Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
a /etc/fstabban van egy sor, amiben szerepel a swap szó többször is.
rakj a sor elejére egy # jelet
(#/dev/hdax swap stb.)1. igen, a topik cím rosz, át is nevezem. azért nyiss új topikot, mert a kérdéskör megérdemli. (hova lazítsak ennél jobban?)
2. Igen.
3. Gondolkozz kicsit, többek közt ezt is az új topikban akartam volnakifejteni:
A spyware alapvetõen egy futtatható állomány, ami valamilyen rendszerhibát (pl. júzer) kihasználva bejut a gépedre és elindul, ezzel teszi a dolgát.
Ha olyan oprendszered van, ami nem indít el magától dolgokat, akkor semmi gond.
Lehet írni könnyen spyware-jellegû scriptet linuxra. semmi gondot nem okozna neked sem, néhány parancs használatát kéne elsajátítani.
A biztonság abban rejlik hogy ezt a programot nem tudod bejuttatni a gépemre, és ott a megfelelõ jogokkal elindítani.
Többek közt az is megkönnyítené (jelentõsen) a dolgodat, ha rootként használnám a gépem, hiszen ezzel minden erõforrást a rendelkezésedre bocsátanék. stb.
Nem mondtam szerintem semmi új információt, inkább csak összefoglaltam a Linuxról ismert dolgokat.
csak ezzel nem akartam belerondítani egy olyan topikba, melynek jelenlegi témája a clamav-hoz megfelelõ GUI forgatása, valamint egy általános témának nem tudom miért kéne a SuSE topikban lennie.
Ennyi.(és tudom, hogy a spyware-t kicsit szabadon értelmeztem, a gondolatmenet könnyen megvariálható tetszõleges kártékonyra.)
sagit:
fentebb linkeltem egy clamavos URL-t, amin több is van, olyan is amihez van SuSE csomag.newbienow wrote:Tehát biztonság. Néhány kérdésem nekem is lenne. :rolleyes:Védelem az internet felõl, azaz tûzfal, akkor Firestarter; erre nyilvánvalóan szükség van.
Ha ez kérdés, akkor új topikot neki.
newbienow wrote:Virusok ellen kell a Clamav. (Egyébként mennyire komoly fenyegetést jelentenek a virusok linuxos rendszerekre? Pl. ha a windows veszélyeztetettsége 100, mennyi a linuxé?)0%
De a nálad lévõ vírust még tovább tudod terjeszteni.
newbienow wrote:Mi a helyzet a kémprogramokkal? Mit ajánlotok ellenük? Mennyire elterjedtek linux alatt?Mire is gondolsz?
(új topik.)próbáld meg kikommentezni a swapes sort.
a Bios tiltás értelmetlen, helyesen látod, meg kell gyõzni a saxot (a /etc/X11/xorg.conf-ot) hogy használja elsõdlegesnek az ATI-t. (természetesen a másik kártyára pl. rakhatsz még egy monitort…)Igen.
ez egy általános Linuxos jellegzetesség megtestesülése, miszerint a space az spec. karakter, emiatt fájlévnél kicsit bonyolultabb a kezelés (pl cat ez a fájlnév_tartalmazottkét spészt.)Ne használj spacet fájlnévben, vagy mélyedj el picit a regulári kifejezésekben.
(Ha a KDE gárda csinált rá megoldást, annak örülj, de ettõl nem lesz könyebb az életed sokkal…)UHU alatt nem ott van, de a /etc alatt megtalálod valahol. (momentán egy darab UHU nincs a közelembe.)
felrakni:
libpng3 és libpng3-dev csomagokat.
lehet, hogy a 3 nem stimmel, nem tudom Süsü alatt melyik verzió van.de ha feltelepítetted rendesen, akkor lerakott valahova egy binárist, tippelek: avscan a neve.
ezt kéne elindítani.
konzolon beír, a tabot kiegészítésre használja.a letiltás elõtt ment?
Biztosan videokártya probléma?
Mi szerepel a /etc/fstab-ban?melyiké?
írd be a nevét konzolon, és utána nyomd meg azt a gombot, amire rá van írva, hogy „Enter” -
SzerzőBejegyzés