Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,581-3,590 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: a linux és a lányok #1969310
    Bbt
    Felhasználó

      Hogy tudjak viszonyítani.
      Hogy tudjam, melyik az a distro, amelyik az igényeimet kielégíti.
      Hogy pl. legyen sikerélményem, amikor egy japán disztrot, japán nyelvû telepítõvel fel tudok gyömöszölni.
      Hogy amikor kérdeznek a linuxról, és elmondják, hogy milyen feladatra kellene leginkább, akkor tudjak javasolni 2-3 választékot azokból, amik leginkább alkalmasak a célra.
      Mert szeretek tesztelni. (Ui. több, mint fele beta, rc verzió)

      Hozzászólás: a linux és a lányok #1969304
      Bbt
      Felhasználó

        vizsla: Dobtam egy privit. Megkaptad?

        Hozzászólás: Mivan a Linux „H #1973851
        Bbt
        Felhasználó

          ellenpélda:. sztech. cég, újpesti bolt, két eladó. Az összesen két debian… egy élmény hozájuk bemenni… 🙂 (nem reklámozom õket, mert még azt mondják, hogy szponzorálom a Vision komutert… 🙂 )

          Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968172
          Bbt
          Felhasználó

            Hát persze!
            Ha eljutunk addig, majd kereslek.
            Köszi!
            [align=right][snapback]84167[/snapback][/align]

            javítsatok ki, ha tévednék, de tulajdonképp a legtöbb program megvan angolul is. valójában nem csak egy uhu-centert kell ténylegesen fordítani, meg új csomagokat angol nyelvû forrásból?
            ( 🙂 csak… ne sértõdjön megsenki, nem elbagatelizálni akarom, biztos nem kis munka, pusztán érdekel így mûködik-e, vagy valami sokkal bonyolultabb a megoldás. )

            Hozzászólás: Grub áthelyezése #1971770
            Bbt
            Felhasználó

              Ami nem biztos, hogy csoda, mert a grub is és a rendszer is a hdc-n van így csak a hda mbr-jét változtatja valószínûleg.

              Megpróbálnám – ha lehetséges, hogy kompletten hda-ról indítanám a rendszert és úgy telepíteném.

              Vagy még próbálkozhatsz a felcsatolással és a grubot –root-directory opció telepítésével.

              Vagy live cd-rõl telepíted, akkor nyílván nem telepítheti a cd-re és a lemezre fogja. (Addig távolítsd is el a hdc-t, a biztonság kedvéért :))
              [align=right][snapback]84144[/snapback][/align]

              Persze miért kell a rendszernek egyazon vinyón lennie, mint a Grubnak?

              hda-n nincs rendszer. akkor lesz majd, ha már a grub ott lesz…
              (bár lehet áttolom, és megpróbáloma másik oldalról közelíteni, de ez még mindíg nem ad választ a fentikre. átmásolom a rootot, chroot, majd grub-install. kösz a tippet Gábor.)

              Livecd-s megoldás variáción gondolkozom.

              Viszont: eltávolítottam a jelenlegi boot könyvtárat hdc-rõl, és /boot -ra mountoltam hda1-et, majd nyomtam egy grub-installt, így meg is pakolta a partíciót grubbal. ami persze nem butult. (error 21)

              Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968166
              Bbt
              Felhasználó

                🙂 tényleg nagyon jó. bár azért az ikonokért a tálcán valakogy egyszer bosszút állok… 😀
                ( :rolleyes: IE ikon, Outlook ikon 🙁 :rolleyes: )
                egyszerûen minden megy. még a tvkártya is.
                eszméletlen fürge ahoz képest, hogy él…
                a design is megáll a lábán.
                Csak gratulálni tudok.

                viszont a root jelszó tényleg picit el van dugva. ez lehet zavaró új arcoknak…

                Hozzászólás: Grub áthelyezése #1971767
                Bbt
                Felhasználó

                  leformáztam a fent említett hda1-t, majd nyomtam egy gub-install /dev/hda1-et.
                  :blink: Nem rak semmit hda1re!!! a jelenlegi (hdc) device.listjét módosítja.
                  viszont: hogy érem el, hogy egy grub kerüljön a fent említett helyre?

                  Hozzászólás: Programok UHU 1.1 #1973426
                  Bbt
                  Felhasználó

                    úgy érted, ha fordítani akarsz statikusan (kézzel) egy progit?
                    a Linuxos Program Files-t keresed?
                    ha ez a kérdés: a forrást tedd vagy a homeodba, vagy a usr/src -be bár ez utóbbi root jogot igényel. a fordítás során a program automatikusan bepakolja magát a… -be… 🙂 (nem akarok nagy hülyeséget mondani 🙂 )

                    Hozzászólás: Kezdõ Uhu-s kérdései #1970623
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Oda írja a hibaüzeneteket, nem pedig õ olvas belõle. Mit kifogásol rajta?
                      [align=right][snapback]84008[/snapback][/align]

                      nem kifogásol semmit, csak szól, hogy ott megtalálod a hiba okát. imho: másold ide a fent említett file ide vonatkozó részét… (valszín. lesz benne error…)

                      Hozzászólás: NEPTUN #1971079
                      Bbt
                      Felhasználó

                        bocs az off kérésért, de hányan vagyunk itt BMF-ek (Kandósok? 🙂 )

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,581-3,590 / 4,322