Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
melyik nvidia driver, milyen az Xconfig beállítása, milyen kártya.
kernelben kell hozzá mondjuk modulként bttv (ha olyan a chipset, bár azt hiszem *****cle cuccban nincs másmilyen) nyomj egy # lspci parancsot, és nézd meg milyen, valószínûleg Bt878.
ha megvan a modul, és be is van töltve, rakj fel egy tvtime-ot (mondjuk, használhatsz mást is, de idáig ez tûnt a legiztosabbnak.) és nézd meg mükszik-e.
ha baj van a modullal, akkor léci postold a
# modprobe bttv mit ír ki, vagy a logját (is)ez volt a kérdés?
legközelebb tedd hozzá, hogy mit csináltál idáig, illetve, hogy mi a baj. ne nekünk kelljen kitalálni. úgy nekünk is könyebb, meg te is hamarabb célhoz érsz.
(http://esr.fsf.hu/smart-questions_hu.html)a második cd-n rajta van a kernel-source UHU csomagban. azzal mi a gond?
Beírtam terminálba, rootként. Ezt írta ki:
Reading Package Lists… Done
Building Dependency Tree… Done
W: Couldn’t stat source package list ftp://ftp.uhulinux.hu ./ Packages (/var/state/apt/lists/ftp.uhulinux.hu_pub_uhu_1.1_._Packages) – stat (2 Nem létezõ fájl vagy könyvtár)
W: You may want to run apt-get update to correct these problems
E: Couldn’t find package kgpgEzt most jó, vagy nem tudta leszedni?
az utolsó sorig mindössze annyit közölt, hogy nem túl friss a csomaglistád (apt-get update)
az utolsó sor azt jelenti, hogy nincs ilyen nevû csomag. ez két lgot jelenthet:
1. vagy nem is volt (pl. elírtad. nem lehet a csomag kpkg?)
2. vagy már leszedted. ez esetben próbáld meg a fentebb említett –purge opciót is.amennyiben elírtad volna, akkor egy
#dpkg -l
parancsal megnézheted, mik is vannak fent, majd a megfelelõt apt-get remove utasítással eltávolíthatod.
ajánlanám figyelmedbe fellow faqának csomagkezelés részét.Igazság szerint nem megkerülni szeretném a problémát, hanem megoldani.
köszönöm a jótanácsot, de valahogy gnome alatt kéne kicsit stabilabbá tenni (KDE-rõl ne is beszéljünk…)A „legégetõbb” az lenne, hogy be lehet-e úgy paraméterezni, hogy ha az egyik monitoron kinyílik egy ablak, azt áthúzhassam a másikra. (win alatt minden további nélkül megy, és ez nagyon bosszant.)
jah, de attól még Süsü… nem leszólni akarom, de ha valaki meg akarja tanulni, elõbb utóbb bele kell vágnia valami komolyabba is.
azért, hogy letörjem a lelkesedést: az egy dolog, hogy talpraáll. de amíg mindent használhatóvá teszel utána, az nem kis idõ lesz…
Sok szerencsét, kitartást, meg türelmet hozzá.vicces lesz, hogy ezt én mondom, de SuSE-n elég nehéz megtanulni linuxul…
mi az a b.b?
gnome alatt egyébként bírja a kétféle felbontást. a másik meg, hogy a 15″-s nem bírja az 1024×768-at, viszont egy 17″-t 800×600 hajtani elég gáz, úgyhogy más megoldás kéne…
másold ide a grubod, és áruld el hová raktad a mandrake cuccot.
-
SzerzőBejegyzés