Hozzászólások
-
SzerzőBejegyzés
-
Nos igen, ezért mondtam a Jobb rendszereket (mielõtt letekernétek a fejem, nem minõségi meghatározás volt, pusztán azt akartam megjegyezni, hogy egy olyan rendszerben, ahol a rendszergazdai jogkört sudo-val oldják meg, máshogy is történhet a dolog.)
A lényeg itt van elásva:
# User privilege specification
root ALL=(ALL) ALL# Members of the admin group may gain root privileges
%admin ALL=(ALL) ALLnézd meg ki az admin csoport tagja, és
1. vedd ki belõle aki nem oda való
2. töröld ki ezt a sort, és vegyél fel egy sianis sort ahogy leírtad + amit akarsz.razoli megoldásából kiindulva megoldhatod azt is, hogy létrehozol mondjuk egy luzer groupot, és a neked kellõ parancsokat a csoport tagjai adják ki, majd a neked kellõ -nem adminokat- berakod a csoportba
Szétkaptam egy topikot az UHUban, két kolléga két problémája két topik jeligére, privátban megkértem ban-design fórumtársat, hogy máskor nyisson új topikot, valamint a mozgatás során sajna egy hozzászólás átkeveredett, amit nem tudtam visszarakni, ezt töröltem, ezúton kérnék elnézést érte mudlika fórumtárstól. (a hozzászólás egyébként csak azt jegyezte meg, hogy igazán foglalkozhatna valaki vele is, ha már nyitott egy topikot, mintegy ezt respektálva történt meg a szétválasztás.
a /etc/rc* könyvtárakban vannak a megfelelõ futási szintekhez tartozó dolgok, a /etc/init.d-ben a másik fele, esetleg lehetnek cronból induló dolgok.
Ha jót akarsz magadnak, nem kézzel tekered szét, man invoke-rc.dSianis wrote:Halihó!Hogyan oldhatom meg, hogy a rendszer csak nekem engedje meg, hogy sudo-t használjak? Illetve, csak engem értesítsen a frissítésekrõl, tehát többiek csak használni tudják, de rendszer beállításokat, frissítéseket ne tudjanak végezni? Köszi elõre is
Jobb rendszerekben ezt a /etc/sudoers fájl szerkesztésével érheted el:
aki ebben a fájlban szerepel ( ALL=ALL(ALL) paraméterrel) annakl mindenhez van joga, de felvehetsz júzereket csak egy parancsra is.
Például shutdown-ra meg reboot-ra érdemes engedni másokat is. (vagy esetleg Setuid bit is lehet megoldás eseti dolgokra.)4-es: valószínüleg az ntpdate, vagy ntpd progi van fent, távolítsd el.
a 3-as sajna problémás. direktbe az nem érdekli, hogy van-e kábel, vag nincs. a „nincs kábel” állapot az olyan, mintha szakítva lenne a net.
Ha akarod, azt megteheted, hogy automatikusan ne legyen net, csak ha te kézzel azt mondod neki.
a „kernel-name” opcióval ki tudod játszani, hogy ne hasaljon el, viszont akkor nem fog mûködni. 🙂
Ráadásul arra is igen érzékeny, hogy ugyanazzal a gcc-vel forgasd mint a kerneled…vazze…
ezt nem mertem volna kimondani.
Pedig már a kérdés is elhangzott.Az ütközés elhárítása valószínüleg megoldható egy megfelelõ interfaces fájllal.
hm.
Nem tudom, olvasd el az nv driver manuálját.(ha már arra jársz, a Debian kiadásokét is… 😉 )
IKARUS wrote:A Testing gondolom még kellemetlenebb dolgokat okozhat a témában, mert ugye testing… 🙂
Sajnos viszont nekem az általad mûködõ 7664-es nem lenne jó, mert még mindig Riva TNT2-es a kártya… 🙁
Viszont kipróbálom ezt a 2.6.12.4-es kernelt, mert kiváncsi vagyok… 🙂nincs undelete!!!
-
SzerzőBejegyzés