Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
a grub viszonlyleg egyszerû, ha megnézed a grub/menu.lst file-t (boot alatt van) egy bejegyzést kell tenni, ahol megadod a nevét (title), a root partíció helyét (telepítésnél a Mandrake megkérdezte hova pakolja) mejd a kernel helyét, illetve nha van initr, akkor még azt is. ha látod a filet, egyértelmû lesz.
hát… igazad is van meg nem is. nálam mozilla alatt is teljesen jól megy…
ez persze csak a saját véleményem, de ha synaptic helyett megtanulsz kb. 3 parancsot konzolosan, még egyszerûbb lesz az életed. bõvebben:
http://fellow.linuxforum.hu/faq/faq-13.html
ne tévesszen meg, hogy debianra van írva.
ext2 volt, és defrag-al próbáltam. az volt a szép a dologban, hogy az adatok nagy része nem sérült meg, viszont a rendszercuccok jó része meg igen. láttam a fileokat/könyvtárakat, de amikor másolni akartam, vagy megnyitni, akkor mindenféle hibát jelzett, arról nem beszélve, hogy nem állt fel a rendszer, mindenféle kernel panicra hivatkozva.
probléma nagy része letudva, a kde fagyás nem, valamint igen zavaró, hogy nem lehet egy megnyitott ablakot áthúzni az egyik monitorról a másikra. ikonokat igen, ablakot nem.
Valakinek nincs valami ötlete megoldásra? (azért ne tolongjatok…)hát…
igazság szerint én nem szoktam, csak ctrl-alt-F1 -el nyitok egy konzolt, a végén meg újraindítok…
😳 kicsit amatõrebb a megoldás, a tieddel is biztos megy…Szia!. passz. viszont ugyanez a dög az 5336-os driverrel nagyon jól megy. próbáld meg azzal.
letöltöd, majd sudo sh Nv……és mindenki meg van róla gyõzõdve, hogy az õ ülése a legjobb. 😀
nem kötözködni akarok, de a Unixairban is kicsit magunkra ismerek…fejlemény: gnome alatt jobb a helyzet.
valamint megpróbáltam, hogy az XF86config-4 filet, amit õ hozott létre (addig simán XF86config volt) visszaneveztem, de lényegi változás nem történt.viszont van még egy „apróbb” gond vele: a tényleges képernyõt kb 5 cm -re a monitor szélétõl kezdi. mindkét monitoron. állítható ez valahol?
😀 nem vág témába, de miért nem MagUra?
-
SzerzőBejegyzés