Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Különben az sem mindegy, hogy milyen notebook. Abban viszont egyeznek, hogy ha önmagától nem ismeri fel le kell tiltani az isapnp-t. (az az utcsó)
[align=right][snapback]90574[/snapback][/align]tudom. megoldottam már UHU alatt egyszer, de most nem elõtte ülök, és egy pillanatra összekevertem õket.
figyelmetlen voltam, sorry… :blush:minden keverõ maxon, és sima prompt-ot ad… semmi mást.
[align=right][snapback]90567[/snapback][/align]más progival?
Egészen másra gondoltam… ezért magamra utaltam a
mondattal.
[align=right][snapback]90570[/snapback][/align]🙂 azért ennyire nem vagyok hülye…
Itt volt egy sikeres megoldás… Próbáld ezt:
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=7205&st=30
(modprobe snd-es18xx port=0x220 mpu_port=0x330 irq=5 dma1=1 dma2=0 isapnp=0)„testfestést?”
azt már fiatalabban is…„bármivel?”
hááát… mondjuk a baltát/láncfûrészt nem javasolnám, bár az inkább testszobrászat…(fúj, ronda perverz!)
ezt nem értem… 🙂Sziasztok! Egy kezdõ linuxos haveromnak segítettem abban, hogy az egyik uhus felhasználóinevét és jelszavát (ami bejelentkezéskor kell ugye) megváltoztassa. Az msn-en keresztül egyszerre csináltuk. Nála úgy tûnt, hogy sikerült, nálam meg nem, mert amit én megváltoztattam, az a false könyvtárra mutatott. A cimborámnál meg az van, hogy nem indul el a grafikus felület, és úgy tud csak bejelentkezni. Vissza lehet-e valahogy varázsolni a grafikus felületet valahogy? A ctrl + alt + F7 trükk sajnos nem jött be…
[align=right][snapback]90561[/snapback][/align]XF86Config.old visszaállítása, bár nem árultál el túl sokat.
mi nem megy? mi a hibaüzenet?
a ctr+alt f7 „mindössze” terminált vált.
Szevasztok!
Marhajó rendszer ez az Ubuntu, de adatmentés végülis csak úgy sikerült, hogy egy partira raktam az egészet. Namármost,hogyan lehet megcsinálni utólag, hogy a /home egy másik partin legyen? Tehát a csatolási pont más legyen? Ezt is az fstabban?
Elõre is kösz, és mindenképpen érdemes kipróbálni! Nagyon letisztult és gyors rendszer!
[align=right][snapback]90557[/snapback][/align]kérdésben a válasz.
hozd létre a partíciót, told át a cuccot,
fstabban beállít:/dev/hdxx /home ext3 defaults 0 2
majd
umount -a
mount -aplusz egy megj: ha rootként csinálod, akkor z átmozgatás után törölhetõ a home tartalma, ha viszont be vagy jelentkezve, akkor nem fogja szeretni.
minek használjak ubuntut (egy olyan rendszert, amrõl szint nem tudok semmit, plusz nem ismerek magyar felhasználót), ha van debianom? (költõi kérdés)
2. ez miért debianos topic?
Arról nem beszélve, hogy rengeteg kiskorú látogatja a fórumot, szülõi felügyelet nélkül.
[align=right][snapback]90556[/snapback][/align]fiatalkorú… õk már csinálhatnak is ilyet, ha kölcsönös az érdeklõdés… 🙂
UHU Linux 1.1 -et tettem fel, és van egy VIA AC ’97 hangkártyám, ami nem nagyon akar megszólalni. A vezérlõultban nem ír ki semmit a felismert hangkártyák között, de a kis hangszóró ikon az óra meleltt megy, és ha zenét jáccok le vele, nem ír ki hibát…csak hang nincs 🙁
Aki tud pls segítsen… legjobb lenne, ha valaki küldene egy e-mailt nekem a [email protected] címre.
Elõre is köszi mindenkinek
[align=right][snapback]90549[/snapback][/align]hm. alaplapi, integrált?
nálam felismerte gond nélkül.
amennyibe a modul a probléma, az kibukik, ha nyomsz egy
# modprobe -l
opciót, majd megnézed a via modulokat:
#modprobe VIA-akármi
és ha nem a promtot adja vissza, akkor azt postolod ide.de elõtte:
a keverõn a hangerõ fel van tolva tuti?
mivel játszol le? ha XMMS. jól van beállítva a plugin? próbálj meg más progival, mást, hátha az a gond. pl. KSCD-vel egy audio cd-t.Egyet tudok, de az gyerekeknek való: tuxtype. (egyébként nagyon aranyos)
[align=right][snapback]90547[/snapback][/align]😆 😆 😆 iszonyú jó…
-
SzerzőBejegyzés