Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,791-3,800 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: debian sarge – elszállt a root partícióm #1937589
    Bbt
    Felhasználó

      hát pont ez a bajom!
      teljesen mindegy, hogy saját lilonál, vagy rescue floppynál adom meg a root=/dev/hda6 csatit, utána mindíg jön a kernel panic. ha be dudnék menni így, már meg lenne oldva a probléma…

      Hozzászólás: csendes gépet szeretnék #1937782
      Bbt
      Felhasználó

        a mobilracken gondolkoztam anno sokat, igazság szerint elmegy hûtés nélkül is. a másik praktikus megoldás, ha kiviszel egy tápot meg az egyik ide végét a gépbõl. elég egy vékony lyuk a gép tetején, (vagy oldalán, de akkor kell egy kis tálca is amire rakod…) és máris zajtalan…

        kisbetu: vedd nyugodtan fenyegetésnek…

        Hozzászólás: XP kinézetû desktop Linux alá #1935784
        Bbt
        Felhasználó

          kb. fél éve kipróbáltam, de nem gyõzött meg igazán… nagyon kényelmetlen a használata, és szerintem kifejezetten csúnya.

          Hozzászólás: csendes gépet szeretnék #1937772
          Bbt
          Felhasználó
            Hozzászólás: csendes gépet szeretnék #1937771
            Bbt
            Felhasználó

              Egyébként kb. 8-10 ezer forintért lehet kapni Peltier-hûtõt, annak annyi hangja sincsen, mint egy vízhûtésnek.

              egy tisztességes peltier-elem több ampert vesz fel. ergo ott indul a dolog, hogy nagyon rendes kábel kell hozzá, meg egy rendesebb konektor (peltier+táp már lehet sok egy átlagos ágnak, ha megy mellé még néhány lámpa, tv, monitor.) másrészt a másik felén lévõ hûtés megoldása nem egyszerû dolog. felejtsétek el inkább.
              tanulságos: http://www.guards.hu/labinfo/VII4/mer11.htm

              Hozzászólás: debian sarge – elszállt a root partícióm #1937586
              Bbt
              Felhasználó

                Lenne egy gondom: a kernel-image-m .deb formában van jelen a partíción, viszont nem tudom meggyõzni a rescue discet, hogy varázsoljon nekem dpkg parancsot is. megnéztem a linket amit adtál, de mindegyik abból indul ki, hogy van dpkg, vagy apt. (már amennyire nem túl fényes angoltudásommal ki tudtam bogarászni.)
                Még egy gondolat: egyáltalán fel tudok rakni egy kernel-image.deb -et egy rescue disces rendszerre?
                Köszi elõre is…

                Hozzászólás: debian sarge – elszállt a root partícióm #1937583
                Bbt
                Felhasználó

                  😀 nincs. és make sincs.

                  Hozzászólás: Kernel 2.6 + UHU 1.1.1 #1933295
                  Bbt
                  Felhasználó

                    sb16:
                    http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…iewtopic&t=6087
                    ez a megoldás müxik isa, de nem pnp-re és pnpre egyaránt. (Simico hozzászólása.)

                    Hozzászólás: debian sarge – elszállt a root partícióm #1937581
                    Bbt
                    Felhasználó

                      hm. nincs initrd-m, és nem is kell. a kernelem is megvan a helyén. el is kezd butulni, eszközök felismerése, és egész pontosan az Usb eszközök felismerése után kezdi a nyavajgást.

                      Hozzászólás: debian sarge – elszállt a root partícióm #1937579
                      Bbt
                      Felhasználó

                        Egy darab initrd könyvtáram van hda6-on, de az is üres.
                        livecd-rõl vagyok most is itt, és látom is a partíciókat, de ezzel különösebben nem tudok mit kezdeni. gondolkozom azon, hogy forgatok egy új kernelt, és frissítem a lilot, de ehez debian alól kéne butulnom be.
                        😀 Többet nem mentesítem a töredezettséget…

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,791-3,800 / 4,322