Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,341-3,350 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Segítsetek! #1977867
    Bbt
    Felhasználó

      Hi! Nos én is ma telepítettem fel az nVidia drivert kb. 10 perce és nekem gond nélkül felment. A problémám az lenne, ha egyáltalán ez az, hogy a /etc/X11/XF86Config fájlban nem leltem sehol sem arra hogy:
      Load „GLcore” , pedig állítólag ezt ki kell commentezni. Akárcsak a Load „dri”-t amit viszon megtaláltam és ki is commenteztem. Ez a GLcore benne kéne hogy legyen a configfáljban, mert nekem nincs. Ez most fog gondot okozni? Ja és a Celestia ûrszimulátort elindítva 100% a CPU-terheltség, normális ez???  :unsure:
      [align=right][snapback]89770[/snapback][/align]

      nálam így néz ki az eleje. az említettek kikommentezve.

      Code:
      #
      #   cp /etc/X11/XF86Config-4 /etc/X11/XF86Config-4.custom
      #   md5sum /etc/X11/XF86Config-4 > /var/lib/xfree86/XF86Config-4.md5sum
      #   dpkg-reconfigure xserver-xfree86
      Section „Files”
             FontPath        „unix/:7100”                    # local font server
             # if the local font server has problems, we can fall back on these
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/misc”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/cyrillic”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/100dpi/:unscaled”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/75dpi/:unscaled”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/Type1”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/CID”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/Speedo”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/100dpi”
             FontPath        „/usr/lib/X11/fonts/75dpi”
      EndSection
      Section „Module”
      #       Load    „GLcore”
             Load    „bitmap”
             Load    „dbe”
             Load    „ddc”
             Load    „dri”
             Load    „extmod”
      #       Load    „freetype”
             Load    „xtt”
             Load    „glx”
             Load    „int10”
             Load    „record”
             Load    „speedo”
             Load    „type1”
             Load    „vbe”
      EndSection
      Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970726
      Bbt
      Felhasználó

        köszi szépen.

        Hozzászólás: Kocsma topik #1948003
        Bbt
        Felhasználó

          Na látod ezért van egyszerre 3 linux, és kb 2-3 havonta váltás. Bár volt olyan ami két napig volt fent.
          Bár mostanába azért nem halok meg az unalomtól. 🙂
          Ha meg kihívást akarsz tegyél fel egy windowst, vagy fordíts valknutot mac-re.:D:D:D
          [align=right][snapback]89920[/snapback][/align]

          tudok jobbat: 😀
          nokia 3650-es telefonom van. ezen -ugye- symbian os fut. ahogy egy jópár palm-on, amikre viszont fel lehet tenni linuxot… 🙂 kezded sejteni… sajnos még nem jöttem rá hogy lehetne megoldani. de nagyon tetszene, pl. telefon bekapcsoláskor egy rendes boot…
          (állítólag meg lehet csinálni, hirtelenjében nem találom a linket.)

          Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970724
          Bbt
          Felhasználó

            Igy igaz , szakember vágja angolul , de a titkárnõi magyarhoz nem értek  😀
            [align=right][snapback]89918[/snapback][/align]

            🙂 ja… kockafejû vagy, 16:9-es aránnyal, de most már tudod változtatni is… 🙂
            viszont ha offolunk, húzódjubk vissza a kocsmába…

            Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955884
            Bbt
            Felhasználó

              A második résszel lenne a bajom : Hol van az mplayer amit „X” felületen futtatni tudnék -gui -skin paranccsal???
              Asszem kellett volna csinálnia magától egy könyvtárat… De nincs! Rá is kerestem, de amiket találtam, az vagy könyvtár, vagy azt írja rá (ROOT-ként) az X, hogy :
              bash: mplayer: command not found

              Mostmár kezdek rájönni, hogy tényleg én vagyok a hülye, de ez már sokk…
              Jah…

              Hozzászólás: Nem indul a grafikus felület #1977973
              Bbt
              Felhasználó

                ha lehet postolj egy XF86Config-ot (miért van az, hogy ez a mondat mindíg nálam szerepel…  B)  ) és áruld el milyen monitorok vigyorognak a drót végén.
                ha esetleg sejted mi nem jó, akkor mentsd le a filet, és elõtte próbáld meg újrakonfigurálni.
                [align=right][snapback]89887[/snapback][/align]

                Néha kicsit azért nem esik jól, és nem értem…

                Bambula: ebbõl a postból annyi az info, hogy nem megy az X.
                /etc/X11/ könyvtár.
                ha van benne az említett file-ból .old vagy hasonló változat, állítsd vissza, ha nincs akkor meg rád is vonatkozik az idézet, utána van mirõl beszélni…

                Hozzászólás: Kocsma topik #1948001
                Bbt
                Felhasználó

                  Pedig, amint látom, nem is a stabil változatot használod…
                  [align=right][snapback]89906[/snapback][/align]

                  Megdöglenék az unalomtól… 🙂 sokszor már így is.
                  legtöbbünknek szerintem az álma egy olyan gép, ami tökéletesen mûködik, ha kell, amikor meg ráér az ember böködni a rendszert, akkor elõáll mindenféle -az õ szintjén megoldható, de azért megdolgoztat méretû- hibával. 😀

                  Hozzászólás: Linux kernel forditás magyarra #1976268
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Hogy hamvában holt dolog lenne az egész? Nekem meg lenne az elsõ – ha nem is magas színvonalú – kernel foltom, a fordítás biztosan összekötne pár emberkét, mások meg végre önmaguktól le tudnának  fordítani egy kernelt. Nem is tudom, talán bele se kezdjünk.
                    [align=right][snapback]89859[/snapback][/align]

                    Ugyan vannak kétségeim a dolog tényleges hasznát illetõen, kiváncsian várom, és segítek amiben tudok szívesen.

                    Hozzászólás: Mplayert mindenkinek… #1955881
                    Bbt
                    Felhasználó

                      🙂 most nekem hiszel, vagy a szemednek? 🙂

                      igazad van. mivel a plusz opciók is csak akkor kellenek, ha nem ott vannak a cuccok, ahol lenniük kéne alapértelmezettbe. tehát hülyeséget mondtam: ha már opciót ad az ember, akkor kell path.
                      tulajdonképp azt mondtam az elõbbi hozzászólásomban, hogy hagyd le az opciókat a végérõl.

                      ./configure –enable-gui –language=hu
                      így nem-e megy?

                      Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970722
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Nincs , viszont a menüben ott a képarány  😀
                        [align=right][snapback]89898[/snapback][/align]

                        :rolleyes: hiába no… szakemberek beszélgetnek… 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,341-3,350 / 4,322