Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 3,811-3,820 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Samba3 #1936777
    Bbt
    Felhasználó

      fent van a libsmbclient? összetartozóak? pontosan mi a hibaüzenet? Kicsit bõvebben léci…

      Hozzászólás: Haldoklik a fórum? #1936611
      Bbt
      Felhasználó

        Zazu: Konkrétan én írtam, hogy szedd le a konquerort, méghozzá valahogy ilyen formában:

        😈 sudo apt-get remove konqueror … 😈

        majd mikor rosszallóan néztél, megjegyeztem, hogy egy gyenge poén akart lenni. (ezért gyorsan leírtam ide is mégegyszer…)
        igen. a promlémád nem tudtuk megoldani, de lehet, hogy nem a válaszolókban van a hiba, hanem a programban.
        Csak mellesleg jegyezném meg, hogy külön a te kérdésed miatt raktam fel egy kmailt, de nem jöttem rá, ezért nem is írtam vissza.
        Halódik a fórum? Lehet. Nem akarok gizdulni, de sokakról tudok, akik felraknak egy programot valaki kedvéért, és érdemileg segítik itt egymás munkáját. (pl.: új kollegánk Zilahia és vizsla rövid párbeszéde kérlek segítsetek! címen)

        Még egy gondolat: Valószínüleg azért jön elõ n+1szer egy kérdés, mert nagyon sokan, ha már mûködik a rendszerük rendesen, ide sem dugják a képüket. Aztán jön a következõ 10, és így tovább. Lefordítva: sokan idejárnak szipolyozni, aztán ha megkapták ami kellett továbbállnak.
        Sokan vagyunk, akik igen kevés dologban tudunk értelmileg segíteni, magam is ide sorolom. De próbálunk/nak, és nekem spec. mindíg hozz valami újat a fórum…
        Bocs a monológért.

        Hozzászólás: A LINUX Drágább mint az M$ #1936639
        Bbt
        Felhasználó

          Azonnal leszedem a debianomat!
          Végre valaki felnyitotta a szemem, milyen rosz oprendszert használok. Ti meg szégyeljétek magatokat, hogy kétségbe meritek vonni független elemzõk eredményeit! (kiváncsi vagyok ki volt a fõszponzor ezeknél az elemzéseknél, és hogy vajon MS-s szakemberek telepítették-e azokat a RH szervereklet, amikrõl szó van.)

          Szerintem egyszerûen érzik már a piacvesztés következményeit, úgyhogy nagyon gyorsan nekiállnak egy negatív kampánynak.

          Hozzászólás: töredezettségmentesítés linux alatt #1936516
          Bbt
          Felhasználó

            ext2-höz kéne… ezt elfelejtettem leírni.

            Hozzászólás: Gnome, KDE miegymás… #1936434
            Bbt
            Felhasználó

              Nekem még a KDE sem fagyott le egyszer sem.
              a Gnome-KDE ellentét igen erõs, sokan istenítik az egyiket a másikkal szemben, szerintem mindkettõ igen jó, és kiforrott.
              ált. kérdés: minek neked wine? sorold fel a programokat, mit akarsz vele futtatni, ha tudod.
              sokkal szerencsésebb használni egy helyettesítõt, mint szenvedni egy emuval. pl. IE helyett Mozilla, vagy Opera.

              Hozzászólás: Linux osszefogas #1934656
              Bbt
              Felhasználó

                nekem sem küldött emilt…

                akkor beloggolni sem tucc;) igaz?
                nem kuld hibauzenetet, csak nem enged be:(
                Sany?

                regnél közli, hogy még nem aktiváltam a reget. de emilt még mindíg nem kaptam.

                Hozzászólás: printer kérdés… (Hp 3420) #1933608
                Bbt
                Felhasználó

                  hm. köszi. a hpijs fent van, fel is ismerte annak ami, és itt van elõttem a tesztoldal is. azt ugyanis tudok nyomtatni.
                  minden egyébb alkalommal van a gond, akkor ugyanis nem nyomtat.
                  Kiváncsian várom a te megoldásod 😀 hátha úgy észhez tér a kicsike.

                  Hozzászólás: Gnome, KDE miegymás… #1936422
                  Bbt
                  Felhasználó

                    a SuSE oldaláról netinstallal telepítheted a 9-es SuSEt. teljes változat, bár egy csomó minden hiányzik belõle, amire késõbb szükséged lesz, ezek is megszerezhetõk a SuSE oldaláról, bár a cds változat kényelmesebb.
                    Uhu alá, ha nincs uhus csomag, érdemes fordítani forrásból. ne kísérletezgess más csomagokkal (rpm, deb) ahogy fentebb is írták, elég sok baj lesz velük, és ha még fut is, valószínüleg elég instabil lesz.

                    Hozzászólás: printer kérdés… (Hp 3420) #1933606
                    Bbt
                    Felhasználó

                      azóta szenvedek vele, minden szép és jó, leszámítva hogy nem nyomtat. valamiért a nyomtatási sor mindíg üres marad.
                      Nincs valakinek valami épkézláb ötlete? kicsit unalmas átmenni mindíg win alá és onnan nyomtatgatni…

                      Bbt
                      Felhasználó

                        😀 modullal igaza van fellownak. az elõzõ kernelem tisztán modulos volt, most meg beraktam amit lehetett kernelbe, és érezhetõen gyorsabb lett.

                        Még valami: kiemelten, nagybetûvel érdemes lenne megjegyezni, hogy a kész kernel mellett tartsuk meg a mûködõt. Azért mert van egy új rendszerünk, azért még megtarthatjuk a régit, egészen addig, amíg az új kernel nem tud mindent rendesen.
                        Ezzel megelõzhetõk lennének (?) az olyan topic kezdések, hogy „kernelt fordítottam, nem mûxik semmi, azt most win alól írom…”

                      10 bejegyzés megtekintése - 3,811-3,820 / 4,322