Bbt

Hozzászólások

10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 4,322
  • Szerző
    Bejegyzés
  • Hozzászólás: nem indul a Suse..:( #2036982
    Bbt
    Felhasználó

      a /etc/fstabban van egy sor, amiben szerepel a swap szó többször is.
      rakj a sor elejére egy # jelet
      (#/dev/hdax swap stb.)

      Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035474
      Bbt
      Felhasználó

        1. igen, a topik cím rosz, át is nevezem. azért nyiss új topikot, mert a kérdéskör megérdemli. (hova lazítsak ennél jobban?)
        2. Igen.
        3. Gondolkozz kicsit, többek közt ezt is az új topikban akartam volnakifejteni:
        A spyware alapvetõen egy futtatható állomány, ami valamilyen rendszerhibát (pl. júzer) kihasználva bejut a gépedre és elindul, ezzel teszi a dolgát.
        Ha olyan oprendszered van, ami nem indít el magától dolgokat, akkor semmi gond.
        Lehet írni könnyen spyware-jellegû scriptet linuxra. semmi gondot nem okozna neked sem, néhány parancs használatát kéne elsajátítani.
        A biztonság abban rejlik hogy ezt a programot nem tudod bejuttatni a gépemre, és ott a megfelelõ jogokkal elindítani.
        Többek közt az is megkönnyítené (jelentõsen) a dolgodat, ha rootként használnám a gépem, hiszen ezzel minden erõforrást a rendelkezésedre bocsátanék. stb.
        Nem mondtam szerintem semmi új információt, inkább csak összefoglaltam a Linuxról ismert dolgokat.
        csak ezzel nem akartam belerondítani egy olyan topikba, melynek jelenlegi témája a clamav-hoz megfelelõ GUI forgatása, valamint egy általános témának nem tudom miért kéne a SuSE topikban lennie.
        Ennyi.

        (és tudom, hogy a spyware-t kicsit szabadon értelmeztem, a gondolatmenet könnyen megvariálható tetszõleges kártékonyra.)

        sagit:
        fentebb linkeltem egy clamavos URL-t, amin több is van, olyan is amihez van SuSE csomag.

        Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035471
        Bbt
        Felhasználó
          newbienow wrote:
          Tehát biztonság. Néhány kérdésem nekem is lenne. :rolleyes:

          Védelem az internet felõl, azaz tûzfal, akkor Firestarter; erre nyilvánvalóan szükség van.

          Ha ez kérdés, akkor új topikot neki.

          newbienow wrote:
          Virusok ellen kell a Clamav. (Egyébként mennyire komoly fenyegetést jelentenek a virusok linuxos rendszerekre? Pl. ha a windows veszélyeztetettsége 100, mennyi a linuxé?)

          0%

          De a nálad lévõ vírust még tovább tudod terjeszteni.

          newbienow wrote:
          Mi a helyzet a kémprogramokkal? Mit ajánlotok ellenük? Mennyire elterjedtek linux alatt?

          Mire is gondolsz?
          (új topik.)

          Hozzászólás: nem indul a Suse..:( #2036980
          Bbt
          Felhasználó

            próbáld meg kikommentezni a swapes sort.
            a Bios tiltás értelmetlen, helyesen látod, meg kell gyõzni a saxot (a /etc/X11/xorg.conf-ot) hogy használja elsõdlegesnek az ATI-t. (természetesen a másik kártyára pl. rakhatsz még egy monitort…)

            Hozzászólás: Banális Gnome problémám van. #2037145
            Bbt
            Felhasználó

              Igen.
              ez egy általános Linuxos jellegzetesség megtestesülése, miszerint a space az spec. karakter, emiatt fájlévnél kicsit bonyolultabb a kezelés (pl cat ez a fájlnév_tartalmazottkét spészt.)

              Ne használj spacet fájlnévben, vagy mélyedj el picit a regulári kifejezésekben.
              (Ha a KDE gárda csinált rá megoldást, annak örülj, de ettõl nem lesz könyebb az életed sokkal…)

              Hozzászólás: IP cím bejelenkezés nélkül #2036471
              Bbt
              Felhasználó

                UHU alatt nem ott van, de a /etc alatt megtalálod valahol. (momentán egy darab UHU nincs a közelembe.)

                Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035468
                Bbt
                Felhasználó

                  felrakni:
                  libpng3 és libpng3-dev csomagokat.
                  lehet, hogy a 3 nem stimmel, nem tudom Süsü alatt melyik verzió van.

                  de ha feltelepítetted rendesen, akkor lerakott valahova egy binárist, tippelek: avscan a neve.
                  ezt kéne elindítani.
                  konzolon beír, a tabot kiegészítésre használja.

                  Hozzászólás: nem indul a Suse..:( #2036978
                  Bbt
                  Felhasználó

                    a letiltás elõtt ment?
                    Biztosan videokártya probléma?
                    Mi szerepel a /etc/fstab-ban?

                    Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035465
                    Bbt
                    Felhasználó
                      Hozzászólás: 10.0 és a biztonság(Tûzfal, clamav) #2035463
                      Bbt
                      Felhasználó

                        melyiké?
                        írd be a nevét konzolon, és utána nyomd meg azt a gombot, amire rá van írva, hogy „Enter”

                      10 bejegyzés megtekintése - 571-580 / 4,322