Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Ha kell valakinek egy starjet SJ478-as nyomtató, az keressen meg. kb. akkora mint egy laptop, és megy elemrõl is, szóval ideális mobil cucc. csak kicsit lassú…
sziasztok
véletlenül nem tudja valaki hogyan tudok a nyíregyházi fõsuli (neptun nyf.hu)-ra belépni?
az rdesktop után beirom a szerver nevét bejon a windows 2000 ablak
ide írom :neptuninet es jelszónak mit kell megadnom? innen nem tudok tovább lépni a válaszokat elõre is köszi
[align=right][snapback]83246[/snapback][/align]mai ajánlatunk: menj el a neptun.nyf.hu-re, és klikkelj a terminal server kliens telepítésre
http://neptun.nyf.hu/TSInstall.htm
kb. 5 másodperc, ha figyelms vagy… 🙂
rdesktop neptun.nyf.hu -u neptuninet -p neptuninet -d neptun2000
(annyit hozzátennék, hogy jelenleg engem is visszadobott connection refused üzenettel, de ez egy hete mûködött, tuti, innen jelentkezett fel egy barátom. )Inkább a „sima” Uhu Linuxot ajánlom, én speciel mindenféle LiveCDtõl rosszul vagyok „^^
[align=right][snapback]83319[/snapback][/align]🙂 Pedig milyen jól tud jönni, amikor szétbaltázol minden linuxot a gépeden… 😀
😀 oszt jössz ide off-ni… szép kis alak… mindíg a pia meg a pia… (én afent említett sörunikum menetre hangolódtam…)
🙂 Azért azt nekem nem magyaráza be egy férfi sem, hogy egy sör meg tudja vele csinálni ugyanazt, mint egy nõ… 🙂
Pl. a hetedik mennyországba repíti, aztán meg az õrületbe kergeti… 😀
[align=right][snapback]83286[/snapback][/align]Azért ezt meg is fordítanám… sajnos ketten kellünk hozzá (még ha nem személy szerint is…:) )
az õrületbe kergetés meg relatív. melyikõtök (fiúk) kedvese nem kezd el zakatolni, ha leültök agép elé („már megint az a hülye gép… az õrületbe kergetsz…”)
tisztelet a kivételnek (gondolom Kata te közéjük tartozol… 🙂 )
facér linuxos pasi?, tele van velünk a fórum… 😀igazad is van, meg nem is. amíg azonos vinyón vannak, addig nem igényli.
(ez az alap kernelem, és gond nélkül butul…)
fellow: azért a cp parancsot nem igazán erre találták ki. az összes felmountolt állományt is másolni akarja, így viszont cseppet körülnményes… viszont akár mc alól egy f5-el is el lehet érni hasonló eredményt… ? 🙂4 éve vagyok az de nem tudtam errõl… le vagyok maradva :)))))
[align=right][snapback]82434[/snapback][/align]😀 ha derogál, adhatsz neki más nevet… nálunk ilyen néven fut.
persze a jó öreg unicum + aranyászoknál nincs jobb…várd ki a végét… mondanak mindent, azt csinálnak mást…
„viszont ha hd0ról akarok butulni 15ös hibaüzenettel kidob. (hm… lehet, hogy 21es, mindjárt megnézem.)”
sorry, de nem tudom fejbol a hibakodokat;
a /boot/grub/menu.lst -t is masold be;
[align=right][snapback]83238[/snapback][/align]21-es hibakód.
ha egy másik vinyó MBR-je aktív, az elsõ vinyón levõjével mit csinál? nem rakja hidden-be? (hogy lehet bootable-é tenni egy partíciót adatvesztés nélül?)menu.lst
default=0
timeout=3
.
.
.
#title Debian GNU/Linux, kernel 2.4.26-1-386 (recovery mode)
#root (hd1,0)
#kernel /boot/vmlinuz-2.4.26-1-386 root=/dev/hdc1 ro single
#initrd /boot/initrd.img-2.4.26-1-386
#savedefault
#boot### END DEBIAN AUTOMAGIC KERNELS LIST
title Debian Sid kernel 2.4.26_1_bbt
kernel /boot/bzImage-2.4.26_1_bbt root=/dev/hdc1 ro
savedefault
boottitle test kernel
kernel /boot/bzImage-2.6.8_0_bbt root=/dev/hdc1 ro
savedefault
boottitle test kernel test grub
kernel /boot/bzImage-2.6.8_0_bbt root=/dev/hda6 ro
savedefault
boottitle Windows NT/2000/XP
root (hd0,1)
savedefault
makeactive
chainloader +1title UHU-Linux
kernel (hd0,0)/boot/bzImage root=/dev/ide0/host0/bus0/target0/lun0/part6
initrd (hd0,0)/boot/initrd
savedefault
boothm… fellow? 🙂
guest:
„felpakoltam egy Debiant a secundary master vinyómra, hogy ha már elég jó lesz, átpakolom mondjuk particion magic-kel a primary masterre egy másik distr helyére.”
egyszeruen cp paranccsal masold at a particio tartalmat, nem kell semmi medzsikolas;
gondolkoztam azon, át lehet-e másolni egyszerûen egy másik vinyóra, de nem mertem nekivágni. köszönöm.„A telepítõcd viszont kérdés nélkül felpakolt egy grubot a sec. masterra, közben a primary masterét szétszedte…”
ez melyik telepito?”küldtem egy emilt neked, megkaptad?
Sarge netinstall 1cd-s
http://www.debian.org/devel/debian-installer/ innen szedtem le,„Most jött el az ideje, hogy átpakoljam, viszont mindenekelõtt szeretném áthúzni a grubot a másikra.
próbálkoztam a grub-install /dev/hda parancsal, de igazság szerint nem történt semmi…”
_vmit_ csak ir a stdoutra;bbt@bbt:~$ sudo grub-install /dev/hda
Installation finished. No error reported.
This is the contents of the device map /boot/grub/device.map.
Check if this is correct or not. If any of the lines is incorrect,
fix it and re-run the script `grub-install’.(hd0) /dev/hda
(hd1) /dev/hdc
viszont ha hd0ról akarok butulni 15ös hibaüzenettel kidob. (hm… lehet, hogy 21es, mindjárt megnézem.) -
SzerzőBejegyzés