Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ki tesz olyat?
[align=right][snapback]83461[/snapback][/align](hd0) /dev/ide/host0/bus0/target0/lun0/disc
viszont ha jól értelmezem az fdisk listáját, hda2 van bejelölve bootnak… hda2 van bejelölve bootnak. csinálok egy bizt. mentést a partícióról, azt meglátjuk.
ha nincs hdc:
GRUB loading, please wait…
error 21ennyit ír ki…
jah, ezt kihagytam.
hdc1 a root, illetve azt kéne áttolnom hda6-ra
hdc6 a home, új helye hda7 lenne, illetve
hda1 lenne egy boot partíció, az jelenleg hdc rooton van.bbt@bbt:~$ sudo fdisk -l
Password:Disk /dev/hdc: 40.0 GB, 40020664320 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 4865 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytesDevice Boot Start End Blocks Id System
/dev/hdc1 1 659 5293386 83 Linux
/dev/hdc2 660 2953 18426555 f W95 Ext’d (LBA)
/dev/hdc5 660 920 2096451 82 Linux swap
/dev/hdc6 * 921 2953 16330041 83 LinuxDisk /dev/hda: 81.9 GB, 81964302336 bytes
255 heads, 63 sectors/track, 9964 cylinders
Units = cylinders of 16065 * 512 = 8225280 bytesDevice Boot Start End Blocks Id System
/dev/hda1 1 4 32098+ 83 Linux
/dev/hda2 * 5 2554 20482875 c W95 FAT32 (LBA)
/dev/hda3 2555 9964 59520825 f W95 Ext’d (LBA)
/dev/hda5 2555 2676 979933+ 82 Linux swap
/dev/hda6 2677 3284 4883728+ 83 Linux
/dev/hda7 3285 5038 14088973+ 83 Linux
/dev/hda8 5039 9964 39568063+ b W95 FAT32
bbt@bbt:~$Bbt:
„21-es hibakód.”
sorry, de meg mindig nem ertem;
pontosan masold be a hibauzenetet;„ha egy másik vinyó MBR-je aktív, az elsõ vinyón levõjével mit csinál? nem rakja hidden-be? (hogy lehet bootable-é tenni egy partíciót adatvesztés nélül?)”
elsozor a biosban megjelolt elso boot devirol probal bootolni, tehat annak mbrje szamit;„title test kernel test grub
kernel /boot/bzImage-2.6.8_0_bbt root=/dev/hda6 ro”
ez mit csinal, tehat a „test grub” alatt mit ertesz?„fellow: azért a cp parancsot nem igazán erre találták ki. az összes felmountolt állományt is másolni akarja, így viszont cseppet körülnményes…”
cp -r -f /bin /mnt/ujwinyo
cp -r -f /boot /mnt/ujwinyo
…„viszont akár mc alól egy f5-el is el lehet érni hasonló eredményt… ? „
persze, lenyeg hogy minden menjen at (symliket ne kovesse, hanem symlinkkent tegye at; /dev atmenyjen; stb);a grub probleman meg gondolkodom;
addig nyomj egy ‘fdisk -l’t;
es a jelenlegi grub hol van? hdc mbrjeben?
[align=right][snapback]83386[/snapback][/align]uh. jelenleg a grub az a hdc-n van. a grub-install hd0 az bepakolta a boot könyvtár tartalmát hda1-be (ez jó lenne, ez hivatalosan a boot partíció hd0on)
a test kernel-test grub nem él, még a grub-install elõtt csináltam, hogyha összejött volna minden (partíció másolás, ill. grub áthelyezés) akkor ennek kellett volna az új állapotban mennie.
sany:
bbt@bbt:~$ sudo grub-install ‘(hd0)’
Installation finished. No error reported.
This is the contents of the device map /boot/grub/device.map.
Check if this is correct or not. If any of the lines is incorrect,
fix it and re-run the script `grub-install’.(hd0) /dev/hda
(hd1) /dev/hdc
„
viszont nem butul… 🙂Tehát a hda-ról akarod betölteni a grubot, mely mely nem tölti be a hda-n vagy? a hdc-n lévõ kernelt 21-es azaz: „a lemez nem létezik” hibakóddal.
Néhány buta kérdést azért felteszek:
– a vezetékek, táp ide rendben csatlakozik, nincs eltörve kilazulva
– a jumperolás rendben vanA kiválasztott lemezen a grub megtalál avalamit pl ‘find /testfile’ – azt hiszem így kell, és kiírja, hogy hol van.
[align=right][snapback]83477[/snapback][/align]<_< igen, a diskekkel minden rendben...
Nos, töküres az a hely, ahol fel lehet venni ezeket a programokat. Fogalmam sincs hogy mit toltam el az apollonnal, de leállítani nem tudtam az automatikus elindítást.
próbáld meg a -4 kapcsolót.Ha a server win 2k-s, akkor csak így müxik.
Linux alatt klikkelgethetsz a telepítésre… 🙂
[align=right][snapback]83336[/snapback][/align]🙂 ott írja a jelszót az egyik ablak alatt… az csak egy segítség az átlag birkának, hogy mit hogykell klikkelgetni, ha neptunozni akar w alól…
-
SzerzőBejegyzés