egyezik.
      ha hiányzik file valami miatt, akkor pl. apt-get install libxt6 –reinstall
      azért érdekelne picit pontosabban mik azok az „apróságok” amik még települtek… 🙂

      Hozzászólás: Ubuntu/Debian #1978588
      Bbt
      Felhasználó

        K:
        „ifconfiggal adtam neki cimet stb. megy.
        Rebootnal elveszik a cim es ujra kell jatszani.
        Lehet ezt automatizalni?”

        Lehet.
        a /etc/network/interfaces fileban kell turkálnod. meg lehet adni statikusat, vagy hogy álljon be DHCP-n. persze kártyánként…
        sõt megadhatsz több módot is, és az egyik az alapértelmezett.

        man…

        Hozzászólás: Help #1977057
        Bbt
        Felhasználó

          csuzlee:
          „:D Sikerült végre feltennem a debiant 😀 örülök neki”
          gratulálok!

          „Ez miért is másabb vagy jobb mint a többi disztró???”
          erre térjünk vissza egy hónap múlva.
          Ha arra gondolsz amire gondolom hogy gondolsz: az X ugyanúgy néz ki…

          „Ja akadnak vele gondok.Pl.nem tudom unmountolni a cdolvasót


          > unmount /dev/hdc /mnt/cdrom (a mountolás megy)”

          a parancs nem unmount, hanem umount

          „meg a felhasználói jogosultságokat szeretném beállítani”
          pontosabban!

          „+annak is örülnék ha root ként be tudnék jutni az x re”
          ne akarj… nagyon sokan mondták már.
          rakd fel a sudo csomagot, a userneved meg add hozzá a /etc/sudoers file-hoz, így az adott mûveletekre rootjoggal fogsz rendelkezni.

          még valami: telepítés után, ha nem netrõl csináltad nyomj
          sudo apt-get update
          sudo apt-get upgrade
          parancsokat

          Hozzászólás: woody telepitési gond #1979574
          Bbt
          Felhasználó

            erre gondoltam:

            http://cdimage.debian.org/pub/cdimage-test…386-netinst.iso

            fellow:
            köszönöm…
            én nagyon netinstall párti vagyok, bár már ennek kapcsán egyszer megjegyezted, hogy „én megmondtam…” 🙂

            Hozzászólás: firefox hiba #1979416
            Bbt
            Felhasználó

              Nézd meg vazze… nincs rajta sapka…

              Hozzászólás: Tesco gazdaságos ébresztõóra #1979040
              Bbt
              Felhasználó

                Hali!

                Akkor ezzel az opcióval szinte teljesen fel lehet váltani az asztali videókat. (programozott felvétel vagy mi) egy halt paranccsal megtoldva a mencoder végét.

                (Ez megvalóstható, ugye jól gondolom a dolgot? Rá is állok az ügyre, csak vennem kell egy tunert.)
                [align=right][snapback]91854[/snapback][/align]

                Biztosan megvalósítható, és tetszik az ötlet, de: ha már fel akarok venni, nem kapcsolom ki a gépet… akkor csak a felvétel idõzítését kell megoldani, az meg nem BIOS spec. dolog.

                Hozzászólás: firefox hiba #1979414
                Bbt
                Felhasználó

                  azért ne utáld ki innen sany boyt…
                  mondjuk ennek a megszólalásának túl sok értelmét tényleg nem láttam a probléma szempontjából…

                  szerk: „Azért az operat mert az nincs bedrótozva a csomakohoz(függõségileg)!”

                  Ezt fejts már ki magyarul viszont, mert egyszerûen nem értem.

                  Hozzászólás: Postfix „loop” probléma #1979027
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Igazából nem hiszem, hogy tudok segíteni, fõleg úgy nem hogy nem láttam a konfigját, ami eszembe jutott: ilyen hiba típusosan lehet pl. egy rosszul beállított vírusgyilok szabály miatt. pl. durván letömörített csatolt cucc, a szúrõ visszahajítja a queuba, majd megint odaér, megint megszûri, és kész a loop. de lehet akármilyen szûrési szabály, nem feltétlen vírusgyilok. ez indokolná miért megy jól eximmel, hisz az nem használja a rossz konfigot…

                    Hozzászólás: firefox hiba #1979411
                    Bbt
                    Felhasználó

                      montressor:
                      „kdecore (KIconLoader): WARNING: Icon directory /usr/share/icons/hicolor/ group 36×36/stock/code not valid. -ebbol egy rahedli”

                      ezk ikonok, ha nincsenek meg, nem tudja õket betölteni, így nem hiszem hogy hibát okoznának (ilyen jellegût…)

                      „meg ilyen:
                      konsole: WARNING: KLocale: trying to look up „” in catalog. Fix the program
                      auto selected locale: en-US”
                      ez is csak egy figyelmeztetés, hogy USA angol az alapértelmezett, tehát ez sem valószínû…

                      esetleg nincs saját logja?

                      milyen debianhoz van és milyen firefox? amikor én próbálkoztam vele, egy napig nagyon bugos volt, utána egy upgrade megoldotta a dolgot. Siden két napot kellett rá várni… 🙂

                      sany:
                      -Nem bootol a Linuxom mi lehet a baj?
                      -használj inkább egy másikat…

                      Hozzászólás: woody telepitési gond #1979572
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Szia!
                        jártam én is így, azok a floppyk, amikkel jól mûködött a gépemen az install nem voltak hajlandóak megtalálni vinyót a laptopomban. Kénytelen voltam másik source-hoz nyúlni, egy sarge netinstall cd-vel gond nélkül ment.
                        próbáld meg fellow doksijában szereplõ cd-t, esetleg ha bátor vagy mást…

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,241-3,250 / 4,322