Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Lehet hülye kérdés, de eddig csak a má$ik oprendszerrel foglalkoztam, így csak az ntfs-t és a fatokat ismerem, ext3-mat kell töredezettségmentesíteni néha? Ha igen, mivel?
Most próbálta defraggal, de úgy hazavágta a root partíciómat, hogy azóta egy live cd-s slax elõtt ülök. 😀 sátorozok a saját gépemen…
Ne töredezettségmentesíts, ill. a debianos rész alatt fellow szépen összefoglalta a lényeget.FIGYELEM!!!
root partíciót ne próbáljatok defragmentálni, mert nagyon durván fejreállhat tõle. (Tette azt nálam. lehet másnál nem történik meg, de jelenleg még nem tudom hogy fogom összekaparni a gépem.)
😕 😕 😕megjegyezném még, hogy ext2 tényleg nem fragmentálódik olyan mértékben, hogy érdemes legyen szenvedni vele.
Köszi szépen fellow!
Fat32-m szállt már el, és amikor 80giga nagyon töredezett (értsd: 1 évig elfelejtettem defragmentálni 😳 ) akkor nagyon sokba kerül a cucc visszanyerése (40G hasznos anyag.) Azóta igyekszem okosabb lenni…Killberk: szerintem nincs igazad. Egy cég rendszerének karbantartása win alatt is kb. ugyanannyiba kerül mint linux alatt.
OO.ra azoknak nem éri meg átállni, akiknek megvan jogtisztán az Ms office (gépenként egy darab…)
te tudod, de megjegyezném, hogy nálam a slax, a blackpanther és a flonix livecd-k is minicd-n vannak, a flonix 62(!)Mega, úgyhogy azt pakolsz mellé, amit akarsz.
mennie kell. modulba fordítottad, és a modul be is van töltve?
sany: igazából ha keresi vlaki, általában meg is találja. Viszont lehet, hogy a 35-ik ATI-s kérdésre csak akkor kéne válaszolni, ha a topic nyitójának irományából kiderül, hogy az elsõ 34-et végigolvasta. (amúgy is segítség, ha tudja az ember, mit próbált már végig valaki, és még mit nem…)
😳 Bocs átsiklottam felette…
panaszkodok kicsit: valahogy elég nehezen olvasható lett. (tudom, növeljem meg a betûméretet…)
Meg egyébbként is, jó sokszor át kell nézni, hogy észrevegyél dolgokat…Persze nem a kérdésre válaszolok egy kérdéssel: ha ilyen terveid vannak, miért nem egy lIve cd-s változatot használsz? azon van minden, és elég épkézláb is… (pl. lehet a DSL is…)
-
SzerzőBejegyzés