Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,311-3,320 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: UHU linux 1.1 + hangkártya #1977784
    Bbt
    Felhasználó

      Különben az sem mindegy, hogy milyen notebook. Abban viszont egyeznek, hogy ha önmagától nem ismeri fel le kell tiltani az isapnp-t. (az az utcsó)
      [align=right][snapback]90574[/snapback][/align]

      tudom. megoldottam már UHU alatt egyszer, de most nem elõtte ülök, és egy pillanatra összekevertem õket.
      figyelmetlen voltam, sorry… :blush:

      Hozzászólás: UHU linux 1.1 + hangkártya #1977782
      Bbt
      Felhasználó

        minden keverõ maxon, és sima prompt-ot ad… semmi mást.
        [align=right][snapback]90567[/snapback][/align]

        más progival?

        Hozzászólás: No random bodyart…… #1978385
        Bbt
        Felhasználó

          Egészen másra gondoltam… ezért magamra utaltam a
          mondattal.
          [align=right][snapback]90570[/snapback][/align]

          🙂 azért ennyire nem vagyok hülye…

          Hozzászólás: UHU linux 1.1 + hangkártya #1977780
          Bbt
          Felhasználó

            Itt volt egy sikeres megoldás… Próbáld ezt:
            http://www.linuxforum.hu/ipbmb/index.php?s…opic=7205&st=30
            (modprobe snd-es18xx port=0x220 mpu_port=0x330 irq=5 dma1=1 dma2=0 isapnp=0)

            Hozzászólás: No random bodyart…… #1978383
            Bbt
            Felhasználó

              „testfestést?”
              azt már fiatalabban is…

              „bármivel?”
              hááát… mondjuk a baltát/láncfûrészt nem javasolnám, bár az inkább testszobrászat…

              (fúj, ronda perverz!)
              ezt nem értem… 🙂

              Bbt
              Felhasználó

                Sziasztok! Egy kezdõ linuxos haveromnak segítettem abban, hogy az egyik uhus felhasználóinevét és jelszavát (ami bejelentkezéskor kell ugye) megváltoztassa. Az msn-en keresztül egyszerre csináltuk. Nála úgy tûnt, hogy sikerült, nálam meg nem, mert amit én megváltoztattam, az a false könyvtárra mutatott. A cimborámnál meg az van, hogy nem indul el a grafikus felület, és úgy tud csak bejelentkezni. Vissza lehet-e valahogy varázsolni a grafikus felületet valahogy? A ctrl + alt + F7 trükk sajnos nem jött be…
                [align=right][snapback]90561[/snapback][/align]

                XF86Config.old visszaállítása, bár nem árultál el túl sokat.

                mi nem megy? mi a hibaüzenet?

                a ctr+alt f7 „mindössze” terminált vált.

                Hozzászólás: Csatolási pontok állítása (Ubuntu) #1978411
                Bbt
                Felhasználó

                  Szevasztok!

                  Marhajó rendszer ez az Ubuntu, de adatmentés végülis csak úgy sikerült, hogy egy partira raktam az egészet. Namármost,hogyan lehet megcsinálni utólag, hogy a /home egy másik partin legyen? Tehát a csatolási pont más legyen? Ezt is az fstabban?

                  Elõre is kösz, és mindenképpen érdemes kipróbálni! Nagyon letisztult és gyors rendszer!
                  [align=right][snapback]90557[/snapback][/align]

                  kérdésben a válasz.
                  hozd létre a partíciót, told át a cuccot,
                  fstabban beállít:

                  /dev/hdxx /home ext3 defaults 0 2

                  majd
                  umount -a
                  mount -a

                  plusz egy megj: ha rootként csinálod, akkor z átmozgatás után törölhetõ a home tartalma, ha viszont be vagy jelentkezve, akkor nem fogja szeretni.

                  minek használjak ubuntut (egy olyan rendszert, amrõl szint nem tudok semmit, plusz nem ismerek magyar felhasználót), ha van debianom? (költõi kérdés)

                  2. ez miért debianos topic?

                  Hozzászólás: No random bodyart…… #1978381
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Arról nem beszélve, hogy rengeteg kiskorú látogatja a fórumot, szülõi felügyelet nélkül.
                    [align=right][snapback]90556[/snapback][/align]

                    fiatalkorú… õk már csinálhatnak is ilyet, ha kölcsönös az érdeklõdés… 🙂

                    Hozzászólás: UHU linux 1.1 + hangkártya #1977777
                    Bbt
                    Felhasználó

                      UHU Linux 1.1 -et tettem fel, és van egy  VIA AC ’97 hangkártyám, ami nem nagyon akar megszólalni. A vezérlõultban nem ír ki semmit a felismert hangkártyák között, de a kis hangszóró ikon az óra meleltt megy, és ha zenét jáccok le vele, nem ír ki hibát…csak hang nincs 🙁

                      Aki tud pls segítsen… legjobb lenne, ha valaki küldene egy e-mailt nekem a [email protected] címre.

                      Elõre is köszi mindenkinek
                      [align=right][snapback]90549[/snapback][/align]

                      hm. alaplapi, integrált?
                      nálam felismerte gond nélkül.
                      amennyibe a modul a probléma, az kibukik, ha nyomsz egy
                      # modprobe -l
                      opciót, majd megnézed a via modulokat:
                      #modprobe VIA-akármi
                      és ha nem a promtot adja vissza, akkor azt postolod ide.

                      de elõtte:
                      a keverõn a hangerõ fel van tolva tuti?
                      mivel játszol le? ha XMMS. jól van beállítva a plugin? próbálj meg más progival, mást, hátha az a gond. pl. KSCD-vel egy audio cd-t.

                      Hozzászólás: Szeretnék megtanulni 10 ujjal gépelni #1978400
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Egyet tudok, de az gyerekeknek való: tuxtype. (egyébként nagyon aranyos)
                        [align=right][snapback]90547[/snapback][/align]

                        😆 😆 😆 iszonyú jó…

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,311-3,320 / 4,322