Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,801-3,810 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Filerendszer teszt #1937460
    Bbt
    Felhasználó

      Lehet hülye kérdés, de eddig csak a má$ik oprendszerrel foglalkoztam, így csak az ntfs-t és a fatokat ismerem, ext3-mat kell töredezettségmentesíteni néha? Ha igen, mivel?

      Most próbálta defraggal, de úgy hazavágta a root partíciómat, hogy azóta egy live cd-s slax elõtt ülök. 😀 sátorozok a saját gépemen…
      Ne töredezettségmentesíts, ill. a debianos rész alatt fellow szépen összefoglalta a lényeget.

      Hozzászólás: töredezettségmentesítés linux alatt #1936519
      Bbt
      Felhasználó

        FIGYELEM!!!
        root partíciót ne próbáljatok defragmentálni, mert nagyon durván fejreállhat tõle. (Tette azt nálam. lehet másnál nem történik meg, de jelenleg még nem tudom hogy fogom összekaparni a gépem.)
        😕 😕 😕

        megjegyezném még, hogy ext2 tényleg nem fragmentálódik olyan mértékben, hogy érdemes legyen szenvedni vele.

        Hozzászólás: töredezettségmentesítés linux alatt #1936518
        Bbt
        Felhasználó

          Köszi szépen fellow!
          Fat32-m szállt már el, és amikor 80giga nagyon töredezett (értsd: 1 évig elfelejtettem defragmentálni 😳 ) akkor nagyon sokba kerül a cucc visszanyerése (40G hasznos anyag.) Azóta igyekszem okosabb lenni…

          Hozzászólás: A LINUX Drágább mint az M$ #1936650
          Bbt
          Felhasználó

            Killberk: szerintem nincs igazad. Egy cég rendszerének karbantartása win alatt is kb. ugyanannyiba kerül mint linux alatt.

            OO.ra azoknak nem éri meg átállni, akiknek megvan jogtisztán az Ms office (gépenként egy darab…)

            Hozzászólás: System Rescue CD 0.2.12 #1936783
            Bbt
            Felhasználó

              te tudod, de megjegyezném, hogy nálam a slax, a blackpanther és a flonix livecd-k is minicd-n vannak, a flonix 62(!)Mega, úgyhogy azt pakolsz mellé, amit akarsz.

              Bbt
              Felhasználó

                mennie kell. modulba fordítottad, és a modul be is van töltve?

                Hozzászólás: Haldoklik a fórum? #1936618
                Bbt
                Felhasználó

                  sany: igazából ha keresi vlaki, általában meg is találja. Viszont lehet, hogy a 35-ik ATI-s kérdésre csak akkor kéne válaszolni, ha a topic nyitójának irományából kiderül, hogy az elsõ 34-et végigolvasta. (amúgy is segítség, ha tudja az ember, mit próbált már végig valaki, és még mit nem…)

                  Bbt
                  Felhasználó

                    😳 Bocs átsiklottam felette…
                    panaszkodok kicsit: valahogy elég nehezen olvasható lett. (tudom, növeljem meg a betûméretet…)
                    Meg egyébbként is, jó sokszor át kell nézni, hogy észrevegyél dolgokat…

                    Hozzászólás: System Rescue CD 0.2.12 #1936781
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Persze nem a kérdésre válaszolok egy kérdéssel: ha ilyen terveid vannak, miért nem egy lIve cd-s változatot használsz? azon van minden, és elég épkézláb is… (pl. lehet a DSL is…)

                      Hozzászólás: Haldoklik a fórum? #1936613
                      Bbt
                      Felhasználó
                      10 bejegyzés megtekintése - 3,801-3,810 / 4,322