Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,621-3,630 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Nyomtatók #1971961
    Bbt
    Felhasználó

      Ha kell valakinek egy starjet SJ478-as nyomtató, az keressen meg. kb. akkora mint egy laptop, és megy elemrõl is, szóval ideális mobil cucc. csak kicsit lassú…

      Hozzászólás: NEPTUN #1971072
      Bbt
      Felhasználó

        sziasztok
        véletlenül nem tudja valaki hogyan tudok a nyíregyházi fõsuli (neptun nyf.hu)-ra belépni?
        az rdesktop után beirom a szerver nevét bejon a windows 2000 ablak
        ide írom :neptuninet es jelszónak mit kell megadnom? innen nem tudok tovább lépni a válaszokat elõre is köszi
        [align=right][snapback]83246[/snapback][/align]

        mai ajánlatunk: menj el a neptun.nyf.hu-re, és klikkelj a terminal server kliens telepítésre

        http://neptun.nyf.hu/TSInstall.htm

        kb. 5 másodperc, ha figyelms vagy… 🙂

        rdesktop neptun.nyf.hu -u neptuninet -p neptuninet -d neptun2000
        (annyit hozzátennék, hogy jelenleg engem is visszadobott connection refused üzenettel, de ez egy hete mûködött, tuti, innen jelentkezett fel egy barátom. )

        Hozzászólás: UHU LINUX 2.1 LIVE #1968129
        Bbt
        Felhasználó

          Inkább a „sima” Uhu Linuxot ajánlom, én speciel mindenféle LiveCDtõl rosszul vagyok „^^
          [align=right][snapback]83319[/snapback][/align]

          🙂 Pedig milyen jól tud jönni, amikor szétbaltázol minden linuxot a gépeden… 😀

          Hozzászólás: Kocsma topik #1947837
          Bbt
          Felhasználó

            😀 oszt jössz ide off-ni… szép kis alak… mindíg a pia meg a pia… (én afent említett sörunikum menetre hangolódtam…)

            Hozzászólás: a linux és a lányok #1969067
            Bbt
            Felhasználó

              🙂 Azért azt nekem nem magyaráza be egy férfi sem, hogy egy sör meg tudja vele csinálni ugyanazt, mint egy nõ… 🙂
              Pl. a hetedik mennyországba repíti, aztán meg az õrületbe kergeti… 😀
              [align=right][snapback]83286[/snapback][/align]

              Azért ezt meg is fordítanám… sajnos ketten kellünk hozzá (még ha nem személy szerint is…:) )
              az õrületbe kergetés meg relatív. melyikõtök (fiúk) kedvese nem kezd el zakatolni, ha leültök agép elé („már megint az a hülye gép… az õrületbe kergetsz…”)
              tisztelet a kivételnek (gondolom Kata te közéjük tartozol… 🙂 )
              facér linuxos pasi?, tele van velünk a fórum… 😀

              Hozzászólás: Grub áthelyezése #1971753
              Bbt
              Felhasználó

                igazad is van, meg nem is. amíg azonos vinyón vannak, addig nem igényli.
                (ez az alap kernelem, és gond nélkül butul…)
                fellow: azért a cp parancsot nem igazán erre találták ki. az összes felmountolt állományt is másolni akarja, így viszont cseppet körülnményes… viszont akár mc alól egy f5-el is el lehet érni hasonló eredményt… ? 🙂

                Hozzászólás: Kocsma topik #1947835
                Bbt
                Felhasználó

                  4 éve vagyok az de nem tudtam errõl… le vagyok maradva :)))))
                  [align=right][snapback]82434[/snapback][/align]

                  😀 ha derogál, adhatsz neki más nevet… nálunk ilyen néven fut.
                  persze a jó öreg unicum + aranyászoknál nincs jobb…

                  Hozzászólás: a linux és a lányok #1969042
                  Bbt
                  Felhasználó

                    várd ki a végét… mondanak mindent, azt csinálnak mást…

                    Hozzászólás: Grub áthelyezése #1971751
                    Bbt
                    Felhasználó

                      „viszont ha hd0ról akarok butulni 15ös hibaüzenettel kidob. (hm… lehet, hogy 21es, mindjárt megnézem.)”
                      sorry, de nem tudom fejbol a hibakodokat;
                      a /boot/grub/menu.lst -t is masold be;
                      [align=right][snapback]83238[/snapback][/align]

                      21-es hibakód.
                      ha egy másik vinyó MBR-je aktív, az elsõ vinyón levõjével mit csinál? nem rakja hidden-be? (hogy lehet bootable-é tenni egy partíciót adatvesztés nélül?)

                      menu.lst
                      default=0
                      timeout=3
                      .
                      .
                      .
                      #title Debian GNU/Linux, kernel 2.4.26-1-386 (recovery mode)
                      #root (hd1,0)
                      #kernel /boot/vmlinuz-2.4.26-1-386 root=/dev/hdc1 ro single
                      #initrd /boot/initrd.img-2.4.26-1-386
                      #savedefault
                      #boot

                      ### END DEBIAN AUTOMAGIC KERNELS LIST
                      title Debian Sid kernel 2.4.26_1_bbt
                      kernel /boot/bzImage-2.4.26_1_bbt root=/dev/hdc1 ro
                      savedefault
                      boot

                      title test kernel
                      kernel /boot/bzImage-2.6.8_0_bbt root=/dev/hdc1 ro
                      savedefault
                      boot

                      title test kernel test grub
                      kernel /boot/bzImage-2.6.8_0_bbt root=/dev/hda6 ro
                      savedefault
                      boot

                      title Windows NT/2000/XP
                      root (hd0,1)
                      savedefault
                      makeactive
                      chainloader +1

                      title UHU-Linux
                      kernel (hd0,0)/boot/bzImage root=/dev/ide0/host0/bus0/target0/lun0/part6
                      initrd (hd0,0)/boot/initrd
                      savedefault
                      boot

                      Hozzászólás: Grub áthelyezése #1971749
                      Bbt
                      Felhasználó

                        hm… fellow? 🙂
                        guest:
                        „felpakoltam egy Debiant a secundary master vinyómra, hogy ha már elég jó lesz, átpakolom mondjuk particion magic-kel a primary masterre egy másik distr helyére.”
                        egyszeruen cp paranccsal masold at a particio tartalmat, nem kell semmi medzsikolas;
                        gondolkoztam azon, át lehet-e másolni egyszerûen egy másik vinyóra, de nem mertem nekivágni. köszönöm.

                        „A telepítõcd viszont kérdés nélkül felpakolt egy grubot a sec. masterra, közben a primary masterét szétszedte…”
                        ez melyik telepito?”

                        küldtem egy emilt neked, megkaptad?
                        Sarge netinstall 1cd-s
                        http://www.debian.org/devel/debian-installer/ innen szedtem le,

                        „Most jött el az ideje, hogy átpakoljam, viszont mindenekelõtt szeretném áthúzni a grubot a másikra.
                        próbálkoztam a grub-install /dev/hda parancsal, de igazság szerint nem történt semmi…”
                        _vmit_ csak ir a stdoutra;

                        bbt@bbt:~$ sudo grub-install /dev/hda
                        Installation finished. No error reported.
                        This is the contents of the device map /boot/grub/device.map.
                        Check if this is correct or not. If any of the lines is incorrect,
                        fix it and re-run the script `grub-install’.

                        (hd0) /dev/hda
                        (hd1) /dev/hdc
                        viszont ha hd0ról akarok butulni 15ös hibaüzenettel kidob. (hm… lehet, hogy 21es, mindjárt megnézem.)

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,621-3,630 / 4,322