Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: Kocsma topik #1949049
    Bbt
    Felhasználó

      Megnézni!

      Hozzászólás: user -password -ssh #2037543
      Bbt
      Felhasználó

        A Pere könyv tényleg jó, jelszóra elsõ körben annyi is elég, ha  leveszed a passwd fájlról setuidot, és nem futtatható neki. (persze figyelni kell, ha frissül a passwd csomag…)

        Hozzászólás: user -password -ssh #2037539
        Bbt
        Felhasználó

          vagy az ssh ne jelszóhoz, hanem kulcshoz kötött legyen.

          Hozzászólás: user -password -ssh #2037538
          Bbt
          Felhasználó

            és ha változtathatna, de a logout-kor lefut egy script, ami visszaírja az eredetit?

            nézz utána az sshd-nál a DenyUser-nek.

            Hozzászólás: TV+bagoly #2037175
            Bbt
            Felhasználó

              S video kimenet.
              Sok laptopon a funkcióbillentyû + F3, de rajta jkell hogy legyen az ikonja. a billentyûn.

              Hozzászólás: nem indul a Suse..:( #2036985
              Bbt
              Felhasználó
                kisbetu wrote:
                Mi köze a swapnak a videokarihoz?

                Mi köze annak a hibaüzenetnek a videokarihoz?

                Hozzászólás: Hogyan kell használni a winexet? #2014677
                Bbt
                Felhasználó

                  így van.
                  csak jobb szeretjük, ha elõbb meg lehet oldani problémát, és utána lehet winexezni.
                  Mert minimális tudással nagyon macerás problémát megoldani, és ha az már megy, akkor a winex nem fog gondot okozni.
                  A tapasztalat azt mutatja, hogy akik a winexen keresztül akarják megismerni a Linuxszot, azokból BSA lesz.

                  Hozzászólás: ADSL-ben full kezdõ kérdései #2037174
                  Bbt
                  Felhasználó

                    man sudo
                    sudo pon dsl-provider

                    és a /etc/sudoerbe jól beraksz egy megfelelõ sort.

                    Hozzászólás: Kocsma topik #1949046
                    Bbt
                    Felhasználó

                      Ijedjek meg?
                      Elõször jelenjen meg a Vista.
                      Egyébként ezt a döntést évekkel ezelõtt meg kellett volna hozni, és elõbb utóbb a linux-nak is meg kell, de még nem tart ott, hogy ez feltétlen szükséges legyen.
                      Véleményem szerint a 2.8-as kernel lesz az áttörés… 🙂

                      Hozzászólás: Adsl internet beállítás UHU alá #2037116
                      Bbt
                      Felhasználó

                        nem, a sis900 is játszik Linux alatt.
                        Még a MAC cím is lehet(ne) reális, de nem hiszem. lsmod kimenete mindenesetre biztosan kéne.

                      10 bejegyzés megtekintése - 561-570 / 4,322