Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,251-3,260 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: sid – belassulás #1979298
    Bbt
    Felhasználó

      hm. jó. Ha van kedved, szerintem kezdjük lentrõl:
      rakj fel egy 2.4.26 kernelt, nézzük meg nem-e az a baja.
      esetleg egy nvidia drivert, de inkább elõbb egy régebbi kernelt. (gyárit.)

      ui.: állítólag a 2.6.8as kernel nagyon bugos. nekem semmi bajom nincs vele, de könnyen lehet nálad ez a baj…

      Hozzászólás: kotelezo esti program #1972543
      Bbt
      Felhasználó

        Ezt fordítsa le valaki, mert különben hülyén halok meg.
        [align=right][snapback]91614[/snapback][/align]

        õõõ… :huh: :huh: :huh:
        szerk: egy két helyen látni olyat, hogy nem ott van a post, ahol reagált az illetõ. pl. Tassadarnak van egy ilyen megnyilvánulása a netikett fórumban:

        http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=9817&st=30

        ez nem ide szól, két napja még azt is tudtam hova…

        Lehet, itt is ez történt vala…

        Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979318
        Bbt
        Felhasználó

          kelemengabor: köszönöm! 😀

          Az ember nem is gondolná, hogy ilyen egyszerû 🙂

          Jó ez az Ubuntu. Kösz a helpet mindenkinek!
          [align=right][snapback]91616[/snapback][/align]

          Biztos?
          azért most hagy szidjalak le.
          szöveg értési képesség:

          „Unable to find the kernel source tree for the currently running kernel.
          Please make sure you have installed the kernel source files for your
          kernel; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you have the
          ‘kernel-source’ rpm installed. If you know the correct kernel source
          files are installed, you may specify the kernel source path with the
          ‘–kernel-source-path’ commandline option.
          ezt vetném össze ezzel: ./nvidia.run –/usr/src/kernel-source-2.6.8

          persze ha meg lehet oldani máshogy is, azt írjuk az Ubuntu számlájára, tényleg dícséretes.

          Hozzászólás: TV tuner választás #1978994
          Bbt
          Felhasználó

            itt ezt olvastam:

            azonban a Pinnacle Studio PCTV PRO kartyakon levo bt878-as chip-et
            kicsereltek! mar egy joideje (?egy eve kb?) mar masik chip-pel szallitjak
            (most meg nem mondom melyikkel)

            Akkor ez így is fog mûködni?

            Tényleg bocs, hogy ennyit kérdezek, de nem akarok egy nem mûködõ kártyát.
            [align=right][snapback]91580[/snapback][/align]

            A kérdés jogos, de erre legfeljebb akkor kapsz választ, ha azt is megmondod mire cserélték ki.
            Bár nagy valószínüség szerint azzal is menni fog.

            Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979308
            Bbt
            Felhasználó

              Using: nvidia-installer ncurses user interface
              -> You appear to be running in runlevel 1; this may cause problems.  For exampl
                e: some distributions that use devfs do not run the devfs daemon in runlevel
                1, making it difficult for nvidia-installer to correctly setup the kernel mo
                dule configuration files.  It is recommended that you quit installation now
                and switch to runlevel 3 (`telinit 3`) before installing.

               
              ERROR: Unable to find the kernel source tree for the currently running kernel.
                    Please make sure you have installed the kernel source files for your
                    kernel; on Red Hat Linux systems, for example, be sure you have the
                    ‘kernel-source’ rpm installed.  If you know the correct kernel source
                    files are installed, you may specify the kernel source path with the
                    ‘–kernel-source-path’ commandline option.
              ERROR: Installation has failed.  Please see the file
                    ‘/var/log/nvidia-installer.log’ for details.  You may find suggestions
                    on fixing installation problems in the README available on the Linux
                    driver download page at http://www.nvidia.com.

              [align=right][snapback]91570[/snapback][/align]

              a hibák. az elsõ csak figyelmeztetés, ettõl még lehet.

              Lövésem sincs hol lehet te kerneled forrása, ha az ubunt debian kernelt használ, akkor
              apt-cache search kernel-source
              ha nem, akkor keresd meg Ubuntuéknál.
              ha felrakod, és úgysem jó, akkor nézd meg a helpjében, lehet megkell adni neki csatolóban a kernel-source-t

              Hozzászólás: Böngészõ megosztása #1975777
              Bbt
              Felhasználó

                sshval láttam már távoli X-et, imho meg lehet csinálni, de nem tudom hogy…
                man ssh

                szerk: viszont az Xhez szükség van kicsit kajakabb sávszélességre is…

                Hozzászólás: nvidia driver nem megy fel! #1979306
                Bbt
                Felhasználó

                  vajh kernel-source ill. headers fent van?
                  mi a pontos üzenet?
                  (nvidia logja.)

                  Hozzászólás: Kocsma topik #1948037
                  Bbt
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: initctl problema #1979304
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Hi!

                      shutdown -h now  -ra a kovetkezot kapom :

                      Broadcast message from root (ttyp0) (Thu Oct 21 18:25:51 2004):

                      The system is going down for reboot NOW!
                      init: timeout opening/writing control channel /dev/initctl

                      Aztan ismet konzol….mi lehet a gond????
                      Mindez az utan tortent,hogy rsync -aHPx el akartam csinalni egy masolatot a rendszerrol a /mnt/linuxnew konyvtarba..
                      Ezutan kiadtam a chroot /mnt/linuxnew parancsot…
                      Ekkor eltunt annak tartalma (marmint a /mnt/linuxnew -nak)
                      es most ez a hibauzi…
                      mit tegyek???
                      felek ujrainditom a gepet nem fog bebootolni…
                      [align=right][snapback]91553[/snapback][/align]

                      csinalj egy bootfloppyt, és bootolj újra.

                      Hozzászólás: sid – belassulás #1979296
                      Bbt
                      Felhasználó

                        ok. barkobázzunk.
                        kéne egy syslog, legalább egy ilyen „hibás” bootnyi rész.
                        nem ártana tudni a pontos hardware-t (például videokártya, van-e raid, bár nem hiszem, hogy ez utóbbi lenne a gond), a pontos kernelt (gyári? 2.6-ból azért van egy pár.)
                        hangkártyákról beszélgethetünk általánosan, vagy h van kedved, áruld el milyen, és milyen modullal hajtod. egyébként néha az enyém is közli, hogy valami használja a /dev/dspt, engem sem szokott igazán zavarni…
                        ha az X a gáz, érdekes lehet még egy XConfig is.
                        ha csak a gdm/kdm a bugos, megpróbálhatod upgradelni, bár lehet hogy inkább szedd le –purge, és utána rakd fel újra.

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,251-3,260 / 4,322