Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hi!
szeretnék megtanulni gyorsírni (10 ujjal gépelni), de nem tudok semmi programot erre linux alá, ami megtanít. mert win alá van, csak az nincs kéznél.vkinek vmi 5lete?
thx
[align=right][snapback]90546[/snapback][/align]1. ha egy mód van rá, ez nem ide való hanem a vegyes felvágottba.
2. igen http://www.google.hu, én beírnék mondjuk ilyesmit: gépírás linux.
nem is hinnéd milyen meglepõ eredmény jön ki… és rögtön a 2. találat eredményre is vezethet…Suse 9.1 alapgrub…
[align=right][snapback]90329[/snapback][/align]hm. van egy ilyen gondom, lehet az van itt is: a bootolható win partíciót kénytelen voltam hidden státuszba tenni. azelõtt onnan bootolt a grub is ami persze átkerült, azóta nincs winem, és ha újra akarom húzni (a wint), eljut a rebootig, majd onnan a grub megint nem tölti be.
hibajelenség, ha jól van paraméterezve a grub: wines bootra kiírja, hogy GRUB.a noi kepekrol beszelsz? mert ha azt gusztustalannak tartod, akkor…
en inkabb meg tobbet es nagyobban kernek 🙂
[align=right][snapback]90521[/snapback][/align]igen, meg mûalkotás is. mondjuk pont a tûzoltósat nézd meg jobban.
ha jó nõket akarok nézni, akkor a szex.lap.hu-ra megyek… 🙂
tulajdonképp baromság lenne letörölni (korán volt még… 🙂 )
ettõl függetlenül nem mindenki szeretne lyukat nézni egy „szakmai” fórum fõoldalán. mint ahogy tangát sem. pedig azzal sincs semmi baj. (mégis mindíg lerángatja az ember 😀 )elsõre egy apróság az oldalon:
a konfig patch telepítésénél a file végérõl lemaradt a bzip.bzip2 -cd kernel_build_hu.patch.bz2 | patch -p1
apróság, csak feltûnt.
a másik: összenézem 2.6.8-as kernellel is, ahogy néztem nincs túl sok eltérés a kettõ közt, akár mehetne is jól.„
lspci parancs kimenete:
00:00.0 Host bridge: Intel Corp. 440BX/ZX/DX – 82443BX/ZX/DX Host bridge (rev 03
)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corp. 440BX/ZX/DX – 82443BX/ZX/DX AGP bridge (rev 03)
00:07.0 ISA bridge: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 ISA (rev 02)
00:07.1 IDE interface: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 IDE (rev 01)
00:07.2 USB Controller: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 USB (rev 01)
00:07.3 Bridge: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 ACPI (rev 02)
00:11.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCI1225 (rev 01)
00:11.1 CardBus bridge: Texas Instruments PCI1225 (rev 01)
01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc 3D Rage LT Pro AGP-133 (
rev dc)”ez igen érdekes. valaki árulja el hol van itt a hangkártya, mert én nem jöttem rá.
légy oly kedves még egy lshw kimenetet is, hátha attól okosabb leszek…„Az modprobe snd-es18xx parancs kimenete:”
hm. mi ütközik mivel? dmesg ill. nézd meg a syslog file-t, közölt-e valami hibát a bootnál.„Esetleg az nem lehetséges hogy bizonyos csomagok (mondjuk a driverek) nem települtek? „
nem hiszem, ha ez a kártya az aminek mondja magát (te mondod 🙂 ) akkor kéne hogy mûködjön.Igazad van, bár nem tudom mi lenne a jobb megoldás, ha letörlik a képeket vagy ha eldugják a fõoldalról… hajlok rá, az utóbbi.
Hi!
Nekem is van egy problémám, már sajnos elég sokat elszenvedtem vele, de sehogy sem akar megoldódni.
A linux: uhu 1.1.1
a hangkártya Audigy 2a probléma:
1: sehogy sem akar mûködni a mikrofon..egyszerûen nem vesz föl, pedig veszõdtem a KMixel..
2: A basszusokat istentelenül betorzítja, berecsegteti, mintha rosz lenne a hangfal, de a más eszközön jól mûködõ fülhallgatóval is baromira betorzít.Tud vki megoldást a problémámra lécci?
thx
[align=right][snapback]90440[/snapback][/align]ALSA, vagy OSS?
Nekem is ez a problémám. A lányom 4ésfél éves. A bejelentkezõfotóra rá tud kattintani, és jelszó nélkül be tud jelentkezni. Azt nem akarom, hogy indulásnál automatikusan belépjen, márpedig csak ezt lehet beállítani. Ha tud vki. megoldást mondja.
[align=right][snapback]90448[/snapback][/align]alapvetõen nem illik a Unix/Linux biztonság szellemiségéhez az autologin, imho ez nem baj.
probléma megkerülése: adj neki egyszerû jelszót. pl.: aaaaaa. ezt talán be tudja pötyögni.
(mondjuk lehet, hogy ha egy ilyen ifjú hölgy szeretne gépezni, akkor mûködhet a hagyományos login:
-aaaaapuuu! hagy jáccak a számítógéppeeel!!! 🙂 )Akkor bocsánat hogy ide piszkítottam, de még 1 probléma: nincs a lehetõségek közt gnome!
[align=right][snapback]90443[/snapback][/align]🙂 semmi gond, legközelebb hozz létre egy új topicot, nem szégyen, viszont jelentõsen megkönnyíted vele az ugyanilyen problémával idelátogatók dolgát… (már ha elkezdenek keresni… <_< ) valószínüleg nincs fent a gnome… egy jó pár progi használ gnome-os lib-et. Yast2-vel nézz körül a gnome-os csomagok közt. valószínüleg fell kell tenned még több dolgot.
Epica:
„Rendben, elfogadom, hogy a Linux nem játékokra van kitalálva, de 16 éves lévén, szeretnék néha csak úgy hálózatban egy kicsit UT-zni, vagy csak a Tuxracer-rel játszani.”
hm. UTra nem esküdnék meg, de a tuxracer elketyeg 3D nélkül is.„A filmek lejátszása mplayerrel tényleg tökéletes, de a dvd lejátszásnál problémázik, már tudja is a DVD nevét (pl: Pirates of the Caribbean), de utána szépen lefagy…”
http://tldp.fsf.hu/HOWTO/DVD-Playback-HOWTO-hu/index.html„Egyébként azért szeretném a régebbi mandraket feltelepíteni, mert ez a cd el van látva egy „hp” logóval, vagyis ez a mandrake legkompatilisabb a laptophoz. „
nem ismerem a Mandrake-t de nem hiszem, hogy ez igaz lenne. Lehet, hogy a gyári kernele elvileg felismeri a cuccaid, és erre gondolna kompatibilitás dologgal, de ez gyorsan megváltozhat egy új kernellel…
„
-
SzerzőBejegyzés