Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,321-3,330 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Szeretnék megtanulni 10 ujjal gépelni #1978398
    Bbt
    Felhasználó

      Hi!
      szeretnék megtanulni gyorsírni (10 ujjal gépelni), de nem tudok semmi programot erre linux alá, ami megtanít. mert win alá van, csak az nincs kéznél.

      vkinek vmi 5lete?
      thx
      [align=right][snapback]90546[/snapback][/align]

      1. ha egy mód van rá, ez nem ide való hanem a vegyes felvágottba.
      2. igen http://www.google.hu, én beírnék mondjuk ilyesmit: gépírás linux.
      nem is hinnéd milyen meglepõ eredmény jön ki… és rögtön a 2. találat eredményre is vezethet…

      Hozzászólás: Kezdõ problémák/krízisek #1976163
      Bbt
      Felhasználó

        Suse 9.1 alapgrub…
        [align=right][snapback]90329[/snapback][/align]

        hm. van egy ilyen gondom, lehet az van itt is: a bootolható win partíciót kénytelen voltam hidden státuszba tenni. azelõtt onnan bootolt a grub is ami persze átkerült, azóta nincs winem, és ha újra akarom húzni (a wint), eljut a rebootig, majd onnan a grub megint nem tölti be.
        hibajelenség, ha jól van paraméterezve a grub: wines bootra kiírja, hogy GRUB.

        Hozzászólás: No random bodyart…… #1978373
        Bbt
        Felhasználó

          a noi kepekrol beszelsz? mert ha azt gusztustalannak tartod, akkor…
          en inkabb meg tobbet es nagyobban kernek 🙂
          [align=right][snapback]90521[/snapback][/align]

          igen, meg mûalkotás is. mondjuk pont a tûzoltósat nézd meg jobban.
          ha jó nõket akarok nézni, akkor a szex.lap.hu-ra megyek… 🙂
          tulajdonképp baromság lenne letörölni (korán volt még… 🙂 )
          ettõl függetlenül nem mindenki szeretne lyukat nézni egy „szakmai” fórum fõoldalán. mint ahogy tangát sem. pedig azzal sincs semmi baj. (mégis mindíg lerángatja az ember 😀 )

          Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976271
          Bbt
          Felhasználó

            elsõre egy apróság az oldalon:
            a konfig patch telepítésénél a file végérõl lemaradt a bzip.

            bzip2 -cd kernel_build_hu.patch.bz2 | patch -p1

            apróság, csak feltûnt.
            a másik: összenézem 2.6.8-as kernellel is, ahogy néztem nincs túl sok eltérés a kettõ közt, akár mehetne is jól.

            Hozzászólás: UHU linux 1.1 + hangkártya #1977775
            Bbt
            Felhasználó


              lspci parancs kimenete:
              00:00.0 Host bridge: Intel Corp. 440BX/ZX/DX – 82443BX/ZX/DX Host bridge (rev 03
              )
              00:01.0 PCI bridge: Intel Corp. 440BX/ZX/DX – 82443BX/ZX/DX AGP bridge (rev 03)
              00:07.0 ISA bridge: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 ISA (rev 02)
              00:07.1 IDE interface: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 IDE (rev 01)
              00:07.2 USB Controller: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 USB (rev 01)
              00:07.3 Bridge: Intel Corp. 82371AB/EB/MB PIIX4 ACPI (rev 02)
              00:11.0 CardBus bridge: Texas Instruments PCI1225 (rev 01)
              00:11.1 CardBus bridge: Texas Instruments PCI1225 (rev 01)
              01:00.0 VGA compatible controller: ATI Technologies Inc 3D Rage LT Pro AGP-133 (
              rev dc)”

              ez igen érdekes. valaki árulja el hol van itt a hangkártya, mert én nem jöttem rá.
              légy oly kedves még egy lshw kimenetet is, hátha attól okosabb leszek…

              „Az modprobe snd-es18xx parancs kimenete:”
              hm. mi ütközik mivel? dmesg ill. nézd meg a syslog file-t, közölt-e valami hibát a bootnál.

              „Esetleg az nem lehetséges hogy bizonyos csomagok (mondjuk a driverek) nem települtek? „
              nem hiszem, ha ez a kártya az aminek mondja magát (te mondod 🙂 ) akkor kéne hogy mûködjön.

              Hozzászólás: No random bodyart…… #1978371
              Bbt
              Felhasználó

                Igazad van, bár nem tudom mi lenne a jobb megoldás, ha letörlik a képeket vagy ha eldugják a fõoldalról… hajlok rá, az utóbbi.

                Hozzászólás: UHU linux 1.1 + hangkártya #1977770
                Bbt
                Felhasználó

                  Hi!
                  Nekem is van egy problémám, már sajnos elég sokat elszenvedtem vele, de sehogy sem akar megoldódni.
                  A linux: uhu 1.1.1
                  a hangkártya Audigy 2

                  a probléma:
                  1: sehogy sem akar mûködni a mikrofon..egyszerûen nem vesz föl, pedig veszõdtem a KMixel..
                  2: A basszusokat istentelenül betorzítja, berecsegteti, mintha rosz lenne a hangfal, de a más eszközön jól mûködõ fülhallgatóval is baromira betorzít.

                  Tud vki megoldást a problémámra lécci?
                  thx
                  [align=right][snapback]90440[/snapback][/align]

                  ALSA, vagy OSS?

                  http://www.uhulinux.hu/tudas?sid=JWCLJKBZE…de=answer&id=73

                  Hozzászólás: jelszó??? #1958325
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Nekem is ez a problémám. A lányom 4ésfél éves. A bejelentkezõfotóra rá tud kattintani, és jelszó nélkül be tud jelentkezni. Azt nem akarom, hogy indulásnál automatikusan belépjen, márpedig csak ezt lehet beállítani. Ha tud vki. megoldást mondja.
                    [align=right][snapback]90448[/snapback][/align]

                    alapvetõen nem illik a Unix/Linux biztonság szellemiségéhez az autologin, imho ez nem baj.

                    probléma megkerülése: adj neki egyszerû jelszót. pl.: aaaaaa. ezt talán be tudja pötyögni.
                    (mondjuk lehet, hogy ha egy ilyen ifjú hölgy szeretne gépezni, akkor mûködhet a hagyományos login:
                    -aaaaapuuu! hagy jáccak a számítógéppeeel!!! 🙂 )

                    Hozzászólás: Vga gond #1977329
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Akkor bocsánat hogy ide piszkítottam, de még 1 probléma: nincs a lehetõségek közt gnome!
                      [align=right][snapback]90443[/snapback][/align]

                      🙂 semmi gond, legközelebb hozz létre egy új topicot, nem szégyen, viszont jelentõsen megkönnyíted vele az ugyanilyen problémával idelátogatók dolgát… (már ha elkezdenek keresni… <_< ) valószínüleg nincs fent a gnome… egy jó pár progi használ gnome-os lib-et. Yast2-vel nézz körül a gnome-os csomagok közt. valószínüleg fell kell tenned még több dolgot.

                      Hozzászólás: Laptop #1978095
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Epica:
                        „Rendben, elfogadom, hogy a Linux nem játékokra van kitalálva, de 16 éves lévén, szeretnék néha csak úgy hálózatban egy kicsit UT-zni, vagy csak a Tuxracer-rel játszani.”
                        hm. UTra nem esküdnék meg, de a tuxracer elketyeg 3D nélkül is.

                        „A filmek lejátszása mplayerrel tényleg tökéletes, de a dvd lejátszásnál problémázik, már tudja is a DVD nevét (pl: Pirates of the Caribbean), de utána szépen lefagy…”
                        http://tldp.fsf.hu/HOWTO/DVD-Playback-HOWTO-hu/index.html

                        „Egyébként azért szeretném a régebbi mandraket feltelepíteni, mert ez a cd el van látva egy „hp” logóval, vagyis ez a mandrake legkompatilisabb a laptophoz. „

                        nem ismerem a Mandrake-t de nem hiszem, hogy ez igaz lenne. Lehet, hogy a gyári kernele elvileg felismeri a cuccaid, és erre gondolna kompatibilitás dologgal, de ez gyorsan megváltozhat egy új kernellel…

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,321-3,330 / 4,322