Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hi! Nos én is ma telepítettem fel az nVidia drivert kb. 10 perce és nekem gond nélkül felment. A problémám az lenne, ha egyáltalán ez az, hogy a /etc/X11/XF86Config fájlban nem leltem sehol sem arra hogy:
Load „GLcore” , pedig állítólag ezt ki kell commentezni. Akárcsak a Load „dri”-t amit viszon megtaláltam és ki is commenteztem. Ez a GLcore benne kéne hogy legyen a configfáljban, mert nekem nincs. Ez most fog gondot okozni? Ja és a Celestia ûrszimulátort elindítva 100% a CPU-terheltség, normális ez??? :unsure:
[align=right][snapback]89770[/snapback][/align]nálam így néz ki az eleje. az említettek kikommentezve.
Code:#
# cp /etc/X11/XF86Config-4 /etc/X11/XF86Config-4.custom
# md5sum /etc/X11/XF86Config-4 > /var/lib/xfree86/XF86Config-4.md5sum
# dpkg-reconfigure xserver-xfree86
Section „Files”
FontPath „unix/:7100” # local font server
# if the local font server has problems, we can fall back on these
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/misc”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/cyrillic”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/100dpi/:unscaled”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/75dpi/:unscaled”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/Type1”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/CID”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/Speedo”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/100dpi”
FontPath „/usr/lib/X11/fonts/75dpi”
EndSection
Section „Module”
# Load „GLcore”
Load „bitmap”
Load „dbe”
Load „ddc”
Load „dri”
Load „extmod”
# Load „freetype”
Load „xtt”
Load „glx”
Load „int10”
Load „record”
Load „speedo”
Load „type1”
Load „vbe”
EndSectionköszi szépen.
Na látod ezért van egyszerre 3 linux, és kb 2-3 havonta váltás. Bár volt olyan ami két napig volt fent.
Bár mostanába azért nem halok meg az unalomtól. 🙂
Ha meg kihívást akarsz tegyél fel egy windowst, vagy fordíts valknutot mac-re.:D:D:D
[align=right][snapback]89920[/snapback][/align]tudok jobbat: 😀
nokia 3650-es telefonom van. ezen -ugye- symbian os fut. ahogy egy jópár palm-on, amikre viszont fel lehet tenni linuxot… 🙂 kezded sejteni… sajnos még nem jöttem rá hogy lehetne megoldani. de nagyon tetszene, pl. telefon bekapcsoláskor egy rendes boot…
(állítólag meg lehet csinálni, hirtelenjében nem találom a linket.)Igy igaz , szakember vágja angolul , de a titkárnõi magyarhoz nem értek 😀
[align=right][snapback]89918[/snapback][/align]🙂 ja… kockafejû vagy, 16:9-es aránnyal, de most már tudod változtatni is… 🙂
viszont ha offolunk, húzódjubk vissza a kocsmába…A második résszel lenne a bajom : Hol van az mplayer amit „X” felületen futtatni tudnék -gui -skin paranccsal???
Asszem kellett volna csinálnia magától egy könyvtárat… De nincs! Rá is kerestem, de amiket találtam, az vagy könyvtár, vagy azt írja rá (ROOT-ként) az X, hogy :
bash: mplayer: command not foundMostmár kezdek rájönni, hogy tényleg én vagyok a hülye, de ez már sokk…
Jah…ha lehet postolj egy XF86Config-ot (miért van az, hogy ez a mondat mindíg nálam szerepel… B) ) és áruld el milyen monitorok vigyorognak a drót végén.
ha esetleg sejted mi nem jó, akkor mentsd le a filet, és elõtte próbáld meg újrakonfigurálni.
[align=right][snapback]89887[/snapback][/align]Néha kicsit azért nem esik jól, és nem értem…
Bambula: ebbõl a postból annyi az info, hogy nem megy az X.
/etc/X11/ könyvtár.
ha van benne az említett file-ból .old vagy hasonló változat, állítsd vissza, ha nincs akkor meg rád is vonatkozik az idézet, utána van mirõl beszélni…Pedig, amint látom, nem is a stabil változatot használod…
[align=right][snapback]89906[/snapback][/align]Megdöglenék az unalomtól… 🙂 sokszor már így is.
legtöbbünknek szerintem az álma egy olyan gép, ami tökéletesen mûködik, ha kell, amikor meg ráér az ember böködni a rendszert, akkor elõáll mindenféle -az õ szintjén megoldható, de azért megdolgoztat méretû- hibával. 😀Hogy hamvában holt dolog lenne az egész? Nekem meg lenne az elsõ – ha nem is magas színvonalú – kernel foltom, a fordítás biztosan összekötne pár emberkét, mások meg végre önmaguktól le tudnának fordítani egy kernelt. Nem is tudom, talán bele se kezdjünk.
[align=right][snapback]89859[/snapback][/align]Ugyan vannak kétségeim a dolog tényleges hasznát illetõen, kiváncsian várom, és segítek amiben tudok szívesen.
🙂 most nekem hiszel, vagy a szemednek? 🙂
igazad van. mivel a plusz opciók is csak akkor kellenek, ha nem ott vannak a cuccok, ahol lenniük kéne alapértelmezettbe. tehát hülyeséget mondtam: ha már opciót ad az ember, akkor kell path.
tulajdonképp azt mondtam az elõbbi hozzászólásomban, hogy hagyd le az opciókat a végérõl../configure –enable-gui –language=hu
így nem-e megy?Nincs , viszont a menüben ott a képarány 😀
[align=right][snapback]89898[/snapback][/align]:rolleyes: hiába no… szakemberek beszélgetnek… 😀
-
SzerzőBejegyzés