Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
negondold!
Viszont hogy lásd, megy ez még nekem, megmagyarázom:
Mivel ezen a fórumon a képembe vágták, hogy itt a tartalom és a hozzáállás a lényeg (tényleg? kocsma + lányok), a helyesírás teljesen mellékes, ezért néha nekem is alkalmazkodnom kell a bennszülöttek szokásaihoz. Nehezen megy, de igyekszem erõt venni magamon és bizonyítani.
(Ma se szóltam be BARUnak. Ezért minimum dícséretet várok.)Amúgy figyeld meg: ha átmegyek helyteleníróba, annak pusztán stilisztikai, esetleg nevelési célja van. Ahol számít, ott magyarul szólalok meg. Sajnos ezt elvárom a másik féltõl is. (Elnézést kérek razolitól, nem neki szól a hegyibeszéd.)
[align=right][snapback]86195[/snapback][/align]Szerintem teljesen helyénvaló a helyes írás 🙂 és szerintem nagyon jól meg lehet különböztetni a kapkodás miatti elgépelést a nyelvtan nem tudásából származó helytelenkedéssel… 😛 aki meg ráadásnak még érettségi elõtt áll, annak saját jól felfogott érdeke lenne, hogy korrigáljon…
Valamint egy darab vállveregetés Kisbetûnek, amiért olyan erõs az önkontrollja. 🙂
(a szerkesztés tárgya helyesírás javítás volt…)
http://www.linuxforum.hu/ipbmb/lofiversion…x.php/f7-0.html
[align=right][snapback]85938[/snapback][/align]Köszönjük szépen!
egyébként elérhetõ itt a fórumon is, nem? (vagy így többet tud? már azon kívül, hogy áttekinthetõbb?)
…mivel a loginpanelen volt egy-két nagyágyú. egy rtfm – et sem kapott, pedig azt nagyon divatos és villogó dolog mostanság mondani.
[align=right][snapback]85495[/snapback][/align]Igazság szerint a nagyágyú is egyre kevesebb itt pont emiatt. Ráadásul felborult az értékrend: egy jó pár grafomán van az oldalon, aki nem szakmai hozzászólással szerzett annyi postot. (nem személyeskedés…)
Idejön a szerencsétlen kezdõ birka, kap a problémájára egy esetenként tényleg homályos választ (vagy nagyon „profi” a válasz, vagy a válaszoló sem biztos a dolgában…)még egy pont a netiketthez:
ha bizonytalan vagy válaszod igazában, ne szégyeld ezt tudatni.
(fogalmazza át valaki, nekem nem megy. az lenne a lényege, hogy ha te is csak tippelsz, és nem tudod a megoldást, az is lehet segítség, de erre feltétlen hívd fel a figyelmet.)🙂 valaha járt itt pl. gabaman is… 😀 nem is fórumozó, aki nem kapott tõle igazi, velõs, lényegretörõ és kedves választ a problémájára… 😀
Sztem ezt sem ebbe a topikba szánták,de amúgy a saját jelszavadat passwd-parancsal tudod megváltoztatni.
Ha nem engedi akkor a lilo parancssorába írd be: linux init=/bin/bash
Ezek után a kapott bash sorba:mount -o remount,rw /
Utána: passwd (vigyázz ez a root jelszót változtatja meg!!!)
ezek után nagyon fontos!:mount -o remount,ro /
Ezek után nyugodt lélekkel megnyomhatod a resetet.1. akkor még bug halom volt a a Kde 3.3.0 Debian Sid-ben
[align=right][snapback]85907[/snapback][/align]
Már nem az? kb. két hete még olyat fagyasztott nálam, hogy le is kaptam rögtön…
persze ki mit favorizál, de ha van rendes netetek, miért nem használtok netinstallt? megspóroltok vele egy jó pár órányi update-t. a telepítõcdje 100mega kb. (vagy két kis floppy…)
emperor:
„hmm, az lesz, de majd egy kis gépre… nemtom mennyi hely kell neki, hogy 1 tok alap x fent legyen? (5 floppy-s debianom van…)”
rtfm, a debian_desktopban adott lepeseknel irtam, hogy hany megat fog kb foglalani; tessek elolvasni;
5 floppys? honnan szedted es mi ez?
fellow
[align=right][snapback]85764[/snapback][/align]szerintem egy sima woodys telepítõ. (régi, 2.2-es kernellel, rescue+root+3driver disc)
nekem is van, nagyon szeretem… 🙂
netinstallra van kitalálva, és igazából két floppy elég belõle…emperor: ha nem akarsz KDE-t, me Gnome-ot, hanem megelégszel egy XFce4-el, akkor kb. 2 giga elég neki.(nálam ennyi…) persze változó, mert mondjuk egy evolution felrak a tényleges méreténél 3x több anyagot mindenféle gnome-cucc formában. vagy pl. egy gnome-commander (260k) kb. 9 mega, hanincsenk fent a neki kellõ gnome csomagok
Az a helyzet, hogy felraktam egy nvidia drivert (Geforce fx5600-as kártyához) és minden rendben van,csak az a baj, hogy minden újraindításnál az etc/x11/xf86 configban a vesa-t át kell írni nvidia-ra.Valamiért elfelejti.
Légyszi segítsetek!
Köszönöm!
Jani
[align=right][snapback]83573[/snapback][/align]rootként írod át? nézd meg milyen jogaid vannak a file-hoz (XF86config-4)
-
SzerzőBejegyzés