Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
nohup parancs
akkor is folytatja, ha kijelentkezel. a háttérprocessz ugyanúgy szakad, ha a konzolt becsukod, próbáld ki.
nohupnál vigyázz, hogy a home-odban levõ nohup.out fájlt néha ürítsd, mert arra iráítja a szabványos kimeneteket.Segícccség!!!!
2005-12-12-06:50 Hozzászólás: nVIDIA + Debian unstable gond: could not open the device file /dev/nvidia0 #2040758Köszi, azontúl, hogy elhasal, ha Xorg-gal találkozik (XF86Config nevû fájlt keres), azontúl mindent hibátlannak talált.
2005-12-12-00:02 Hozzászólás: nVIDIA + Debian unstable gond: could not open the device file /dev/nvidia0 #2040756Nem. Azon egyszerû okból kifolyólag, hogy nem kell más oprendszer alatt mennie. Knoppix alatt alapból van nVIDIA driver? mert az általam ismert LIVE rendszerek ilyet nem tudtak…
Közbe negatív lett a 2.6.14-es kernellel is a próba. Marad a gépszétszerelés, és jól megnézés?
Megpróbálom holnap átrakni valamelyik PCI kártyát, bár értelmet nem látok benne…2005-12-11-18:17 Hozzászólás: nVIDIA + Debian unstable gond: could not open the device file /dev/nvidia0 #2040754Az ötlet jó, menéztem, de sajnos ez sem nyert.
Fogalmam sincs az az igazság. Teljes mértékben vagyok tanácstalan…A neten láttam utalást arra, hogy valamilyen Bios IRQ engedélyezés megoldás, de az sem jött be, ráadásul az nVIDIA levlistán kíslérteties hasonlóságot mutató, de nem teljesen egyezõ hibára kiderült, hogy memóriakezelési probléma.
gondoltam megpróbálom gyári kernellel, de az is nagyhalál volt. (ott már az nVIDIA driver felrakásánál elvéreztem, de ez mindegy, nem ez a lényegi kérdés.)
2005-12-10-23:25 Hozzászólás: nVIDIA + Debian unstable gond: could not open the device file /dev/nvidia0 #2040752na ja. azt hiszem az még nem hangzott el, csak indirekten, hogy nem mindennap kapcsolom ki a gépet, így becsúszhat valami a frissítésekkel, ami csak napokkal késõbb hatásosul.
2005-12-10-23:19 Hozzászólás: Dell Optiplex GX 150 + SUSE 9.3 Telepítés=Grafikus felület nem jó #2040781a /etc/X11/xorg.conf-ban mi áll monitorvezérlõnek? vesa, nv, vagy nvidia? amennyiben nv, akkor írd át „vesa”-ra
2005-12-10-20:17 Hozzászólás: nVIDIA + Debian unstable gond: could not open the device file /dev/nvidia0 #2040750hja.
sorry.
két logom volt, az egyiknél visszaraktam a glx-et. feltöltöttem az újat, abban annyi a különbség, hogy az általad észrevett hiba nincs ott.Ne haragudj, figyelmetlen voltam a feltöltésnél.
A másik fele, hogy vagy egy hete megy a gép, ha nem régebb óta, tehát változás történhetett, de fogalmam sincs micsoda.
közelítsük meg még jobban a problémát:
a synaptic honnan szedi a cuccot? benne vannak az ubk-s források, és van-e ott esetleg újabb? (google)
Halk megjegyzés: a telefonod mellett egyébként az áll a lapon, hogy még nem tesztelve.hm. Ne keress.
-
SzerzőBejegyzés