Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hm. jó. Ha van kedved, szerintem kezdjük lentrõl:
rakj fel egy 2.4.26 kernelt, nézzük meg nem-e az a baja.
esetleg egy nvidia drivert, de inkább elõbb egy régebbi kernelt. (gyárit.)ui.: állítólag a 2.6.8as kernel nagyon bugos. nekem semmi bajom nincs vele, de könnyen lehet nálad ez a baj…
Ezt fordítsa le valaki, mert különben hülyén halok meg.
[align=right][snapback]91614[/snapback][/align]õõõ… :huh: :huh: :huh:
szerk: egy két helyen látni olyat, hogy nem ott van a post, ahol reagált az illetõ. pl. Tassadarnak van egy ilyen megnyilvánulása a netikett fórumban:http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=9817&st=30
ez nem ide szól, két napja még azt is tudtam hova…
Lehet, itt is ez történt vala…
kelemengabor: köszönöm! 😀
Az ember nem is gondolná, hogy ilyen egyszerû 🙂
Jó ez az Ubuntu. Kösz a helpet mindenkinek!
[align=right][snapback]91616[/snapback][/align]Biztos?
azért most hagy szidjalak le.
szöveg értési képesség:„Unable to find the kernel source tree for the currently running kernel.
Please make sure you have installed the kernel source files for your
kernel; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you have the
‘kernel-source’ rpm installed. If you know the correct kernel source
files are installed, you may specify the kernel source path with the
‘–kernel-source-path’ commandline option.„
ezt vetném össze ezzel: ./nvidia.run –/usr/src/kernel-source-2.6.8persze ha meg lehet oldani máshogy is, azt írjuk az Ubuntu számlájára, tényleg dícséretes.
itt ezt olvastam:
azonban a Pinnacle Studio PCTV PRO kartyakon levo bt878-as chip-et
kicsereltek! mar egy joideje (?egy eve kb?) mar masik chip-pel szallitjak
(most meg nem mondom melyikkel)Akkor ez így is fog mûködni?
Tényleg bocs, hogy ennyit kérdezek, de nem akarok egy nem mûködõ kártyát.
[align=right][snapback]91580[/snapback][/align]A kérdés jogos, de erre legfeljebb akkor kapsz választ, ha azt is megmondod mire cserélték ki.
Bár nagy valószínüség szerint azzal is menni fog.Using: nvidia-installer ncurses user interface
-> You appear to be running in runlevel 1; this may cause problems. For exampl
e: some distributions that use devfs do not run the devfs daemon in runlevel
1, making it difficult for nvidia-installer to correctly setup the kernel mo
dule configuration files. It is recommended that you quit installation now
and switch to runlevel 3 (`telinit 3`) before installing.
ERROR: Unable to find the kernel source tree for the currently running kernel.
Please make sure you have installed the kernel source files for your
kernel; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you have the
‘kernel-source’ rpm installed. If you know the correct kernel source
files are installed, you may specify the kernel source path with the
‘–kernel-source-path’ commandline option.
ERROR: Installation has failed. Please see the file
‘/var/log/nvidia-installer.log’ for details. You may find suggestions
on fixing installation problems in the README available on the Linux
driver download page at http://www.nvidia.com.[align=right][snapback]91570[/snapback][/align]
a hibák. az elsõ csak figyelmeztetés, ettõl még lehet.
Lövésem sincs hol lehet te kerneled forrása, ha az ubunt debian kernelt használ, akkor
apt-cache search kernel-source
ha nem, akkor keresd meg Ubuntuéknál.
ha felrakod, és úgysem jó, akkor nézd meg a helpjében, lehet megkell adni neki csatolóban a kernel-source-tsshval láttam már távoli X-et, imho meg lehet csinálni, de nem tudom hogy…
man sshszerk: viszont az Xhez szükség van kicsit kajakabb sávszélességre is…
vajh kernel-source ill. headers fent van?
mi a pontos üzenet?
(nvidia logja.)Hi!
shutdown -h now -ra a kovetkezot kapom :
Broadcast message from root (ttyp0) (Thu Oct 21 18:25:51 2004):
The system is going down for reboot NOW!
init: timeout opening/writing control channel /dev/initctlAztan ismet konzol….mi lehet a gond????
Mindez az utan tortent,hogy rsync -aHPx el akartam csinalni egy masolatot a rendszerrol a /mnt/linuxnew konyvtarba..
Ezutan kiadtam a chroot /mnt/linuxnew parancsot…
Ekkor eltunt annak tartalma (marmint a /mnt/linuxnew -nak)
es most ez a hibauzi…
mit tegyek???
felek ujrainditom a gepet nem fog bebootolni…
[align=right][snapback]91553[/snapback][/align]csinalj egy bootfloppyt, és bootolj újra.
ok. barkobázzunk.
kéne egy syslog, legalább egy ilyen „hibás” bootnyi rész.
nem ártana tudni a pontos hardware-t (például videokártya, van-e raid, bár nem hiszem, hogy ez utóbbi lenne a gond), a pontos kernelt (gyári? 2.6-ból azért van egy pár.)
hangkártyákról beszélgethetünk általánosan, vagy h van kedved, áruld el milyen, és milyen modullal hajtod. egyébként néha az enyém is közli, hogy valami használja a /dev/dspt, engem sem szokott igazán zavarni…
ha az X a gáz, érdekes lehet még egy XConfig is.
ha csak a gdm/kdm a bugos, megpróbálhatod upgradelni, bár lehet hogy inkább szedd le –purge, és utána rakd fel újra. -
SzerzőBejegyzés