Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,691-3,700 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Egy gyors kérdés…grub #1956293
    Bbt
    Felhasználó

      a grub viszonlyleg egyszerû, ha megnézed a grub/menu.lst file-t (boot alatt van) egy bejegyzést kell tenni, ahol megadod a nevét (title), a root partíció helyét (telepítésnél a Mandrake megkérdezte hova pakolja) mejd a kernel helyét, illetve nha van initr, akkor még azt is. ha látod a filet, egyértelmû lesz.

      Hozzászólás: SCSI help! #1954635
      Bbt
      Felhasználó

        hát… igazad is van meg nem is. nálam mozilla alatt is teljesen jól megy…

        Hozzászólás: egy amatõr problémái #1955605
        Bbt
        Felhasználó

          ez persze csak a saját véleményem, de ha synaptic helyett megtanulsz kb. 3 parancsot konzolosan, még egyszerûbb lesz az életed. bõvebben:

          http://fellow.linuxforum.hu/faq/faq-13.html

          ne tévesszen meg, hogy debianra van írva.

          Hozzászólás: Töredezettség mentesítés UHU 1.1.1 #1955553
          Bbt
          Felhasználó

            ext2 volt, és defrag-al próbáltam. az volt a szép a dologban, hogy az adatok nagy része nem sérült meg, viszont a rendszercuccok jó része meg igen. láttam a fileokat/könyvtárakat, de amikor másolni akartam, vagy megnyitni, akkor mindenféle hibát jelzett, arról nem beszélve, hogy nem állt fel a rendszer, mindenféle kernel panicra hivatkozva.

            http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…iewtopic&t=6778

            http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…iewtopic&t=6827

            Bbt
            Felhasználó

              probléma nagy része letudva, a kde fagyás nem, valamint igen zavaró, hogy nem lehet egy megnyitott ablakot áthúzni az egyik monitorról a másikra. ikonokat igen, ablakot nem.
              Valakinek nincs valami ötlete megoldásra? (azért ne tolongjatok…)

              Hozzászólás: nVIDIA driver telepítés #1939682
              Bbt
              Felhasználó

                hát…
                igazság szerint én nem szoktam, csak ctrl-alt-F1 -el nyitok egy konzolt, a végén meg újraindítok…
                😳 kicsit amatõrebb a megoldás, a tieddel is biztos megy…

                Hozzászólás: nVIDIA driver telepítés #1939680
                Bbt
                Felhasználó

                  Szia!. passz. viszont ugyanez a dög az 5336-os driverrel nagyon jól megy. próbáld meg azzal.
                  letöltöd, majd sudo sh Nv……

                  Hozzászólás: ezt le kellet irnom #1956273
                  Bbt
                  Felhasználó

                    és mindenki meg van róla gyõzõdve, hogy az õ ülése a legjobb. 😀
                    nem kötözködni akarok, de a Unixairban is kicsit magunkra ismerek…

                    Bbt
                    Felhasználó

                      fejlemény: gnome alatt jobb a helyzet.
                      valamint megpróbáltam, hogy az XF86config-4 filet, amit õ hozott létre (addig simán XF86config volt) visszaneveztem, de lényegi változás nem történt.

                      viszont van még egy „apróbb” gond vele: a tényleges képernyõt kb 5 cm -re a monitor szélétõl kezdi. mindkét monitoron. állítható ez valahol?

                      Hozzászólás: SCSI help! #1954633
                      Bbt
                      Felhasználó

                        😀 nem vág témába, de miért nem MagUra?

                        http://www.magura.hu

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,691-3,700 / 4,322