Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Hogy tudjak viszonyítani.
Hogy tudjam, melyik az a distro, amelyik az igényeimet kielégíti.
Hogy pl. legyen sikerélményem, amikor egy japán disztrot, japán nyelvû telepítõvel fel tudok gyömöszölni.
Hogy amikor kérdeznek a linuxról, és elmondják, hogy milyen feladatra kellene leginkább, akkor tudjak javasolni 2-3 választékot azokból, amik leginkább alkalmasak a célra.
Mert szeretek tesztelni. (Ui. több, mint fele beta, rc verzió)vizsla: Dobtam egy privit. Megkaptad?
ellenpélda:. sztech. cég, újpesti bolt, két eladó. Az összesen két debian… egy élmény hozájuk bemenni… 🙂 (nem reklámozom õket, mert még azt mondják, hogy szponzorálom a Vision komutert… 🙂 )
Hát persze!
Ha eljutunk addig, majd kereslek.
Köszi!
[align=right][snapback]84167[/snapback][/align]javítsatok ki, ha tévednék, de tulajdonképp a legtöbb program megvan angolul is. valójában nem csak egy uhu-centert kell ténylegesen fordítani, meg új csomagokat angol nyelvû forrásból?
( 🙂 csak… ne sértõdjön megsenki, nem elbagatelizálni akarom, biztos nem kis munka, pusztán érdekel így mûködik-e, vagy valami sokkal bonyolultabb a megoldás. )Ami nem biztos, hogy csoda, mert a grub is és a rendszer is a hdc-n van így csak a hda mbr-jét változtatja valószínûleg.
Megpróbálnám – ha lehetséges, hogy kompletten hda-ról indítanám a rendszert és úgy telepíteném.
Vagy még próbálkozhatsz a felcsatolással és a grubot –root-directory opció telepítésével.
Vagy live cd-rõl telepíted, akkor nyílván nem telepítheti a cd-re és a lemezre fogja. (Addig távolítsd is el a hdc-t, a biztonság kedvéért :))
[align=right][snapback]84144[/snapback][/align]Persze miért kell a rendszernek egyazon vinyón lennie, mint a Grubnak?
hda-n nincs rendszer. akkor lesz majd, ha már a grub ott lesz…
(bár lehet áttolom, és megpróbáloma másik oldalról közelíteni, de ez még mindíg nem ad választ a fentikre. átmásolom a rootot, chroot, majd grub-install. kösz a tippet Gábor.)Livecd-s megoldás variáción gondolkozom.
Viszont: eltávolítottam a jelenlegi boot könyvtárat hdc-rõl, és /boot -ra mountoltam hda1-et, majd nyomtam egy grub-installt, így meg is pakolta a partíciót grubbal. ami persze nem butult. (error 21)
🙂 tényleg nagyon jó. bár azért az ikonokért a tálcán valakogy egyszer bosszút állok… 😀
( :rolleyes: IE ikon, Outlook ikon 🙁 :rolleyes: )
egyszerûen minden megy. még a tvkártya is.
eszméletlen fürge ahoz képest, hogy él…
a design is megáll a lábán.
Csak gratulálni tudok.viszont a root jelszó tényleg picit el van dugva. ez lehet zavaró új arcoknak…
leformáztam a fent említett hda1-t, majd nyomtam egy gub-install /dev/hda1-et.
:blink: Nem rak semmit hda1re!!! a jelenlegi (hdc) device.listjét módosítja.
viszont: hogy érem el, hogy egy grub kerüljön a fent említett helyre?úgy érted, ha fordítani akarsz statikusan (kézzel) egy progit?
a Linuxos Program Files-t keresed?
ha ez a kérdés: a forrást tedd vagy a homeodba, vagy a usr/src -be bár ez utóbbi root jogot igényel. a fordítás során a program automatikusan bepakolja magát a… -be… 🙂 (nem akarok nagy hülyeséget mondani 🙂 )Oda írja a hibaüzeneteket, nem pedig õ olvas belõle. Mit kifogásol rajta?
[align=right][snapback]84008[/snapback][/align]nem kifogásol semmit, csak szól, hogy ott megtalálod a hiba okát. imho: másold ide a fent említett file ide vonatkozó részét… (valszín. lesz benne error…)
bocs az off kérésért, de hányan vagyunk itt BMF-ek (Kandósok? 🙂 )
-
SzerzőBejegyzés