Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
hát pont ez a bajom!
teljesen mindegy, hogy saját lilonál, vagy rescue floppynál adom meg a root=/dev/hda6 csatit, utána mindíg jön a kernel panic. ha be dudnék menni így, már meg lenne oldva a probléma…a mobilracken gondolkoztam anno sokat, igazság szerint elmegy hûtés nélkül is. a másik praktikus megoldás, ha kiviszel egy tápot meg az egyik ide végét a gépbõl. elég egy vékony lyuk a gép tetején, (vagy oldalán, de akkor kell egy kis tálca is amire rakod…) és máris zajtalan…
kisbetu: vedd nyugodtan fenyegetésnek…
kb. fél éve kipróbáltam, de nem gyõzött meg igazán… nagyon kényelmetlen a használata, és szerintem kifejezetten csúnya.
Egyébként kb. 8-10 ezer forintért lehet kapni Peltier-hûtõt, annak annyi hangja sincsen, mint egy vízhûtésnek.
egy tisztességes peltier-elem több ampert vesz fel. ergo ott indul a dolog, hogy nagyon rendes kábel kell hozzá, meg egy rendesebb konektor (peltier+táp már lehet sok egy átlagos ágnak, ha megy mellé még néhány lámpa, tv, monitor.) másrészt a másik felén lévõ hûtés megoldása nem egyszerû dolog. felejtsétek el inkább.
tanulságos: http://www.guards.hu/labinfo/VII4/mer11.htmLenne egy gondom: a kernel-image-m .deb formában van jelen a partíción, viszont nem tudom meggyõzni a rescue discet, hogy varázsoljon nekem dpkg parancsot is. megnéztem a linket amit adtál, de mindegyik abból indul ki, hogy van dpkg, vagy apt. (már amennyire nem túl fényes angoltudásommal ki tudtam bogarászni.)
Még egy gondolat: egyáltalán fel tudok rakni egy kernel-image.deb -et egy rescue disces rendszerre?
Köszi elõre is…😀 nincs. és make sincs.
sb16:
http://www.linuxforum.hu/modules.php?name=…iewtopic&t=6087
ez a megoldás müxik isa, de nem pnp-re és pnpre egyaránt. (Simico hozzászólása.)hm. nincs initrd-m, és nem is kell. a kernelem is megvan a helyén. el is kezd butulni, eszközök felismerése, és egész pontosan az Usb eszközök felismerése után kezdi a nyavajgást.
Egy darab initrd könyvtáram van hda6-on, de az is üres.
livecd-rõl vagyok most is itt, és látom is a partíciókat, de ezzel különösebben nem tudok mit kezdeni. gondolkozom azon, hogy forgatok egy új kernelt, és frissítem a lilot, de ehez debian alól kéne butulnom be.
😀 Többet nem mentesítem a töredezettséget… -
SzerzőBejegyzés