Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,511-3,520 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1947894
    Bbt
    Felhasználó

      A telefonos részt fejtsd ki, plíz, nem értem…
      Biztos azért, mert nekem csak egy eccrû kis maroktelefonom van 🙂
      Malacka közel állt hozzám valaha, aggódásban és szerencsétlenkedésben legalábbis mintha rólam mintázták volna 🙂 De már sokat fejlõdtem 😉
      [align=right][snapback]85189[/snapback][/align]

      Hát, konkrétan az jutott eszembe, hogy jelenleg nem az a lényeg, h egy telefon -mint telefon- mennyire jó-e vagy sem, hanem hogy van-e benne kamera, és elég drága-e. szóval nem eszköz, célszerszám, hanem szimbólum. (bár talán nem státusz)
      Lehet nem jó a hasonlat.
      Egy avatar sokszor jellemzi a tulajt, de talán itt sem a figyelemfelkeltés lenne a cél, hanem , hogy ebben az igen arctalan „személytelen” mûfajban valami vizuálisat is tudj kötni egy névhez. talán sokkal fontosabb egy avatar állandósága, mint az, hogy mit ábrázol.
      (délelõtt láttam egy kirakatban egy fabábut, az a figura amelyik Baru képin látható valamelyik rajzfilmbõl. senki nem értette min mosolygok… 🙂 )

      ui.: senkit nem akarok megsérteni, remélem nem is sikerül… 🙂

      kifejtettem eléggé? 🙂

      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969631
      Bbt
      Felhasználó

        így is van… és a fõgonosz egy alacsony szemüveges, ámde rettenetesen gazdag csóka – híjuk Billnek – akinek a céla szegény fogságban élõ pingvin elpusztítása…
        emerson tündérei: a trilógia második része, amiben kiderül, hogy Bill az elõzõ rész végén mégsem halt meg, csak hibernálta magát, és most újra támad, de…

        emerson: Egyébként mi volt a bajuk a zenékkel? durvának nem mondanám õket…

        Hozzászólás: Kocsma topik #1947884
        Bbt
        Felhasználó

          🙂 A kedvedért visszatettem Hermione-t, de õrizgetem Malackát is 🙂
          [align=right][snapback]85092[/snapback][/align]

          🙂 az én kedvemért ne… nem az avatarod lesz minõsítésed alapja. (vagy inkább volt…) ha ez szerintem számítana, lehet az enyém is megváltozna.
          Kicsit olyan ez, mint ahogy a telefonnal bánnak manapság. Ki mibõl ítél…
          Malacka aranyos, ha esetleg nem elég: micimacko.lap.hu

          Hozzászólás: Melyik való nekem? (A válasz!) #1974335
          Bbt
          Felhasználó

            Milyen rendszert használsz?
            Debian Sid
            (Elõtte Uhu1.1.1, még elõtte SuSE9.0)

            Mióta használod?
            hm. már vagy két hete, de ez a szám nagyon meg fog nõni…

            Mire használod?
            net, iskola(neptun), film, tanulás, iroda, TV nézés

            Hogyan választottad ki?
            Valami „komolyabbat” szerettem volna minthogy berakom acdt, kiveszem az oprendszert.

            Használsz-e grafikus környezetet (GUI)?
            igen, XFce4, ill. KDE3.3, ha épp nem fagy…

            Milyen jellegû a hw?
            AMD 1.4 1.1.-en hajtva, nvidia mx400 pinnacle tv kártya, tft monitor

            Ha már inkább multad van, mint jövõd: mik voltak azok a problémák amibe bele ütköztél?
            ez egy kicsit hosszú lista lenne.

            Mik azok a területek, tapasztalatod szerint amikre jobban használható a Linux, vagy célszerûbb a Linuxot használni.
            server, átlag user: stabilitás. szöveget szerkeszteni mindkét rendszerbe lehet…

            Ha hivatás szerûen használod a Linuxot (vállalkozás) mik az elõnyei (a költségeken kívül), más OS -ekkel szemben?

            Szerinted mi az az öt momentum ami a Linuxodat más OS-ek elé helyezi.
            sebesség, alakíthatóság, stabilitás, felhasználói kör, szabadság

            Mik azok a leírésok amit egy kezdõnek feltétlenül el kell olvasnia?
            man kérdés, guguli kérdés, fellow works, a forrásban levõ readme, a project honlapja (how to install) Pere László: Linux felhasználói ismeretek Rob Flickenger: Linux bevetés közben. GNU kiáltvány

            Hozzászólás: Kocsma topik #1947873
            Bbt
            Felhasználó

              Sírj itt a vállamon… 🙂
              Hová küldted õket? /dev/null? 🙂
              [align=right][snapback]85039[/snapback][/align]

              nem. a /home/Katába, de nem volt ilyen, NTFS-re meg nincs írási engedélyem… 😀

              Hozzászólás: nincs kis „d” karakter #1974333
              Bbt
              Felhasználó

                :angry: mámeg elkéstem…

                Hozzászólás: nincs kis „d” karakter #1974332
                Bbt
                Felhasználó

                  Szia!
                  látogasd meg a /etc/console könyvtárban lévõ file tartalmát.
                  boottime.kmap.gz

                  van-e benne ilyen sor(ok)?

                  Code:
                  keycode  32 = d                D                Dstroke          Control_d
                         alt     keycode  32 = Meta_d

                  Nem tudom, ez vonatkozik-e az összes konzolra, de egy próbát megér.

                  Hozzászólás: Vegyes felvágott #1963499
                  Bbt
                  Felhasználó
                    Hozzászólás: ventillátor takarítás #1973879
                    Bbt
                    Felhasználó

                      nekem is ez jutott eszembe, de szerintem nemugyanis ha jól látom ez a külsõ persely amiben csúszik a belsõ cucc, tehát ez mozdulatlan… jelen tudásom szerint ez még vibrációt sem okoz nagyon…

                      de hát vagy 7 éve tanultam a gépészetet…
                      [align=right][snapback]84933[/snapback][/align]

                      😀 ha csak úgy nem… én villanymérnöknek tanulok, de erre rá nem jöttem volna…

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1947871
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Túl nagynak találtam. Szívem szerint amúgy is Malacka vagy mézesbödön lennék… 🙂 🙂
                        [align=right][snapback]85001[/snapback][/align]

                        Ha minden igaz, ezeket elküldtem, de nincs visszajelzésem róla… (megyk mindjárt sírni a hibabejelentõbe…)

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,511-3,520 / 4,322