Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,491-3,500 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a linux és a lányok #1969704
    Bbt
    Felhasználó

      negondold!

      Viszont hogy lásd, megy ez még nekem, megmagyarázom:

      Mivel ezen a fórumon a képembe vágták, hogy itt a tartalom és a hozzáállás a lényeg (tényleg? kocsma + lányok), a helyesírás teljesen mellékes, ezért néha nekem is alkalmazkodnom kell a bennszülöttek szokásaihoz. Nehezen megy, de igyekszem erõt venni magamon és bizonyítani.
      (Ma se szóltam be BARUnak. Ezért minimum dícséretet várok.)

      Amúgy figyeld meg: ha átmegyek helyteleníróba, annak pusztán stilisztikai, esetleg nevelési célja van. Ahol számít, ott magyarul szólalok meg. Sajnos ezt elvárom a másik féltõl is. (Elnézést kérek razolitól, nem neki szól a hegyibeszéd.)
      [align=right][snapback]86195[/snapback][/align]

      Szerintem teljesen helyénvaló a helyes írás 🙂 és szerintem nagyon jól meg lehet különböztetni a kapkodás miatti elgépelést a nyelvtan nem tudásából származó helytelenkedéssel… 😛 aki meg ráadásnak még érettségi elõtt áll, annak saját jól felfogott érdeke lenne, hogy korrigáljon…

      Valamint egy darab vállveregetés Kisbetûnek, amiért olyan erõs az önkontrollja. 🙂

      (a szerkesztés tárgya helyesírás javítás volt…)

      Hozzászólás: multifunciós készülékek #1974041
      Bbt
      Felhasználó
        Hozzászólás: osszes regebbi debian topic ITT #1975143
        Bbt
        Felhasználó

          http://www.linuxforum.hu/ipbmb/lofiversion…x.php/f7-0.html
          [align=right][snapback]85938[/snapback][/align]

          Köszönjük szépen!

          egyébként elérhetõ itt a fórumon is, nem? (vagy így többet tud? már azon kívül, hogy áttekinthetõbb?)

          Hozzászólás: javaslat: linuxforum.hu netikett #1974246
          Bbt
          Felhasználó

            …mivel a loginpanelen volt egy-két nagyágyú. egy rtfm – et sem kapott, pedig azt nagyon divatos és villogó dolog mostanság mondani.
            [align=right][snapback]85495[/snapback][/align]

            Igazság szerint a nagyágyú is egyre kevesebb itt pont emiatt. Ráadásul felborult az értékrend: egy jó pár grafomán van az oldalon, aki nem szakmai hozzászólással szerzett annyi postot. (nem személyeskedés…)
            Idejön a szerencsétlen kezdõ birka, kap a problémájára egy esetenként tényleg homályos választ (vagy nagyon „profi” a válasz, vagy a válaszoló sem biztos a dolgában…)

            még egy pont a netiketthez:
            ha bizonytalan vagy válaszod igazában, ne szégyeld ezt tudatni.
            (fogalmazza át valaki, nekem nem megy. az lenne a lényege, hogy ha te is csak tippelsz, és nem tudod a megoldást, az is lehet segítség, de erre feltétlen hívd fel a figyelmet.)

            🙂 valaha járt itt pl. gabaman is… 😀 nem is fórumozó, aki nem kapott tõle igazi, velõs, lényegretörõ és kedves választ a problémájára… 😀

            Hozzászólás: Vegyes felvágott #1963502
            Bbt
            Felhasználó
              Hozzászólás: Kocsma topik #1947899
              Bbt
              Felhasználó

                Sztem ezt sem ebbe a topikba szánták,de amúgy a saját jelszavadat passwd-parancsal tudod megváltoztatni.
                Ha nem engedi akkor a lilo parancssorába írd be: linux init=/bin/bash
                Ezek után a kapott bash sorba:mount -o remount,rw /
                Utána: passwd (vigyázz ez a root jelszót változtatja meg!!!)
                ezek után nagyon fontos!:mount -o remount,ro /
                Ezek után nyugodt lélekkel megnyomhatod a resetet.

                Hozzászólás: KDe vagy Gnome? #1975124
                Bbt
                Felhasználó

                  1. akkor még bug halom volt a a Kde 3.3.0 Debian Sid-ben

                  [align=right][snapback]85907[/snapback][/align]

                  Már nem az? kb. két hete még olyat fagyasztott nálam, hogy le is kaptam rögtön…

                  Hozzászólás: Debian install #1974636
                  Bbt
                  Felhasználó

                    persze ki mit favorizál, de ha van rendes netetek, miért nem használtok netinstallt? megspóroltok vele egy jó pár órányi update-t. a telepítõcdje 100mega kb. (vagy két kis floppy…)

                    Hozzászólás: nem megy az x #1974728
                    Bbt
                    Felhasználó

                      emperor:
                      „hmm, az lesz, de majd egy kis gépre… nemtom mennyi hely kell neki, hogy 1 tok alap x fent legyen? (5 floppy-s debianom van…)”
                      rtfm, a debian_desktopban adott lepeseknel irtam, hogy hany megat fog kb foglalani; tessek elolvasni;
                      5 floppys? honnan szedted es mi ez?
                      fellow
                      [align=right][snapback]85764[/snapback][/align]

                      szerintem egy sima woodys telepítõ. (régi, 2.2-es kernellel, rescue+root+3driver disc)
                      nekem is van, nagyon szeretem… 🙂
                      netinstallra van kitalálva, és igazából két floppy elég belõle…

                      emperor: ha nem akarsz KDE-t, me Gnome-ot, hanem megelégszel egy XFce4-el, akkor kb. 2 giga elég neki.(nálam ennyi…) persze változó, mert mondjuk egy evolution felrak a tényleges méreténél 3x több anyagot mindenféle gnome-cucc formában. vagy pl. egy gnome-commander (260k) kb. 9 mega, hanincsenk fent a neki kellõ gnome csomagok

                      Hozzászólás: NVIDIA meghajtó telepítése #1942551
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Az a helyzet, hogy felraktam egy nvidia drivert (Geforce fx5600-as kártyához) és minden rendben van,csak az a baj, hogy minden újraindításnál az etc/x11/xf86 configban a vesa-t át kell írni nvidia-ra.Valamiért elfelejti.
                        Légyszi segítsetek!
                        Köszönöm!
                        Jani
                        [align=right][snapback]83573[/snapback][/align]

                        rootként írod át? nézd meg milyen jogaid vannak a file-hoz (XF86config-4)

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,491-3,500 / 4,322