Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,591-3,600 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: régi HDD -> új HDD #1973196
    Bbt
    Felhasználó

      tudod hányszor kellett újratelepítenem az egész rencert miután azt csináltam, amit a manban olvastam… Bár az akkor volt, amikor még kezdõ voltam 🙂

      Még csak annyit, hogy ez a lájv cd – lehetõleg iso formátumban – honnan szerezhetõ meg? (az http://ftp.uhulinux.hu-n nem találtam)
      [align=right][snapback]83637[/snapback][/align]

      grubot újrahúzni: uhulinux/tudásbázis… 😀 keresd meg…

      jelenleg hasonló harcom van egy debiannal, tégy egy próbát: (én nem merek 🙂 ) bebutulsz livecdrõl, és mcben átmásolod a régi rootot az új rootra, a régi home-t az újra. kb 20 perc alatt átmegy. ha így csinálod, esetleg néhány symlink szállhat el, de szerintem az sem. utána grub-install, és kész vagy. grub áttelepítése néven nézz be a debian kérdések közé… 😛

      Bbt
      Felhasználó

        Hát kb 24 órát kellett volna csak várni …
        Mert tutira nyit valaki egy new topicot most, hogy hírként is megjelent…
        http://linuxforum.hu/index.php?option=cont…task=view&id=70
        [align=right][snapback]83233[/snapback][/align]

        Igazad van, de ez az esemény megtörténtekor mégnem így volt.
        Szintén bátorítottam a tc. modrátorokat a törlésre, sõt most is úgy érzem, hogy killall jól döntött. (killall-fan club)
        végigolvastam az említett topicot, két érdemleges info volt benne: az egyik a letöltés címe, a másik Mika megjegyzése, hogy ez nem publikus, és a rendszert használni életveszélyes. Bár a topic indítójáról, illetve az érdeklõdõ hozzászólókról nem sokat tudok (ezért lehet, hogy tévedek), de valószínûleg nem sok olyan akad közöttük, aki fel tud grafikus felület nélül konfigurálni mondjuk egy soros egeret segítség nélkül. nem nagyképûségbõl mondom, ill. nem lenézésbõl. a legtöbben az Uhu 1.1.1-et akarták frissteni. a törlést egyébként Mika akkor javasolta elõször amikor elkezdtek megjelenni az „ez egy rakás szar” lényegû írások. magyarul hozzánemértõk kezdték el próbálgatni (mit vár az ember egy -még instabil változatban sem lévõ- rc elõtti változattól?)
        Még annyit hozzátennék, hogy nem akarnék senkinek a lelkébe gázolni.
        Az információ szabad áramlása nem azt kéne, hogy jelentse, hogy nincsenek -jelen esetben etikai- szabályok. nagy kár, hogy ezt jelenti.
        (bocs a hosszú reakcióért, most olvastam végig egybe az egészet, és talán én voltam Mika után az utolsó hozzászóló… 🙂 beee…)

        Hozzászólás: kde3.3.0 #1964002
        Bbt
        Felhasználó

          orat mindig lathatova lehet tenni, es meglehet mondani a panelnak, hogy takarja el egy alkalmazas, ha belelog. ikonok minek? kirakod a panelra.
          [align=right][snapback]84016[/snapback][/align]

          ez az óra dolog érdekelne…
          a panelt meg nem eltakarni kéne, hanem, hogy addig tartson a munkafelület, ahol a panel kezd.
          Ettõl még nagyon jó abakkezelõ 🙂 kicsit pofozgattam, oszt egész emberien néz ki…

          Hozzászólás: Kocsma topik #1947846
          Bbt
          Felhasználó

            szép lehet… az egér az biztosan Miki… 🙂
            vagy az egész lehet (Donald) kacsa? … 😆

            Hozzászólás: a linux és a lányok #1969246
            Bbt
            Felhasználó

              Arra viszont nagyon…:)
              [align=right][snapback]84052[/snapback][/align]

              Még szép…
              „Gyere fel hozzám, megmutatom a Linuxomat…”

              Hozzászólás: a linux és a lányok #1969244
              Bbt
              Felhasználó

                „Balázs


                talán nem”

                Attól még nyugodtan lehet. Nagyobb furcsaságok is történtek már… 🙂
                [align=right][snapback]84045[/snapback][/align]

                Aha… látta valaki a Rossz nevelés c. filmet (Pedro Almodóvar)?

                de azért tõlem minden fiú nyugodtan alhat… 😀 csak a lányokra jelentek veszélyt…

                Hozzászólás: kde3.3.0 #1963999
                Bbt
                Felhasználó

                  JaPPinGo es Bbt:
                  most komolyan, miert nem hasznaltok normalis ablakkezelot a kde / gnome bugahalamzok helyett? van legalabb egy jo erv e ket szornyeteg mellett?
                  mazohistak 😉
                  [align=right][snapback]83964[/snapback][/align]

                  😀 ki voltál? fellow? 😀
                  Egyetlen nyomós indokom van, amivel nem is lehet vitába szálni: szeretem…
                  olyanra tudom beállítani, hogy nekem kényelmes legyen, sokat tud, szerintem szép is. amikor meg vacakol, használok Xfce4-et. most is az megy, jelenleg nem harcolok Kde-vel…
                  kipróbáltam nagyon sokat, de mindegyikkel van valami bajom…

                  (most olvastam aty hozzászólását…)jah igen. xfce-ben lennének ikonok, és mindíg láthatóvá tudnám tenni az órát, már alig lenne bajom vele… ja és ha az alsó menüsor nem ablakként, lenne kezelve…

                  Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968160
                  Bbt
                  Felhasználó

                    Erre van a debug mód.
                    [align=right][snapback]83873[/snapback][/align]

                    Ha én valamit szétbaltázok, ott már nincs debug mód… 😀 ott már csak újrapartícionálás, vagy format, de mindenképp új rendszer van… 😀

                    Most rántom le a cuccot, az én kedvencem idáig a slacki live cdje volt (ráfért egy minicdre), és az valami kegyetlen jó dolog. kemény a konkurencia, remélem tényleg nagyon elveri… 😀 😀

                    Hozzászólás: kde3.3.0 #1963997
                    Bbt
                    Felhasználó

                      fura, nálam is jól ment napokig. felraktam a kdemultimediát, azóta nem megy. leszedtem, de nem javult meg. nem lehet idõrendi sorrendben kilistázni valahogy, milyen csomagokat tesz fel az ember?

                      Hozzászólás: Kocsma topik #1947841
                      Bbt
                      Felhasználó

                        ezeket megpakolni a most elterjedõ 600MHz-es memóriákkal…
                        A másik amit olvastam, és teccccik: egy progi, ami zeneszerkesztésnél a videokártya prociját használja. gyorsabb, mintha a CPU-t abajgatná, ráadásul zeneszerkesztés közben ritkán van igény jó grafikára.
                        😀 ha sokat gondolkoznak, elõbb-utóbb feltalálják a math co-processzort… 😀

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,591-3,600 / 4,322