Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ezek szerint nincsenek kemény szabályok?
Va
[align=right][snapback]84898[/snapback][/align]magára a forrásra nincsenek, a fordítót akárhonnan eléri. pl. én ha letöltök egy forrást, azt userként teszem, ergo home könyvtárba. persze ne adtam magamnak jogot, máshova, úgyhogy ott is csomagolom ki. a ./configure nem rootként megy, onnan meg sudo make, sudo make install, úgyhogy még át sem kellett váltanom rootba. õ meg úgyis oda pakolja magát, ahova kell. pl. usr/share, vagy mittomén… 🙂
Erre találták ki a „su” progit
Terminal > su > passwd és már abban és csaki abban a terminalban root vagy…
[align=right][snapback]84891[/snapback][/align]továbbmennék: erre találták ki a sudo parancsot, ami csak egy parancsra ad root jogosultságot, és ha egy terminálon használod, nem kell mindíg beütni a jelszót sem. ráadásul a felhasználó jelszava kell hozzá.
man sudo
(/etc/sudoers fille szerkesztése)egyébként miért nem használják sokan? szerintem borzasztó praktikus…
Oké, köszi. Azt mondja a link:
A: Alternatively, if you can just pass the kernel the option video=rivafb:off, you won’t need to recompile your kernel. Add the following line to /etc/lilo.conf, then run /sbin/lilo as root:append=”video=rivafb:off”
Namost UHU grub-ot használ és nem lilót. Akkor az append=… hova kell, hogy íródjon?
[align=right][snapback]84921[/snapback][/align]hm… én beírtam grubba szó nélkül a boot opciók közé. rá kék nézni a szintaktikájára neki, lehet grub alatt nem kell append, (?) (kicsit ingoványon érzem magam… 🙂 )
sany: geforce MX4000 írta kicit fentebb.
Akkor kérdés:
Ki festette az Abszintivók címû képet? 🙂
[align=right][snapback]84961[/snapback][/align]na õ sem ihatott túl sokat, ha még volt ereje festeni… 😀
egyébként nincs az még nálunk betiltva? bár tudok egy pár helyrõl, ahol lehet kapni, de kereskedelembe nem nagyon kerül…A topicot áthelyeztem baj-e ? 😛
[align=right][snapback]84943[/snapback][/align]uccára nyílika kocsmaaj tó… 😀
Egy rajz megfelel?
Ez a rajz az Xfig progival készült és exportált *.jpg formába!!! ( Ez a Reklám helye) 😀
[align=right][snapback]84856[/snapback][/align]nem lesz tõle excenrikus? (lehet nem ez a helyes kifejezés…) úgy értem nem szembe kéne a két furatot?
megj.: 2.6.8-as kernellel -nálam- rivafb nékül, ésboot opcióval is úgy fagy, ha újraindítom az Xet, mint a szél. A problémán fáradozom, egyenlõre sikertelenül. 2.4.26os kernellel okés.
valaki tudja, hogy az x86configben a ‘#load „dri”‘ sor miért változik minden újrainduláskor csudálatos módon ‘load „dri”‘ sorra??? A # jel eltûnik (a szerz.)
Az nvidia telpítése során tájékoztatott a telepítõ, hogy amennyiben van a kernelben ribanc-fb támogatás, az gondot okozhat. Honnan tudom, hogy van-e ilyen támogatás. Honnan tudom, hogy attól fagy-e meg naponta 3-4-szer az X, hogy van ilyen támogatás.
Már töltöm is
[align=right][snapback]84872[/snapback][/align]Alapítsuk meg a két tündér fan klubbot. 😀 tiszteletbeli elnöknek kikiáltjuk emersont, aki egyben a kincstárnok is, ha már ennyire vigyáz kincsre… 😀
Hol van a windowser?
[align=right][snapback]84861[/snapback][/align]hd0,1-en. ugye itt a nagy kavarodásban felszórtam rá egy grubot, amit aztán átpakoltam hd0,0-ra. viszont ezt nem csípte. (bootnál nincs hibaüzenet, visszadob a grubba.) próbáltam grub> clear ‘(hd0,1)’ -et, de nem oldja meg. kéne butulni w98 floppyról, fdisk -mbr, de akkor utána vakarhatom össze megint a grubomat… :unsure: egyszer csak vége lesz…
-
SzerzőBejegyzés